ŘSD vypsalo nový tendr na brněnský okruh, výrazně zvýšilo odhad ceny

Vizualizace další etapy městského okruhu v Brně v Žabovřeské ulici. Foto: BrnoVizualizace další etapy městského okruhu v Brně v Žabovřeské ulici. Foto: Brno

Ředitelství silnic a dálnic zkouší znovu najít firmu pro stavbu zhruba kilometrového úseku velkého městského okruhu v Brně na Žabovřeské.

Zpět na článek
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Frantisek

Dva roky nepojedou tramvaje, aby se pak schovaly do tunelu a uvolnily místo autostrádě… Nepřekvapuje mě, že – když už tedy ve městě nestačí městská třída – nejprve nevykutají ten tunel, aby MHD byla stabou pro auta dotčena co nejméně.

Luděk

Ale je problém že celá stavba musí být kvůli dotaci hotova do roku 2023 tuším a při oddělení staveb by se to nestihlo ani náhodou

mgr.pavel

Jak to, že cena výrazně vzrostla, když nedávno zde byl opačný článek o tom, jak se někde vysoutěžila kvůli viru podstatně nižší cena..?

Petr

však je tov článku napsané, že původně předpokládaná byla 1,6mld. a nejnižší nabídka 1,95mld… tak proto

Kubrt

Soutěž teprve proběhne, tak uvidíme jak se změnila situace.

Donny

Ať to vezmu zprava nebo zleva, tak ten kousek silnice už měl hotový téměř před dvaceti lety …..

Tomas

Chodil jsem tam veslovat a budovy se nám rozpadaly … údajně z důvodu stavební uzávěry kvůli plánovanému rozšiřování té silnice. To bylo cca kolem roku 1985:)

Martin z Moravy

To je hloupost, ceny teď klesaly. A třeba to celé postaví sám ten kopáč z Rožnavy.

Andrej

Ve svete ceske byrokracie se deje hodne bizarnosti, ale tohle rozhodnuti UOHS se svou absurdnosti jeste porad hodne vymyka.