ŘSD spěchá na novou smlouvu na mýtného auditora, ve hře je ale přímé zadání státní firmě

Kontrolní mýtná brána v Dasným u Českých Budějovic. Pramen: CzechTollKontrolní mýtná brána v Dasným u Českých Budějovic. Pramen: CzechToll

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) může uzavřít podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) smlouvu se společností CGI na takzvaného

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan

Přátelé, je to celé složitější: po sprostém vyhazovu ředitele Cendisu, Jana Chovance je podnik naprosto paralyzován. Předseda DR Ščerba doslova šikanuje pověřeného ředitele Jana Paroubka, který je jinak slušný člověk, ale na politické hrátky mu prostě nezbývá energie. Do toho má CGI mohutného podporovatele u ŘSD, v oblasti mýta velice známého Václava Nestrašila. Podporovatel Cendisu a zaštiťující náměstek MD, Jakub Kopřiva, byl již za Kremlíka marginalizován a s jeho dalším působením se nepočítá. Nadto vyplouvají na povrch podivné vazby zástupce ředitele Cendisu Moravce, kde není vyloučeno trestní stíhání. To vše pozici Cendisu výrazně oslabuje – a vysoká expertíza Václava Henzla… Číst vice »

Koudelka

Jakub asi nema co delat, kdyz se tady mozna vypisuje… 🙂 a nepocita se s nim? To je divny. Scerba je kapitola sama pro sebe, ale muzeme se domnivat, ze se to jednoho krasneho dne vsechno zmeni….

Petr

Jádro pudla je teď v tom, že UOHS rozhodl, že zakázka proběhla správně a veřejnou zakázku nelze jen tak zrušit. Jsou pouze zákonné důvody a ty nemohou nyní dát dohromady.

kubisek

Jestli to může dělat stát, ať to dělá stát. Problém vždy je, že stát zase přijde s tím, že na to potřebuje bambilion nových úředníků, takže efekt nula.

Arimatejsky

No tak stávající zaměstnanci to logicky o sobotách dělat nebudou. Když vymyslím novou agendu, tak buď musím nějakou jinou zrusit nebo přijmout nové lidi.

kubisek

Ano, to souhlasím. Ale poukazuji na to, že potíž u státu je v tom, že si není schopen pohlídat, kolik úředníků má na danou práci přijmout. Soukromá firma je schopná si to pohlídat, protože jich logicky chce mít co nejméně.

Arimatejsky

Soukromá firma i stát jsou právnické osoby, ty nic nehlidaji. Hlídají a rozhodují konkrétní lidé a když ředitel státní organizace nebo privátní firmy chce přijmout tsic lidí a má na ně tabulky a peníze, tak je prostě přijme. Btw prezamestnanost v korporátu je možná vyšší než ve státním, protože od počtu podřízených se mimo jiné odvíjí bonusy manažerů. Vaše teze, že soukromá firma nechce mít zaměstnance platí možná pro nějakého živnostníka nebo PIDi s. r. o s jedním společníkem. Ve velkých obchodních společnostech nerozhoduje o personálních věcech majitel, ale management. Navíc jako zákazník může stát při outsourcingu zaplatit víc než… Číst vice »

Petr

Otázka je , zda je to správné . Myslím , že nikoli .

Chytrý za 2

Bŕno má svá špecifiká. 😃