ŘSD spěchá na novou smlouvu na mýtného auditora, ve hře je ale přímé zadání státní firmě
Nová přeložka odvede kamiony z obce Dasný. Pramen: CzechToll
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) může uzavřít podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) smlouvu se společností CGI na takzvaného
Přátelé, je to celé složitější: po sprostém vyhazovu ředitele Cendisu, Jana Chovance je podnik naprosto paralyzován. Předseda DR Ščerba doslova šikanuje pověřeného ředitele Jana Paroubka, který je jinak slušný člověk, ale na politické hrátky mu prostě nezbývá energie. Do toho má CGI mohutného podporovatele u ŘSD, v oblasti mýta velice známého Václava Nestrašila. Podporovatel Cendisu a zaštiťující náměstek MD, Jakub Kopřiva, byl již za Kremlíka marginalizován a s jeho dalším působením se nepočítá. Nadto vyplouvají na povrch podivné vazby zástupce ředitele Cendisu Moravce, kde není vyloučeno trestní stíhání. To vše pozici Cendisu výrazně oslabuje – a vysoká expertíza Václava Henzla… Číst vice »
Jakub asi nema co delat, kdyz se tady mozna vypisuje… 🙂 a nepocita se s nim? To je divny. Scerba je kapitola sama pro sebe, ale muzeme se domnivat, ze se to jednoho krasneho dne vsechno zmeni….
Jádro pudla je teď v tom, že UOHS rozhodl, že zakázka proběhla správně a veřejnou zakázku nelze jen tak zrušit. Jsou pouze zákonné důvody a ty nemohou nyní dát dohromady.
paragraf 127. Myslíte, že spojení EDAZ a SEM do jedné zakázky nespadá do těchto odstavců?
c)odpadly důvody pro pokračování v zadávacím řízení v důsledku podstatné změny okolností, která nastala po zahájení zadávacího řízení a kterou zadavatel jednající s řádnou péčí nemohl předvídat a ani ji nezpůsobil,
d) v průběhu zadávacího řízení se vyskytly důvody hodné zvláštního zřetele, včetně důvodů ekonomických, pro které nelze po zadavateli požadovat, aby v zadávacím řízení pokračoval, bez ohledu na to, zda tyto důvody zadavatel způsobil či nikoliv,
Jestli to může dělat stát, ať to dělá stát. Problém vždy je, že stát zase přijde s tím, že na to potřebuje bambilion nových úředníků, takže efekt nula.
No tak stávající zaměstnanci to logicky o sobotách dělat nebudou. Když vymyslím novou agendu, tak buď musím nějakou jinou zrusit nebo přijmout nové lidi.
Ano, to souhlasím. Ale poukazuji na to, že potíž u státu je v tom, že si není schopen pohlídat, kolik úředníků má na danou práci přijmout. Soukromá firma je schopná si to pohlídat, protože jich logicky chce mít co nejméně.
Soukromá firma i stát jsou právnické osoby, ty nic nehlidaji. Hlídají a rozhodují konkrétní lidé a když ředitel státní organizace nebo privátní firmy chce přijmout tsic lidí a má na ně tabulky a peníze, tak je prostě přijme. Btw prezamestnanost v korporátu je možná vyšší než ve státním, protože od počtu podřízených se mimo jiné odvíjí bonusy manažerů. Vaše teze, že soukromá firma nechce mít zaměstnance platí možná pro nějakého živnostníka nebo PIDi s. r. o s jedním společníkem. Ve velkých obchodních společnostech nerozhoduje o personálních věcech majitel, ale management. Navíc jako zákazník může stát při outsourcingu zaplatit víc než… Číst vice »
Otázka je , zda je to správné . Myslím , že nikoli .
Bŕno má svá špecifiká. 😃