ŘSD začíná s opravou silnice z Mladé Boleslavi do Jičína, zavede kyvadlový provoz

Silnice I/16 v obci Obrubce. Foto: Google Street ViewSilnice I/16 v obci Obrubce. Foto: Google Street View

Během dne budou provoz řídit lidé, přes noc semafory.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Eva

Dobrý den, rozkopat zároveň dálnici ( nesmyslně vysokými betonovými zátarasy, u Kosmonosy, Mladá Boleslav) v úseku Brodce nad Jizerou – Kosmonosy / Mladá Boleslav, zároveň Bakov nad Jizerou hlavní tah, dvěma semafory a k tomu zároveň Obruby, výpadovku na Jičín, tomu říkám husarský kousek !

Kdo toto vymyslel. Snad postupně !!!
Ó, bože !

Panoramix

A pro delší trasy třeba už z Prahy je dlouhé omezení na D11 u Poděbrad a kyvadlový provoz za sjezdem z D11 na silnici I/32. Prostě si dneska člověk nevybere. Všude samé zdržení. Stačí se podívat na mapu dopravních uzavírek a je to katastrofa, kolik je toho rozdělaného najednou. To je bohužel výsledek nesmyslných výběrových řízení, kde je hlavním kritériem cena. Dodavatelé si pak naberou spousty zakázek s relativně dlouhou dobou dokončení a vesele přemisťují zaměstnance a techniku mezi nimi podle toho, co zrovna více hoří. Doba dokončení oprav by už konečně měla ve výběrových řízeních dostat podstatně větší prostor.

Martin Pekárek

Například v Poděbradech dělají rekonstrokci lávky pro pěší přes Labe, tuším Strabag a mají na to rok. Je to zavřené od července a nevšiml jsem si, že by se něco odehrálo. Konšelům je to jedno, oni tudy nechodí. Na dálnicích se hodně změnilo, ale s časem to asi bude podobné.
Btw. loni tuším předělávali D10 v úseku Benátky – Tuřice, ve směru na Prahu tam letos jsou takové symetricky rozmístěné díry, 2-3 za sebou, pak 50 m nic, zase 2-3 díry, nevíte někdo, jak tohle vzniká?

Konečně čtyři pruhy?

Dožijeme se konečně rozšíření na čtyři pruhy? Podél Jičína je kus obchvatu který má čtyři pruhy a mezi tím takové železné zábradlí. Stejně tak by bylo dobré to protáhnout z Jičína až na Mladou Boleslav a Jičína až do Poděbrad

Martin Pekárek

Myslím, že se to ani neplánuje.

Lysimachia

Hlavně aby se už začlo na MB–Martinovice, tam je ta přeložka potřeba jak sůl.

Eva

Dobrý den, ne to ne. To pořád o tom jen mluví a chvástají se. O přeložce na martinovský les, se mluví minimálně 30 let. A ještě se nekoplo. Jen se udělali obr betonové zátarasy u sjezdu z dálnice na Mladou Boleslav – Kosmonosy. O víkendu se vubec nepracuje, a v týdnu, no škoda mluvit. Jako slovo harmonogram a makám dnem nocí na dálnici, jako v Německu, to tady asi nikomu nic neříká.
Kupka z ODS je snad zodpovědný za dopravu. No pěkně na houbeles.

Martin Pekárek

Někde jsem četl, že Martinovickou spojku začnou stavět až poté, co bude hotový kruháč na D10 Kosmonosy, ten který před pár dny začali stavět. Takže nejdříve za 2-3 roky začátek prací.

dominik.brozek

Nejhorší povrch je u Jičína. Naopak zde je to celkem v pořádku.