LOT 3a leaderboard

ŘSD přišlo opět o stavební povolení pro část D11, týká se sjezdu přes pozemek soudce

Stavba dálnice D11 Smiřice - Jaroměř. Pramen: ŘSD ČRStavba dálnice D11 Smiřice - Jaroměř. Pramen: ŘSD ČR

Zrušené stavební povolení se týká sjezdu z dálnice za Jaroměří. ŘSD věří, že dokončení stavby to neohrozí.

Zpět na článek
123 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jane

Mně se líbí jak pan soudce dává prohlášení do médií, a po vzoru našich politiků kteří z nás dělají pitomce tvrdí, že mu v první řadě nejde vůbec o peníze …a o co tedy..

Zuzana

Jde mu o spravedlnost, to ale pravděpodobně pochopí většina diskutujících, až je obdobná situace potká. Opravdu byste se měli všichni zamyslet a pochopit, že nějaká organizace bezohledně udělá projekt, vůbec nezáleží, kudy čára povede a zda je vůbec akce v takovém rozsahu potřebná, protože potom s převahou mocnějšího vyvlastňuje obyčejným lidem jejich pozemky a domy. Peníze (ani stonásobek) nemohou vyvážit, jakou psychickou újmu tito lidé utrpí, když je jim něco násilím odebráno. Ze strany organizací se s těmito lidmi nediskutuje a nejedná v rukavičkách a místo podpory od spoluobčanů (které brzy stejná tragédie může postihnout) se jim dostává nadávek a… Číst vice »

Pavel

Na druhou stranu existuje nějaký veřejný zájem. Ruku na srdce, Vy a vaše rodina snad nikdy nevyužíváte silniční ani železniční dopravu? Nekupujete zboží, které je po těchto komunikacích transportováno? Čí myslíte že byly ty pozemky, po kterých ty komunikace vedou? Už za monarchie se vykupovalo a vyvlastňovalo, není to nějaká dnešní zvůle. A využíváme toho dnes Vy i já, všichni. Souhlasím s tím, že lidé mají dostat adekvátní rozumnou náhradu a i něco navíc, těžko ale zase stonásobek. Stát se rovněž nemůže s jedním dohodnout na desetinásobku a s druhým za stejný pozemek třeba na padesátinásobku. Musí existovat spravedlivá a… Číst vice »

karel

vlastnim pozemek pod palnovanou d35 od doby rozhodnuti trasy na mou adresu dost casto dorucuji pozadavek na odkoupeni od ruznych spolecnosti advokatu a proc asi protoze tam pan advoakt chce pestopvat redkvicky

Milan

Legislativa v oblasti liniových staveb je hodně špatná. Neměla by dávat právo jednotlivému občanovi blokovat státem schválenou liniovou stavbu. Stát je zastoupením všech jeho občanů prostřednictvím parlamentu.

leviathan

Vyvlastnit pozemky soudcům. Ti mají poctivě soudit a ne hrabat majetek.

karel

Zas prachatej Prazak, co se chce napakovat a zneprijemnuje tim zivot vsem lidem v podkrkonosi… Oplotte tu Prahu uz na furt. Diky

Ondra

Podle mě to pan soudce trochu překombinoval Chtěl 500 tis. za pozemek v hodnotě 30 tis. nabídli mu až 300 tis. ale on si trval na svých 500 tis. No, tak mu ukázali, kdo drží delší kousek provazu a nabídli mu zase 30 tis. nebo že mu to vyvlastněj. No, tak mu to vyvlastnili a jeho ctihodnosti místo užívání 300 tis. nezbývá než se soudit a napadat stavební povolení. To naštve, pane Kučero, a víte co, přeju vám to. Jste jenom vykuk, který se chtěl přiživit na eráru. Dobře vám tak. Nechápu, jak takový sobec může dělat soudce, natož soude… Číst vice »

Václav

Byl jste někdy u soudu? Pak byste to pochopil. Prakticky všichni soudci jsou zvyklí, že jsou samovládci, nad kterými není žádná kontrola. Setkání s českou justicí mě připravilo o jakékoliv iluze. Proti soudcům jsou poslanci vzor ctnosti.

