ŘSD začíná s úpravou nebezpečné křižovatky na I/20 u Nepomuku

Oprava silnice I/20 v Nepomuku. Pramen: ŘSDOprava silnice I/20 v Nepomuku. Pramen: ŘSD

Ve směru od Plzně bude zřízen nový odbočovací pruh.

Odebírat
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
James

Raději bych viděl stavbu křižovatky silnic l/20 a l/19 😞

libor
Luboš Beneš

Tam je hlavní problém ta zákruta. Kdo to zná jede v poho 90, kdo ne bývá překvapen, trochu vynáší.

Jiří Kocurek

Trochu vynáší – to je fajn na rally, ale na silnici první třídy a v běžném provozu raději zatáčky předvídatelné. Obzvlášť, když se taková incestice zaplatí do 10 let na uchráněných škodách.

Václav Petrů

Odbočka do Kláštera? Jestli ano, pak… co je na týhle křižovatce nebezpečnýho? Jezdim tam celej život a nic. Ano, je v takový tý minizatáčce, ale každej to ví a kdo to neví, tak to vidí – z obou stran dobře. Tedy případné nehody jsou jen vinou řidiče.

PetrV

Blbý je, když jste ten druhý řidič – nevinný, to pak asi máte jiný úhel pohledu než Vy.

Jirka K.

To nic nemění na tom, že nehody zde jsou způsobeny výhradně nedávači blinkrů a lepiči. Jinak naprosto normální místo na silnici. Mnohem horší je na druhé straně Nepomuku, u odbočky na Horažďovice. Tam fakt není dobře vidět.

libor

křižovatka se silnicí II/188 ( odbočka na Horažďovice) již je taky v řešení, bohužel vše trvá dloooouho.. i blbá křižovatka

Jarda Š.

O to jde, že když tam lepič jede za nedávačem blinkrů, tak do něj narazí.

Jiří Kocurek

Lidi dělají chyby, např. z nepozornosti. Takže budem doufat ve výchovu bezchybného nadčlověka…

Caracas

Naprosto s vámi souhlasím, to místo také dobře znám a žádné zvláštní nebezpečí tam nevidím. Navíc do Kláštera není žádný velký provoz. Podobných křižovatek jsou tisíce. Je mnoho míst, která jsou opravdu problémová a nikdo tam úpravu neřeší.

libor

v případě odbočení od Plzně do Kláštera je to fakt blbé, stojíte v zatáčce, dáváte přednost a doufáte, že zezadu se nepřižene žádný šílenec (rovinka před k tomu vybízí)

libor

zvláštní nebezpečí tam není, nově osazené (loni) 70km/h je fajn, ale jistě se shodneme, že když silnice I/20 není v lepší kategorii, tak aspoň ty odbočovací pruhy a trochu narovnání zatáčky jsou fajn. MUK by takové silnici slušelo ještě trochu víc. Jinak i křižovatka I/20 a I/19 by letos měla být zahájena …

J.K.

To že bude zahájena křižovatka I/20 s I/19, nikoliv obchvat Losiné, mi přijde úplně šílený…

Fanda

My poblíž této odbočky žijeme, a je tam zhruba deset nehod do roka. Minulý rok tam narazilo auto do stromu a do pěti minut bylo v plamenech. Byl tam vrtulník. Několik měsíců dříve se tam srazilo auto s autobusem. Z toho auta nikdo nepřežil. Byl tam těžký pískovcový pomník vyztužený železem. Do dvou měsíců ho srazilo auto a našli jsme kusy velké jako moje hlava dvacet metrů daleko. Auta tam někdy dolétly až deset metrů a většinou se převrátily. Ano, myslím si že už je načase ji předělat.

Jiří Kocurek

Takže omezením nehod byť jen na polovinu se to zaplatí za nějaké 3 roky…

Caracas

Jak omezení nehod zaplatí úpravu křižovatky?

Olin

Třeba tím, že lidi, kteří tam „nezahulákají“ se budou dále podílet na HDP země, výchově další generace daňových poplatníků, případně nebudou jeho zátěží v podobě čerpání nutných dávek. Takový standardní makroekonomický model.

FrantaM

Sice je to minizatáčka, ale je velice nepříjemná, protože je pruodší než se zdá. Zvláště pro někoho, kdo to tam nezná. Je na konci rovinky ještě s křižovatkou, kdy je často problém, že někteří nestihnou reagovat na stojí auto čekající na odbočení.
Ano, to místo je nebezpečné a jsem rád, že se stavebně upraví.