ŘSD začalo se stavbou dalšího úseku D35. Kvůli chybě vyjde o půl miliardy dráž

Vizualizace stavby D35 v úseku Opatovice nad Labem - Časy. Foto: ŘSDVizualizace stavby D35 v úseku Opatovice nad Labem - Časy. Foto: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo dnes oficiálně se stavbou nového úseku dálnice D35 z Opatovic nad Labem do Časů.

17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Souprava

Až dosáhne D35 k Litomyšli, je na uvážení, zda má dál smysl držet souběžnou lokálku. Už teď většina spojů končí ve Vysokém Mýtě a je vcelku logické, že jen minimum cestující dojíždí do Pardubic z Litomyšle vlakem, natož do Třebové. A i směrem do Hradce to bude nekonkurenceschopné. Po otevření D35 se daná lokálka stane symbolem dalšího ukázkového plýtvání.

-TR-

Milý cyklofanatiku, běž ty svoje teorie vyprávět místním, třeba do hospody. Jsem zvědavý, zda pro tebe nepřijede sanitka.

A když chceš tak šetřit, doplním, že na staré I/35 bude po výstavbě dálnice místa dost. Cyklostezku nepotřebuješ 🙂

Lech Malý

Ano, správně! Doba lokálek a osmsetdesítek je skutečně pryč! Jenom nevím, jaká doba bude následovat. Představa doby pumpičkářů a cyklostezek mě skoro děsí. Takový pumpičkář je nejslabší účastník silničního provozu a jako takový nemusí brát ohled vůbec na nikoho. Rozhlížet se při vjezdu z vedlejší na hlavní nemusí, řidič má přece předvídat a přizpůsobit. A chtít po něm, aby na nepřehledném úseku zpomalil, no to už je přímo diskriminace. Ne každý pokrok je opravdu pokrokový.
Dyskljemr: tento příspěvek používá nadsázku (R). Pokud se v něm někdo pozná, je to jeho problém.

Souprava

Potrefené husy se ozvaly?

JarynJarin

A do Prahy busem holoto

VRT

V normální* zemi k nejbližšímu uzlu. A pak rychlým vlakem.
*CH, D, AT…

Gwann

A z Chocně se dostanu do Litomyšle jak? Že škůdci dusí lokálku k nepoužitelnosti je jiná věc, ale „nějaké“ napojení Litomyšle na koridor, a to buď do Chocně nebo Třebové, je nutné. V případě busů se obávám nepoužitelnosti maximální…viz dojezdové části busů Vysoké Mýto – Choceň.

Souprava

Po stavbě dálnice se ta silnice značně uvolní, takže bus bude ideál.

Gogo

Vím že z mého návrhu pumpičkáře asi trefí šlak, ale nepřidalo by na atraktivitě a využití této lokálky její protažení až do Svitav?
P.S. furt by to bylo v jednom kraji takže Iredo.

VRT

Takže když připočítáme i obchvat Budějic, kde se sice neklepalo (prý v nejbližších týdnech), ale už tam bagříci vesele jezdí, staví ŘSD na jaře 2019 celkem 138,579 km nových dálnic. To jde.

Laik

Bude ŘSD stavět na nových úsecích také odpočívky a parkoviště pro kamiony?

Vlaczech

Ano na jednom z úseku je plánována střední odpočívka jen teď nevím jestli na úseku Opatovice-Časy nebo Časy-Ostrov

Daniel Bečvář

V úseku Opatovice – Časy bude malá odpočívka Bukovina, mezi Časy a Ostrovem střední odpočívka Dolní Roveň. Obě by měly být oboustranné:
https://www.rsd.cz/wps/wcm/connect/8fd5918a-4027-4a1c-81e1-0da8583b2eb6/rsd_odpocivky_2018_web.pdf?MOD=AJPERES

Bohdan

Konkrétně zde: https://mapy.cz/s/3pLLJ . Je to vidět i leteckého snímku.

Pavel

Jen doplním, že kromě zmíněného úseku Opatovec-Staré Město, kde je ÚR stále ještě nepravomocné, bylo vydáno ÚR i na úsek Janov-Opatovec, kde už pravomocné je. I když jsem četl, že MD chce stavět úseky D35 postupně, kvůli očekávaným průtahům úseků v okolí Vysokého Mýta a Litomyšle doufám, že se uvedené úseky od Janova ke Starému Městu (pokud ÚR opravdu vyjde) začnou stavět hned jak to jen půjde a nebude se zbytečně čekat. Fungovat mohou i samostatně.

VRT

Dokonce by to bylo velmi vhodné. I jako řekněme nátlakový prostředek vůči Mýtu a Litomyšli.

Poudy

Přesně tak, kdyby se na ně čekalo, tak to pro ně bude ještě vlastně trumf a nový impulz protahovat. Když jim dálnice povede z obou stran před město, tak snad pochopí že je na čase začít uvažovat.