Standa

To je známka, jak dneska vypadá právo v Čechách. Vykuk, který měl přístup k informacím koupil před několika lety pozemek pod plánovanou dálnicí… A tento samý určuje úroveň justice v zemi. To je masakr! Fuj!

leviathan

Nikoli. Soudci, kteří touží pouze po majetku a spravedlnoust se u nich krčí v koutku, těm je to třeba vyvlastnit. Ti co podlehnou svodům Ďábla a jeho chrastění penězi, ti u mne nemají žídné slitování.

Honza

Tohle už ani v Kocurkově není možné. Dálnice, doslova životně chybějící dekády budou zdržovány kvůli všeliajkým sobečkovským šu.inkům a kverulantům? To snad není možné.

Libor

Pan místopředseda Vrchního soudu v Praze má dle zákona č. 416/2009 Sb. § 3b nárok jako každý občan na kupní cenu ve výši obvyklé ceny pozemku a) ceny stanovené znaleckým posudkem vynásobené koeficientem 8 v případě pozemku s výjimkou stavebního pozemku7), nebo b) ceny stanovené znaleckým posudkem vynásobené koeficientem 1,5 v případě stavebního pozemku7) nebo stavby. Cena pozemku nebo stavby se ve znaleckém posudku určí vždy podle jejich skutečného stavu ke dni určení ceny ve znaleckém posudku; přitom se nepřihlédne k jejich zhodnocení nebo znehodnocení v souvislosti s tím, že jsou určeny k uskutečnění stavby dopravní infrastruktury. Je ostudou soudců… Číst vice »

Greta

Dr. Kučera má jako každý občan právo využít všech legálních možností k ochraně svých majetkových práv a ani Soudcovské unii, ani bolsevikovi Liborovi do toho nic není.

Honza

Libora neznám a nevím, zda je bolševik… Ale veřejný zájem a výkup bez otrčků se uplatňoval už za první republiky, když se zahajovala jak D1, tak třeba když se stavěla brněnská přehrada. Celé Kníničky byly vystěhovány, přiděleny nové pozemky a nazdar, žádné otrčky. A to byla doba tržního hospodářství mnohem svobodnějšího a bolševikům vzdálenějšího než dnes.

kolemjdoucí

Nevím co je bolševického na tom, že pan Libor citoval zákon, vážená Greto

leviathan

O majetek, o který se pan soudce staral tak, že se o jeho zhodnocení snažil pouze na úkor státní kasy, nepatří do slušné společnosti, ale na její okraj. Trasa D11 je známá hodně dlouho, aby se to ten vykuk nesnažil využít. mravnost mu zjevně nic neříká.Tečka.

Michael

Prý já chci 500 tisíc! 😀 Klasické žralok. Slušně řečeno..

leviathan

A já chci modré z nebe! Ale ne od státu.

Miroslav Černík

Znám trocu tu situaci , články jsou velmi zavádějící. Podstat problému je v tom, že začal vyvlastnovat stát. Jak je vidět, projekt je možné i změnit, takže pozemek, ale už v jiné hodnotě nebude zapotřebí. Když někdo něco chce a vžijte se do situace, že neco vlastníte, chcete prodat za tržní cenu. Zde už ale ani nejde tak o cenu, jako o to, že silná strana, v tomto případě ŘSD spoléhá na to, že vždy vyjde vítězně. Byly případy vyvlastnění domů /nevím kým/za cenu myslím 1 milionu, , ale majitel si nikdy za tuto cenu dům již nemohl pořídit…..Zkuste tedy… Číst vice »

Miroslav Černík

Zavádějící je v tom, že konstatuje v několika větách vybraná fakta, většina lidí se neumí vžít do situace, že by jim mohlo býti cokoliv vyvlastněno, slovo „velmi“ tam nepatří.

Karl vB.
Miroslav Černík

Poslední příspěvek nechci diskutovat, ani pečlivě studovat detaily článku. Na pozemku se začalo stavět dříve, než vůbec ŘSD pozemek vyvlastnilo, navíc NSS myslím rozhodl, že pokud je možné pozemek obejít, tak se vyvlastnovat nemá. Neznám zase naprosté detaily, jde jen o to, že nejdříve si má zajistit ŘSD pozemky a teprve pak plánovat kudy a jak povede dálnice a nespoléhat se na to, že vyvlastní.

