ŘSD začíná soutěžit půlmiliardový obchvat kolem Olbramovic na silnici I/3

Silnice I/3, Olbramovice. Autor: Pavel Hrdlička, Wikipedia, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40777791Silnice I/3, Olbramovice. Autor: Pavel Hrdlička, Wikipedia, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40777791

Přes dvacet let plánovaná stavba obchvatu kolem Olbramovic na rušné spojce Prahy a Českých Budějovic by mohla začít ještě letos

Zpět na článek
41 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ViliamS

Ešte sa netešte- Nájdu sa ekoteroristi alá Voda z Tetčic

Tomáš V.

Kdyby ŘSD dělalo svou práci pořádně, nebyly by s takovými spolky skoro žádný potíže.

Prokop Konečný

Jedině ochránci čápů, komáři tam oficiálně nejsou.

Radiátor

Jaké bude uspořádání silnice ? 2+1 ? A nebo jen jeden pruh v každém směru ? Protože předjížděcí pruh směrem od tábora by se hodně hodil.

Tomáš V.

Takže si to shrňme. To si takhle na svém Pentiu se sedmičkama otevřete nový panel, do Googlu napíšete „ŘSD Olbramovice“ a kliknete na první výsledek. Is it really that hard? Ale že to jste Vy… https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/241/infoletak_s3-olbramovice-prelozka.pdf Bude to 1+1 pruh. A dokážu si představit, že z pohledu plánování je to jediná realizovatelná varianta. D3 se (alespoň dle plánů) blíží, a pak (jednou) bude takové uspořádání více než dostačovat. To, že se D3 už ve skutečnosti nedočkáme, to je bohužel něco jiného, a z hlediska projektové přípravy je to nulový argument (prosím případně o doplnění). Ale to už je na jinou… Číst vice »

Prokop Konečný

Nevěřím, že se obchvat začne budovat. Tyto sliby jsem slyšel už několikrát.

Vladimir

Idelani by bylo stavet casti D3, ale i obchvaty mest jsou potreba.. Po dobudovani dalnic budou obchvaty take potreba. Nejsme preci barbari, abychom pres centra mest posilali auta, kdyz je mohou jednoduse objet.

bohyn

Jenže se severní částí D3 je to ještě na dlouho, tak minimálně 20 let? Tahle investice se určitě vrátí.

Monika

Dobry den chtêl se zeptat kolikatiho kdy pojede vic vlaky přes krč dêkuju

Anonymus

To jsem zvedavej, jestli se fakt kopne jeste letos… tolikrat odkladana stavba

Tomáš V.

Doufám, že jo, vsadil jsem se o rum!

bohyn

Kéž by, ale letošek se nese v duchu, že nejen papír, ale i COVID snese všechno a může i za zpoždění staveb.

Kirak

Řekněte mi prosím co na tom stojí půl miloardy ?

Luděk S.

Ale no tak… Vám to není jasné?

Kirak

Ne, hádám že si jen někdo potřebuje nahrabat.

X 1

Přesně. Teď jsi na to kápnul.
Je vhodný čas na prémie a nákup nemovitostí. 😉

Luděk S.

Co na to Andrej?
Ehm, pardon, vlastně Imoba.

Marťas

Imoba odmítá, že by cokoli zdržovala. „Jediné, o co žádá, je to, aby po dokončení stavby bylo provedeno měření hluku. A pokud bude hluk překračovat hygienické normy, aby byly provedeny nezbytné stavební úpravy tak, aby hladina hluku odpovídala hygienickým předpisům,” upřesnil ve vyjádření pro konkurenční portál mluvčí Jan Pavlů.

2701

A maji pravdu, na jejich namitce, navic relevantni, to nestalo.

Honza

Bude to tedy již obchvat dálničního tipu, v rámci D 3? Dolů do dolních Čech občas jezdím do Rakouska, tak mě to zajímá.

Tomáš

Nebude, tudy dálnice D3 nepovede. Jedná se o klasický obchvat v kategorii S11,5/80 s max. povolenou rychlostí 90 km/h. Alespoň konečně zmizí esíčko před Olbramovicemi ze směru od Benešova ve kterém se stala řada smrtelných nehod.

Honza

Aha, já to tušil, že ve Středních Čechách je D 3 asi nereálná. Děkuji za odpověď .

