Rudná přestaví plochu u nádraží na P+R parkoviště, počet míst se zdvojnásobí

P+R parkoviště v Dobřichovicích. Foto: Jan SůraP+R parkoviště v Dobřichovicích. Foto: Jan Sůra

U nádraží vznikne i kryté stání pro jízdní kola.

Zpět na článek
34 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kosmik

Chybí srovnání tam kde to provozují ČD jak je to využité a jaké s tím jsou starosti , když někomu rozbijí okno a něco si loupežník odnese. Za to ručí provozovatel.

Radim

V článku chybí informace, kolik bude provoz parkoviště P+R stát? Bude parkování zpoplatněno ?

Petr

Škoda, že se neprotáhne metro pod D0 do Rudné . Terminál Zličín je prostě na špatné straně dálnice.

Koro

Proč na špatné straně?

Petr

Protože v něm chybí přestup na železnici

Koro

Na druhé straně dálnice je Ikea a železnice tam taky není. Takže nechápu. Asi je myšleno ma druhe straně D0 blíž ke Zbuzanům?

Petr

bavíme se o dálnici D0, ne o D5, kdyby terminál umožňoval kromě přestupů IAD-BUS-Metro i přestup na příměstskou železnici, byl by o to víc užitečný.

Kebab

To samé by bodlo i na Černém Mostě. Metro dostat až za Počernice, kde je trochu prostoru a tam vybudovat velké P+R, aby auta vůbec nemusela za D0. Na Černém Mostě jako takovém už moc místa na velké parkoviště není a asi tam ani není až tak žádoucí.

Petr

Na Černém mostě by stačila zastávka na trati .a nadchod k terminálu. Ale do Počernic kde je místo by to bylo také dobré

Kubrt

Přestup vlak metro bude v dohledné budoucnosti na Rajské zahradě. Zde je řeč o prostoru pro velké P+R.

původní Jakub P bez tečky

To se afaik chystá tím směrem v Mstěticích. Na vlaku. Na kterým se chystá ten přestup na Rajskou zahradu. Což mi dává daleko větší smysl, než táhnout metro do Počernic.

Petr

To se potáhnou autobusy až na Rajskou zahradu? Nebo to bude jen přestup IAD-Metro -vlak a na ČM metro-IAD-Bus?

Y.K.

Chtělo by to i menších zastávek a nádraží, protože dostupnost VHD, zejména vlaku, „na venkově“ je často slabá a auto jako minimálně poslední míle nezbytnost.

Koro

Přijde mi, že parkoviště tam je velké dost, prakticky vždy prázdné. A vlakem z Rudné jezdí tak 1 člověk na 1 vlak. Většina jede z Rudné zastávky.

David

Tak je to 23 minut na Smichas. Aute by to bylo cca 20 minut. Pokud ten clovek jen kamkoliv jinam … a nebo se mu nechtelo cekat na vlak, tak asi do te Prahy pojede autem.

Kubrt

No jo, jenže ta Praha není nafukovací, všechna ta auta se tam nevejdou.

Ferda Vomáčka

To náplavy z těchto satelitů nepochopí…

Kubrt

Náplavy to chápou, proto se dožadují takovýchto parkovišť.

Jiří Kocurek

Ty náplavy se často narodily v Praze. Jenom se jim nechtělo žít v paneláku, a tak si pořídili vlastní bydlení. Nebo snad chcete čistou pražskou rasu, která se nemísí v podlidma z venkova?

Olin

No…, ona se taky nemísí. Protože starousedlíci vs. náplavy jsou ve většině případů nevraživost sama.

Twix

Autem je to 20 minut při nulovém provozu, ráno v pracovní den je to klidně dvakrát tolik, navíc zrovna na Smíchově (celém, nejen u nádraží) není zrovna snadné zaparkovat, pokud nemám své parkoviště v práci. A když chci dál do centra, tím hůř pro auto.

Ale celkově myslím že o čase to moc není, jestli je něco o 3 minuty rychlejší nebo pomalejší. Podle toho se lidi nerozhodují. Spíš třeba co je spolehlivější nebo pohodlnější. Sousedy ze Zbuzan, kterým doma stojí dvě auta, vídám pravidelně ráno čekat na regínu, která si 3-5 minut zpoždění veze docela běžně.

Koro

Nechápu proč někdo dává mínus, když je to tak.

ZdendaP

Možná proto, že je to naprosto irelevantní že většina lidí jezdí ze zastávky, případně z Nučic. Když tam postavíte pěkné parkoviště, které navíc bude pod dohledem, je dobrá šance, že si tam lidé cestu najdou.

Kouďák

Jste naprosto mimo v tý regíně se pravidelně jezdí na stojáka.

Twix

On netvrdil že ne, akorát psal že v Rudné moc lidí nenastupuje, což je pravda. Ale samozřejmě se to může časem změnit.

Kouďák

Nevím jak znáte místní poměry ale variantu že by v Rudné nastoupil jeden člověk jsem nikdy nezažil tím méně směr Praha. Pravda počet nastupujících se mírně snížil po zbudování Rudná zastávka.

JiP

P+R parkovist u nadrazi je treba postavit okolo prazskych nadrazi jeste mnoho. Bohuzel stale mnoho stanic a zastavek je pouze pro ty co mohou prijit k vlaku pesky.

Twix

Na této trati jich je už relativně dost, i když jako P+R se zase tolik nevyužívají. Přece jenom je to hodně blízko Prahy a ten vlak je sice relativně spolehlivý a rychlý, ale jede jen na ten Smíchov, kam jede metro B stejně a mnohem častěji. Nučice zastávka – relativně nové parkoviště, sice ne moc velké, ale využité slušně, na to že kousek vedle je nájezd na dálnici Rudná – tam se dá v pohodě zaparkovat i teď, myslím že by to nějaká propagace mohla zatraktivnit, ale proč by to obec dělala, když stejně ta auta projedou skrz ni celou… Číst vice »

vašek

Ještě by mělo vzniknout parkoviště v Nučicích než ten pozemek koupí nějaký develotr na výstavbu dalších satelitních domků.

Rudolf Tuček

Nevím které pozemky máte na mysli, stanice Nučice už je úplně obestavěná.

vašek

Jeden volný pozemek je hned u nádraží.

Jiří Kocurek

Stavět lidem domy. Taková nehoráznost!

ABC

a ještě na tom chtít vydělat!

Kouďák

Tam se běžně parkuje na všech plochách včetně nákladové rampy.