Milan

Musíte napřed pochopit kdo je ŘSD. ŘSD je státní příspěvková organizace zřízená Ministerstvem dopravy ČR. Základním předmětem činnosti organizace je výkon vlastnických práv státu k nemovitým věcem tvořícím dálnice a silnice I. třídy. Tj. ŘSD zastupuje všechny občany tohoto státu ve výkonu vlastnických práv k nemovitým věcem tvořícím dálnice a silnice I. třídy. Není tu od toho, aby rozdávala naše společné peníze vykukům.

Milan alias Skeptik

Pan Kučera popsal situaci docela výstižně, chce prodat, nechal si udělat posudek od znalce, jehož práci ŘSD v jiném případě (Havránková?) akceptovalo a toho se drží. Jako právně vzdělaný člověk udělá všechno proto, aby dostal na co má nárok. Je v tom vypočítavost? Jistě, ale když vyplouvá na povrch, jaké náklady kvůli nedohodě vynaložilo ŘSD, musí se tetelit blahem, protože to celé podtrhuje jak neefektivně státní správa funguje. Věřím, že se nakonec najde nějaké šalamounské řešení, aby nikdo neztratil tvář. Jiná cesta totiž nevede. D11 sice může být provizorně zakončena křižovatkou typu T u Hořenic, ale ta se stejně bude… Číst vice »

leviathan

Je vidět, že o cenách a oceňování pozemků nic nevíte. V tomto případa jde podle katastru o ornou půdu. Ocenění takového pozemku vychází z aktuální kategorizace s přihlédnutím k záměrům s jeho využitím, pokud takové existují dostatečně dlouho, aby vyloučily spekulativní charakter záměru. Pan soudce se vyjádřil ke svým záměrům, které ovšem nebyly do doby projektu komunikace známy nikomu. Jde tedy o čistě spekulativní snahu o navýšení ceny pozemku nad cenu orné půdy. Je pochopitelně chybou místní samosprávy, že již od počátku neusilovala o náhradu pozemku soudci v ceně orné půdy. kdyby tak učinila, soudce by nemohl představovat překážku veřejnomu… Číst vice »

Miloš

Pokud má ŘSD jiné řešení, tak ať je využije a postaví tak, aby nemohl nenavazovat komunikací na jeho pozemky.

leviathan

Nemá. Trasa dálnice neí provázek, na němž lze dělat kličky a klidně i 3d uzly.

Vladimír Bílý

Bože to je blb! On má pole v hodnotě 30 korun za metr, ale vymyslel jako první v republice, že když se tam má stavět silnice, jedná se přece o stavební pozemek! Za tímto účelem si pořídil soudního znalce, který mu to takto i nacenil. Můj názor je, že jeho jednání je pokus o podvod. Nic víc a nic míň.

Lemmy

Jojo, šibal. Ten judikát ÚS by mě zajímal, nevím, zda je to tohle:
https://www.e15.cz/domaci/ustavni-soud-za-vyvlastnene-pozemky-ma-stat-zaplatit-trzni-cenu-1221523

Hajnej

V souvislosti se stavbou silnice je možná první, ale jinak už takových bylo…
Setkal jsem se třeba s tím, že pozemek pod 80 let starým činžákem plným lidí má být odprodán za cenu, jako kdyby se na něm dalo zfleku stavět jako na zelené louce.

Kodl

Kazdy den v teto republice je dukazem diletantistmu statu, RSD, samosprav a stavebnich uradu.

Lemmy

Každopádně je to zpráva pro všechny aspoň trochu movité vychcandíry v trase dálnice (potřebujete peníze na advokáta), že nemá smysl se s ŘSD domlouvat, protože máte šanci vysoudit mnohem vyšší cenu.

