LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

ŘSD uvádí do provozu modernizovanou křižovatku na D46 u Olšan, doplnilo pruhy

Demolice mostu, ilustrační foto. Pramen: ŘSDDemolice mostu, ilustrační foto. Pramen: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic dnes uvádí do provozu modernizovanou mimoúrovňovou křižovatku na dálnici D46 u Olšan u Prostějova. Původní křižovatka

Zpět na článek
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
tom

Jen že omezení je tam ještě i dnes…Takže nevím co uvádí do provozu….

Martin V.

Je to chválihodné, ale kolik podobných křižovatek ještě v naší dálniční síti máme? Já vím o pár podobných nájezdech na D7 mezi letištěm a Slaným. Při hustém provozu je to fakt adrenalin!

Twix

Výživná je i D4 u Prahy, ne kvůli nájezdům, ale každou chvíli do pravého pruhu přímo ze zastávkového zálivu najíždí kloubový autobus. S tím ovšem na straně infrastruktury moc nevím co dělat.

Asd

Takových dobrých zpráv není nikdy dost. Jen tak dál a houšť. Snad se jednou dožijeme kvalitní dálniční sítě.

Polo

proč se staví D1 kolem přerova, když se modernizuje a dá dále zmodernizovat D46??? my jsme fkat bohatá země 🙁

zesp

Protože D46 byla už od začátku budována jen jako regionální spojnice Brna s Olomoucí, a nikdy se nepočítalo, že bude převádět tak intenzivní provoz a plnit funkci hlavního tahu napříč republikou. Tomu odpovídá i její směrové a výškové vedení, je užší než klasická dálnice a nemá žádné odstavné pruhy. Byla stavěna jako levná napodobenina dálnice. No a protože se dálnice kolem Přerova stále nestaví, bude plnit tuto veledůležitou funkci ještě dlouho. A za současných technických parametrů v kombinaci s hustotou provozu se jízda po ní stala vyloženě nebezpečnou. Takže se dělají alespoň ty nejkřiklavější úpravy tak, aby byla alespoň o… Číst vice »

Jiří Kocurek

ANO, jsme tak boahtá země, že si můžeme dovolit vést tranzit delší cestou. Nápověda: PL − AT

off

Nešlo by něco udělat se spojením „nejvíce nebezpečných“? Není to zrovna „nejvíce hezká“ čeština 🙂

JarynJarin

Furt lepší jak nejnebezpečnější…

Martin

Slovo „nejnebezpečnějších“ je naopak správně, „nejvíce nebezpečných“ zavání otrocky přeloženým „most dangerous“. Je to příklad, jak kontakt s angličtinou ovlivňuje naše vyjadřování. Je to něco podobného, jako když vidíte reklamu s heslem např. „Vylepši si tvůj počítač“ – to je taky nesmysl, česky tam musí být „svůj“.

jirka

zrovna slovo ‚svuj‘ je soucast ceskeho chaosu a vlivu rustiny na cesky jazyk. Privlastnovaci zajmena byla v Cesku standard. Teprve s nacionalismem V.Klaus a tzv. jazykove reformy /kdy se cestina primkla k rustine / doslo k paskvilu ‚svuj‘.. A tak diskuse je obcas o koze a voze nebot nikdo nevi komu je vec, otazka etc. smerovana… Slovo SVUJ Je blbost-Nema vyznam u Zapadnich Slovanu. U Rusu jo, tam neexistuje MIT A BYT a ani majetek prosti lide nemaji

Martin

Blbost to není: http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=630

Klaus, Rusko ani Brusel s tím nemá nic společného. Ale to už je zcela mimo téma.

jirka

treba nejvic naivnich lidi je v Cesku… je to klaro a transparentni. Basta

David Šádek

Zeptám se, proč sem rovnou nedáte odkaz na tiskovou zprávu ŘSD? Slovo od slova stejný text.. Nechcete pro podobné krátké zprávy založit třeba denní výtah nebo něco takového? Nebo jednoduše uvést zdroj než udělat CTRL+C & CTRL+V?

Není to tak dlouho, co zde někteří autoři hořeli kvůli tomu, že jejich autorský text jiná média převzala bez řádných citací.. U statních organizací to neplatí?

Jan Sůra

Je rozdíl mezi tiskovou zprávou a autorským textem. V textu je uvedeno, že otevření ŘSD oznámilo v tiskové zprávě.