Anonymus

Esicko zustane, ne? Obchvat konci pred nim

Kalanis

Na esíčko se to napojí.

bohyn

Jestli mas informace ze Seznam map, tak tam je to blbe.

Tomáš V.

Zrovna to esíčko se dá bez problémů projíždět (za sucha atd.) 70 bez toho, aniž by člověk jen štrejchnul o středovou dělící čáru. A to nemám žádný sporťák, obyčejná HTP. Hlava mi nebere, jak je možné, že se tam stalo tolik nehod, snad leda nějaký autobus či nakláďaky… 🙂 Ale to je jen můj dojem, že je to nesmysl, aby tam bylo, to je jasné.

bohyn

Je to takový uspávací úsek, z kopce z obou stran, takže to někoho může svádět na to šlápnout a možná i při jízdě za náklaďákem/autobusem to někoho překvapí. Spíš mě zajímá, proč to při přeložce vzniklo takhle „ostré“.

Kalanis

Protože ta „stará“ vedle stále je. Stavělo se to vedle. https://mapy.cz/letecka-2003?mereni-vzdalenosti&x=14.6400844&y=49.7087521&z=15&rm=9hlCSxVv1l3s0b9MEdcipIdenkf0xdZ0
Myšlenka obchvatu Olbramovic není nová – je +- z období, kdy se řešily Votice a Bystřice. Jen dosud skončilo jen u plánů. Osobně bych tu starou obnovil a nechal jí pro místní zemědělskou dopravu.

Jarmil

Tak to k nám často moc nejezdíš. Neříká se dolní, nýbrž jižní Čechy. Obchvat dálničního typu to nebude, protože dálnice se za Táborem odpojí víc doleva Posázavím.

Luděk S.

V klidu, to je to jediné, co se dá cestou do Tábora postavit. Pokud nejste v batolecím věku, tak nepočítejte se středočeskou D3. Optimálně 2050-60. Takže rozšíření současné I/3 na 3 pruh a obchvat Olbramovic a možná Miličína je to jediné, čeho se dožijeme.
Neplačte, sami jste si to zavinili!

Honza

Mno, ani batolecí věk by mi bohužel nezaručil, že D 3 bude někdy kompletní….

ABC

Za trest si večer nedám viržínko. Ale pokud zmizí tenhle voser, pak je dlouhý dvoupruh dokopce od Votic nahoru, před a skrz Miličín to holt bude třeba přežít i nadále a pak už je dálnice. S tím se už celkem žít dá….

Kalanis

Zbývá pořešit Benešov. Miličín je prakticky neřešitelný. Tam to vyřeší D3 do Voračic a modernizace I/18 mimo Křešice.

ABC

To je pravda, no já bydlím na Benešovsku a tak při cestě na Budějice najíždím až v Benešově, tak už je mi to celkem sobecky šumák 🙂

Radiátor

Konečně. Tenhle obchvat je potřeba jako sůl.

Jiří Kocurek

Bazarníka (Davo corp.) chápu. Zhorší se mů přístup do areálu a také bude míň vidět. Jenže to je riziko podnikání. Na druhou stranu je ŘSD povinno zajistit mu přístup k pozemku způsobem obvyklým, což by současnou cestou šlo jen ztěží a pro zlost místním: https://mapy.cz/s/javujejopu Jestli se dobře pamatuju, tak požadovali novou přístupovou cestu. Nakonec je v tom plánku v článku zakreslená. To je vpořádku, ostatně ta místní sinička už od pohledu nevyhovuje jako přivaděč na silnici první třídy. Ovšem hezké (no jak se to vezme) je čtení popisu toho, co úřady zanedbaly. Omlouvám, se za odkaz ke konkurenci, ale… Číst vice »

ABC

A původní cesta přes vesnici bude zrušena?

jozka

Bude videt uplne stejne, kdyz to napisu uplne na hulvata, staci mu jen otocit poutace. A ze Olbramovice budou mit obchvat se vedelo driv nez vznikla nejaka DAVO Corp. Zrovna v tomhl pripade jde o obycejne vydirani a hru o prachy.

smart

Tady je potřeba zásadně říci, že Davo je již vyřešeno. Odvolání vůči SP podala rodina z Olbramovic-Městečka, které bude obchvat začínat za domem.

Jiří Kocurek

Nevím, proč tak tvrdá kritika když píšu „Jenže to je riziko podnikání.“

jozka

A k tomu odkazu. Od lonskeho cervence se cela vec ponekud posunula…