Daniel Bečvář

Pozemek je veden jako orná půda a tržní cena takových pozemků je 15 – 40 Kč/m2 s ohledem na lokalitu. Nezávislý znalecký posudek, který si dal stát vypracovat, určil cenu 25 Kč/m2. Stát následně cenu vynásobil 8, takže majitelé na tom vydělají. V případě že nedojde k dohodě a vyvlastňuje se, cena se již násobit nemůže. Všichni majitelé s výjimkou pana soudce s prodejem souhlasili. Opravdu je v tom případě chyba na straně státu?

leviathan

Nikoli. Chyba je v panu soudci.

leviathan

Vaše tvrzení bez argumentů je důkazem vaší omezenosti.

abc

Smazáno pro vulgární obsah.

Greta

Co ti je do toho, sprosťáku.

Hugo Křižík

Zhruba před 10 roky byl v denním tisku malý článek, že několik osob veřejně činných odkoupilo od letitých majitelů několik set metrů pozemků za pár korun, přes které povede plánovaná dálnice v oblasti Smiřic a Jaroměře. K těmto odkoupeným pozemkům nevedla žádná komunikace, byli uprostřed lánů.Ti slabší podlehli a prodali, pan soudce ne. Spekulativní nákup a prodej. Tenhle člověk soudil na nejvyšším postu soudů.

svobodová jaroslava

Pokud se to dá dokázat tak je to jasné zneužití informací.Ovšem pan soudce by dostal podmínku.

Herold

Jaké informace máte konkrétně na mysli?

kolemjdoucí

Není to pravda. Pan Kučera zdědil tento a další pozemky v místě (má jich tam více) po svých rodičích. Jedná se o rodinu, která v místě žije dlouho. Než na někoho hodíte plivanec, tak se prosím zamyslete. Děkuji.
P.S. Toto moje prohlášení nijak nesouvisí s mým názorem na hodnotu pozemků v místě.

milanmid

Ma pravdu za kolik chtěla ČT v Ostravě za pozemky

Lemmy

ČT v Ostravě prodávala pole?

On.

Pan soudce dokonale využívá nedostatků a chyb úřadů. Ale argument že chce cenu za stavební pozemek je úsměvný, když je ten pozemek stavební ať na něm něco postaví,aby prokázal že je stavební, samozřejmě zcela legálně se stavebním povolením.

Jiří Kocurek

ŘSD na něm chtělo stavět. To není dostatečně průkazné?

Jan Suchý

Liniová stavba není hala nebo rodinný dům, jedná se o stavbu výhradně prospěšnou veřejnosti, proto má výjimky, jako například možnost vyvlastnit pozemky.
Pokud by si tam ŘSD stavělo halu, nebo domek pro ředitele, tak budiž, ale při stavbě silnice je to tak, že buď se tam postaví silnice, nebo nic.

Lemmy

Přesně tak, určitě to má ta obec v územním plánu jako „stavební“… 🙂

Qěcy

Stavební pozemek má status stavebního pozemku. A je úplně jedno, jestli na n něco postaví. Ledaže by územní plán říkal něco jiného.

Vaše výmysly na to nemají vliv.

Lemmy

Stavební pozemek má v katastru nemovitostí napsáno, že je stavební.
Pak jsou takové kvazi-stavební pozemky, které jdou zastavět podle územního plánu obce.
Pozemek pana soudce není ani jedno.

Greta

ŘSD chce na pozemku stavět, jde tedy o pozemek pro stavbu a má ho zaplatit jako stavební. Jinak jde o vytváření hlavy XXII, kdy stát zakaže vlastníkovi na vlastním pozemku postavit býť jen plot, pozemek levně odkoupí nebo dokonce nuceně zcizí a následně si sám sobě povolí postavit dálnici. Věřím, že tyto bolševické praktiky budou vymýceny.

Lemmy

Tak teď tady zase melete páté přes deváté. Vyvlastnění ve veřejném zájmu má reflektovat tržní cenu pozemku pro jeho současné využití, kdyby tam dálnice nebyla.
Stát si kupuje ornou půdu, kde stojí metr řekněme třicet korun. Ano, má smysl dodatečně kompenzovat vyvlastnění nějakým bonusem, ale asi si nebudeme rozumět v tom, že to má být desetinásobek.

kolemjdoucí

To, kolik se má zaplatit říká zákon.

