ŘSD vypsalo tendr na archeologický průzkum pod budoucím dálničním obchvatem Vysokého Mýta

Vizualizace úseku D35 Vysoké Mýto - Džbánov. Foto: ŘSDVizualizace úseku D35 Vysoké Mýto - Džbánov. Foto: ŘSD

Průzkum za odhadovaných 150 milionů korun musí předcházet zahájení samotné stavby, se kterým se počítá příští rok.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) udělalo další krok ke zbudování dalšího úseku dálnice D35, konkrétně obchvatu Vysokého Mýta (Vysoké Mýto – Džbánov). Během posledních týdnů vypsalo dva tendry v souhrnné hodnotě 300 milionů korun na provedení  archeologického průzkumu v trase dálnice a zemní práce pro tyto činnosti.  Průzkum musí předcházet zahájení samotné stavby, se kterým se počítá příští rok. Aktuálně má stát vykoupeno zhruba 85 procent potřebných pozemků.

Úsek prochází převážně zemědělskou krajinou a kříží silnice II. a III. třídy, místní komunikace, polní cesty, několik menších vodních toků. Na jednom konci se napojí na stavbu D35 z Ostrova do Vysokého Mýta, na konci druhém bude pokračovat do Litomyšle. Detailně je stavba popsána v informačním letáku ŘSD. Odhadovaná cena stavby je 2,2 miliardy korun.

Trasa D35 Vysoké Mýto - Džbánov. Foto: ŘSD

Trasa D35 Vysoké Mýto – Džbánov. Foto: ŘSD

Zatím se nová dálnice napojí na silnici I/35 prostřednictví nové křižovatky Vysoké Mýto západ a Džbánov a v budoucnu na ni naváží úseky dálnice D35 Ostrov – Vysoké Mýto a Džbánov – Litomyšl. Hotovo má být v roce 2026. Důležitým krokem v přípravě bylo nedávné získání stavebního povolení.

ŘSD plánuje příští rok začít stavět až pět úseků D35. Letos dokončí úsek Časy – Ostrov.

Tagy D35 D35 Vysoké Mýto - Džbánov ŘSD
6 komentářů