ŘSD zahájilo provizorní opravu vlnící se dálnice D47, čeká se na soud o 4,2 miliardy

Dálnice D1 v Ostravě. Foto: Jan SůraDálnice D1 v Ostravě. Foto: Jan Sůra

Ředitelství silnic a dálnic se dnes po dvou letech čekání pustilo do opravy vlnící se dálnice D47 (nyní D1) u

Zpět na článek
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jerry

Ani bych se nedivil, že veškeré opravy zaplatí stát = my plátci DPH a bude to opět realizovat Eurovia:-DDDD.

MiKi

Mě tahle fraška opravdu baví. Když se začala dálnice stavět, tak na VŠB dělali rozbor toho „extra levného materiálu“ a vydali na jeho posouzení zamítavé stanovisko, jeliokož tato struska na sebe laicky řečeno dokáže vázat vodu ve velkém množství. A tak si stavební firma zajistila souhlasné stanovisko pokud si dobře pamatuji v Brně. O tom jak se tato struska, kterou použili chová s vodou, se na FMMI učí v prvním ročníku. V jednom se paní profesorka mýlila. Předpovídala, že do pěti let se dálnice díky této vlastnosti podloží rozpadne. Vydržela o pár let déle. Co myslíte, bude někdo potrestán, anebo… Číst vice »

Pibik

ŘSD si samo určilo co tam má firma nasypat za bordel do podloží, aby ušetřilo a teď dělají, jakože, héééj co to je za bordel, kde se tam vzal? 😀

thegrid

jakože si objednali starý železný trubky v asfaltu?

Insider

„starý železný trubky v asfaltu“ tam opravdu nikde nejsou. Pokud tam nějaké „starý železný trubky“ jsou, tak možná v demolicích z vyzdívek vysokých pecí – to se vytahovalo a rozhodně to tam nezůstávalo záměrně a v podstatném množství.

Démon

Co to meleš …

Sauce

Prosím vás D47 je faktická blbost, taková dálnice už od začátku výstavby úseku u Lipníka nad Bečvou neexistuje a její značení se změnilo na D1.

Jan Sůra

Stavěla se jako D47.

Insider

Smlouvy znějí na stavbu D47 – proto se o tom takto mluví, aby každý věděl o co jde.

thegrid

Nechápu vůbec co soudy řeší ty léta. Novostavba je v dezolátním stavu, ale roky se bude určovat jako co? To je přesně problém českého soudnictví. A to se soudí stát. Běžný občan se občas ani rozsudku nedožije.

Pavel

Určuje se, kdo za to může. Že je dálnice zvlněná je očividné.