Miroslav

Ukažte mi prosím v katastru jakýkoliv stavební pozemek. To totiž neexistuje. Pokud je místo v územním plánu určeno pro výstavbu, klidně může být pozemek veden jako pole nebo zahrada.

On.

Ani územní plán předmětné pozemky nevede jako stavební. Určené jsou pouze pro liniovou stavbu a zbytek je orná půda.

Vašek

Na konci článku chyba, dokončeno nemá být na konci příštího roku, ale tohoto… tak snad to tak zůstane 😉

Pavel

Pozemok sa nestáva stavebným tým, že niekto chce na ňom niečo postaviť, ale že ho na stavbu náležite pripraví – inžinierske siete a pod. Ako pán sudca vytvoril z tej parcely stavebný pozemok?

Lemmy

To je taková česká lidová tradice, říkat různým kusům pole stavební pozemek.
Ideálně na bydlení s cenou přes tisícovku. Že je to orná půda, bez přístupu, komunkací atd. je domácí úkol, který si za cenu tohoto „stavebního pozemku“ kupujete…

Pavol

RSD namiesto toho, aby zaplatila vlastnikovi pozemku 500 tisic, zaplati vyse milion za projektovu dokumentaciu na nahradnu T krizovatku namiesto planovaneho kruhacu. To je totalni vysmech a plytvanie verejnymi peniazmi.

gerstjan

Uvědomte si, že ustupování takovým machýrkům dělá nebezpečný precedens.

Už 300k za pár tisíc metrů TTP je hromada peněz, 500k je nenažranost. IMO by měl mít soudce i nějaký morální kredit, svým postupem ho u mě Kučera ztratil.

Viki

Jasně,jde o princip.takovym vyzirkum se nesmí ustupovat, protože se pak jednou v tom utopime.Vyvlastnit a hotovo!

Jiří Kocurek

Normální cena stavebního pozemku je 1500 Kč za metr. Za 300 Kč za metr seženete pozemek tak někde kolem Hrčavy.

Vlastníte nějaký pozemek? Jak by se vám líbílo, kdyby na vás padla banda kádrováků a začala vám vyhrožovat, abyste ho prodal kápovi pod cenou? Co nechceš aby se stalo tobě, nečiň jiným. … ach ta lidská závist.

Lemmy

Nicméně stavební pozemek to není, je to pole.

MartinS.

Vlastním pozemek. Kus pole v hodnotě kolem 10 Kč/m2. Obec tam chce budovat cyklostezku a chce kus pole odkoupit. Nabídli mi 50 Kč/m2. Prodal bych jim to, ale někteří další vlastníci se kousli a chtějí aspoň 100 Kč/m2. Prodám jim to i za 100, ale prodal bych i za 50. A nepřemýšlím o tom že jednou, až tam tu cyklostezku postaví, tak cena pozemku asi vzroste. To už by byla spekulace. A že se spekulace dějí. Přes jiné mé pole má vést v budoucnosti západní obchvat dané obce. Čím více se to blíží k realizaci, tím více rostou nabídky spekulantů… Číst vice »

Lemmy

Přesně tak, pomalu pětistovku za metr čtvereční pole v prdelákově je dost. Tohle by jakékoliv stavby dost prodražilo…

Qěcy

Tu optimalni hodnotu předmětného pozemku počítáte jak? Podle legislativy pro vyvlastňování?

Pavol

Ale vzdy je lacnejsie zaplatit 500k ako 1M. Nikto zo svojich penazi by nezaplatil zbytocne dvakrat viac, ked nemusi. Tu ide o princip, ze stat – RSD chce postavit cestu a mal by to urobit co najlacnejsie. V tomto pripade by bolo lacnejsie zaplait majitelovi pozemku 500k a neplatit 1M za nahradnu projektovu dokumentaciu …Toto je systemova chyba.

Tomáš Poledný

To ale není pravda. Ušetříte jenom u této stavby, ale zase se vám prodraží další stavby a to už je problém. Protože se vyrojí další lidé, kteří budou takové peníze chtít a budou se odkazovat právě na tenhle případ.

MartinS.

K náhradní projektové dokumentaci přece musíte také připočítat cenu té stavby. Když bude o 500 tis. levnější, je to fifty fifty, když bude ještě levnější, stát ušetří.

gerstjan

100% souhlas, pokud by se zaručeně jednalo o opravdu poslední silnici na zelené louce.

Vezměte si libovolnou dálnici a vypočtěte si kolik by asi stály jen pozemky, pokud by všichni dosatli cenu jako státem placený JUDr.

Takže ano, na první pohled je plán B) v podobě křižovatky dražší, ale když vezmu v úvahu, že podobné případy by se mohly opakovat, je to nejspíš dobrá investice do budoucnosti.

Další věc, pokud jsem soukromý investor, těžko mě další roky bude tahat po soudech s tím, že jsem kdysi někomu zaplatil víc, u ŘSD je to naprosto reálné.

bifidus

Kdyby mu to úředníci ŘSD zaplatili, tak je vyhodí a zavřou. Zatímco za projektovou změnu je nikdo stíhat nebude.

Lemmy

Jestli se jedná o pozemek zmíněný v odkazovaném PDF, tak ten má 1100 m2 a jeho cena jako zemědělské půdy je 30-50 000 Kč. Nevím, zda je v takovém případě možné dát trojnásobek odhadu, ale na půl milionu se nedostanete ani náhodou.

MartinS.

Milion stojí projektová dokumentace, ale ta není při výstavbě to jediné. Pokud se změní typ křižovatky, může se stát, že její výstavba bude o několik milionů levnější. A tudíž se to vyplatí. Nemůžete porovnávat jen část nákladů.

Facepalm

Klasická ukázka lemplovitosti a zmrdství ŘSD a vyzívanosti stavebního úřadu. Tak hlavně, že všechno zdržujou zlí ekoteroristi

kolemjdoucí

Soudce Kučera má pravdu, cena je nízká. Problém není v lemplovitosti ŘSD v této chvíli, ale v rozdílu názorů dvou soudních znalců na cenu půdy, pane spoludiskutující. Chyba stavebního úřadu je chybou, ale je otázkou, zda tohle má být vůbec chápáno jako chyba (TO NEOZNÁMENÍ…). Osobně si myslím, že soudy zde vytvářejí čas pro dohodu…

Greta

ŘSD je opravdu sbor neschopných lemplu a vsehoschopnych mafiánu, jsem rád, že v případě dr. Kučery padla kosa na kámen a že těm lemplum dá trochu za vyučenou, jak se mají chovat k lidem, kteří vlastní víc než garsonku v paneláku.

Radius

Jako že ty lidi alá pan Kučera jsou něco víc?

Jiří Kocurek

Jakože si má někdo nehat líbit cenu 25 Kč za metr čtvereční, držet hubu a krok?

Lemmy

A není to tak, že při domluvě dostane trojnásobek a když dělá Zagorku, tak odhad?

MartinS.

25 Kč/m2 je běžná cena pole v dané lokalitě při rozloze 1100 m2 jde o 27500 Kč, panu soudci nabízeli až 300 tisíc (11x více), on chce 500 tis. (18x více). Tržní hodnota pozemku by se měla brát v daném čase. Teď je to pole. Nemá větší hodnotu. A pokud ŘSD tu křižovatku postaví jinak, pan soudce (nebo nájemce) může na pozemku dále něco pěstovat jako na poli a těch 27500 nevydělá na pronájmech ani za 20 let. Hodnota pozemku se zvýší až ve chvíli, kdy bude změněn na stavební pozemek a něco se na něm postaví. Ale ne předem,… Číst vice »

súdružka Kolesárová

„jak se mají chovat k lidem, kteří vlastní víc než garsonku v paneláku.“ Prave,ze by se meli chovat stejne k tem,kteri maji garsonku i tem,kteri vlastni treba Agrofert (nic ve zlym). Ale papalastvi je stale hlubpce zakoreneno…

Petr

Lidé, nadlidé a podlide?

Radius

Docela by mě zajímalo, jak k tomu pozemku přišel…

Greta

Tak se podívej do katastru. Kdyby se zavistivci jako ty radši starali o to, aby taky něco mohli vlastnit, líp by udělali.

Radius

Kdo říká, že mu závidím. Pár nemovitostí vlastním, ale to je vedlejší. Jenže tady to zavání vypočítavostí. Když mi neumíš odpovědět, tak radši nereaguj.

Greta

Já si budu reagovat jak a kdy chci, tomu se říká diskuse.

Radius

Třeba úplně mimo. To tady předvádíš docela často.

Baraba

Nevím, jak by to pomohlo, v katastru se nic o nabytí neuvádí….

Greta

V katastru je uložena kupní smlouva nebo jiný doklad o nabytí. Je vidět, že jste tam nic nehledali.

Radius

Jo a do kupní smlouvy nahlídneš jen tak. Tak určitě. V nahlížení do katastru je jen kdo to vlastní.

Kubrt

Jde to, po registraci a zaplacení příslušného poplatku.

Greta

Když tě to Radie fakt zajímá, musíš si na ČÚZK zřídit placený přístup, tak hluboko, aby se mohli šmirovat majitelé zdarma a anonymně, naštěstí ještě ani Česko nekleslo.

Lemmy

No sice tam šmíruješ pod loginem, nicméně věci, které jsou tam vidět, jsou naprosto neuvěřitelné. Co kdo vlastní, kopie smluv, podpisy, osobní údaje… Takové anti GDPR v praxi…

kolemjdoucí

Zdědil ho.

Radius

Jestli ano, pak je to v pořádku. Ovšem měl kousek pole a oni mu ten pozemek zhodnotili jen tím, že tam chtějí dálnici. Pak myslím, že jestli mu nabízeli až 300k, tak to zhodnocení bylo docela významné. Jak se píše i v jiných článcích o podobném problému „Stát musí postupovat při výkupu pozemků podle zákona, cenu stanovují znalecké posudky.“ A nepředpokládám , že by mu šlo o hospodaření, jako paní Havránkové… A jestli je ten pozemek větší, tak zbytek jistě pronajímá zemědělskému družstvu a ten kousek mu zase tak chybět nebude.

Kubrt

„Zdědil ho – je to v pořádku“ – Probůh, co to je za bolševismus? Pokud ten pozemek získal legálně, je úplně jedno, jakým konkrétním způsobem. Prostě je to jeho majetek.

Jan Suchý

To by se ale pak nepostavilo nikdy a nic, protože když někde nebudu chtít silnici, tak si protestně koupím 1m2 v cestě jakékoli varianty, kterou navrhnou a budu říkat, že ho prodám za 10 miliard…
V případě liniových staveb, přehrad a podobných všeobecně užitečných staveb prostě musí být strpěno, aby v rozumné míře zásah státu do soukromého vlastnictví existoval. Tzn aby stát za přiměřenou náhradu mohl stavbu postavit.

Kubrt

To samozřejmě chápu; přiměřenost náhrady bude vždy budit kontroverze. Ale nelíbí se mi tohle vskutku bolševické odporné třídění lidí na ty, co si majetek poctivě zaslouží a na ty, co jsou jen vyžírkové, spekulanti a nic by dostat neměli, protože už si nakradli dost.

Radius

Tak nemusíme třídit ani na poctivé a nepoctivé. A tak podobně. Zrušme všechny zákony a nechme to tady jak v době kamenné… Prostě lidé se třídili a budou. Už od pradávna.

Kubrt

On ten pozemek získal nelegálně? Doufám, že už jste podal trestní oznámení.

Radius

Píšu to snad někde?

Karel_x

Jestli se vám nelíbí nálepkování, tak ho sám nepoužívejte. Nebo myslíte, že nálepkování odpornými bolševickými názory je ok, zatímco nálepkování zloději, spekulanty a vyděrači se nesmí?

Jan

Nejsem si jistý, jestli nejde o překlep, ale v článku se uvádí, že mu ŘSD nabíslo nakonec 30 tisíc…

Radius

Tak to překlep nebude. 30 tisíc mu ŘSD dává při tom vyvlastnění. Nejvíce mu nabízeli 300 tisíc.

Lemmy

Souhlasím. Stavební využití pozemku je vzhledem k dálnici zcela nereálné a pokud by dálnice nebyla, tak jen tak nějaké pole stojí 25-40 Kč
Kučera sice vylosoval černého Petra tím, že mu přes pozemky vede dálnice (jiní blízko dálnice i bydlí), nicméně opravdu to nese znaky spekulativního jednání.

Jiří Kocurek

„Jestli ano, pak je to v pořádku.“

A ještě ho prokádrujte, jestli náhou není podřadného národa, když už zavádíte podřadný způsob nabytí.

Radius

Takže pro pana Kocurka, Gretu , Kubrta – jaký bolševismus??? Třídění lidi na ty co majetek nabyli čestně (koupí, dědictvím…) a nebo ne úplně v souladu s dobrými mravy (koupě kousek pole od někoho, kdo nemá takový přístup k informacím, přeprodavání mezi kamarádíčky neboli spekulace s pozemky) je podle vás bolševismus? Vy lidi netřídíte na dobré a zlé? Jestli jo, tak jste podle vašeho názoru taky bolševici 🤦🏻‍♂️🙄

Kubrt

On ten pozemek získal nelegálně?

Karel_x

To neumím posoudit, ale umím si představit i takový případ. Třeba v případě zneužití informací v obchodním styku.
A je něco nelegálního na tom, jestli mu ho stát vyvlastní za náhradu 30.000?

Herold

Co je špatného na přeprodávání mezi kamarády anebo na spekulaci s pozemky?

Radius

Díky za jasnou odpověď. Ne jako pan-paní Greta..

Radius

Pro Gretu – tomuhle se říká diskuze 😉

Greta

S kadrovaky a bolševiky se nediskutuje.

Brzda 5

Spousta kecu od lidi, co o tom nevedi nic.Fakta-pozemek patril rodicum. Od pocatku stanovena stejna prodejni cena, jakou za totez zaplatilo RSD jinde-viz Olga Srdinkova, paradoxne spoluzacka pana Kucery. Cenu do pozadovane vyse chtel v minulosti doplatit vyznamny ekonomicky subjekt vychodnich Cech, predstavitel RSD odmitl. Protoze oni prece nepriznaji, ze jsou ti, kdo tahaji za kratsi konec. Deset let se tvari, ze resi, a kdyz je uz tlaci cas, arogantni Rydl v Tv programove lze. Ze RSD zaplatilo milion za novy vykres, aby se dotycnemu pozemku vyhnul /viz Verejny registr smlu /, a pak se vrati k puvodnimu, je uz… Číst vice »

Hajnej

Moment – významný ekonomický subjekt chtěl připlatit cenu, kterou inkasuje soudce?
Dozvím se ze zprávy o stavu skotu i to, proč bych něco takového neměl považovat za pokus o korupci…?

Brzda 5

Protoze pan majitel velmi stoji o casove co nejblizsi napojeni sveho podniku na dalnicni sit. Cehoz RSD evidentne neni schopno. A prave proto, ze to chtel udelat legalne a oficialne, pozadal o pouhy souhlas s timto resenim RSD. Stat by usetril. RSD se radeji bude soudit dal , prohraje, a zaplati. Jako ve vsech pripadech, kde se dotycni umeli relevantne branit. Ale toho zbytecne promrhaneho casu…

Karel_x

Docela by mě zajímalo, jako co by to pan soudce uvedl v daňovém přiznání 🙂 A jako co by to tamtéž vykázal podnikatel.
Pokud by to byla pravda, pak by logickou cestou bylo od soudce pozemek koupit za požadovanou cenu a pak ho následně prodat ŘSD za nabízenou cenu. Pokud to tak neproběhlo, moc se mi ta historka nezdá.

Brzda 5

Ano, mate pravdu, presne tak to mohlo a melo probehnout. Ale takovych veselosti se za 11 let udalo povicero. A at uz predmetny spor dopadne jakkoliv, budou nasledovat dalsi. Jen co stavba postoupi doslova o par metru dal, pres jiny pozemek Kucerovych.