ŘSD podalo rozklad proti zrušení soutěže na část brněnského okruhu

Vizualizace další etapy městského okruhu v Brně v Žabovřeské ulici. Foto: BrnoVizualizace další etapy městského okruhu v Brně v Žabovřeské ulici. Foto: Brno

Ředitelství silnic a dálnic podalo rozklad proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který zrušil na návrh slovenského živnostníka Ing.

Zpět na článek
24 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zlámalík

Prosím redakci o opravu, v první větě vypadlo slovo „firmy“. Díky.

Pavel

Je dobře, že se ŘSD odvolalo. Na rozdíl od paní primátorky Brna – právničce Vaňkové – která házela flintu do žita, nechtěla se odvolávat, a chtěla rovnou vypsat soutěž znovu. Odvolání ŘSD když už kvůli ničemu jinému, tak kvůli vyjasnění co může či nemůže obsahovat zadávací dokumentace. Protože rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže vyvolalo naprostý právní chaos. Teď je už řada na poslancích, aby upravili Zákon tak, aby odvolání proti podmínkám v zadání bylo možné jen do termínu odevzdání nabídek mínus tři dny. Současný stav, kdy se kdokoliv může odvolat i několik měsíců po rozlepení nabídek a zjištění cen… Číst vice »

Michellini

ŘSD se odvolává furt. Ale at se raději podívají na vlastní aktivity. A MD na zákony co připravuje. Tenhle legislativní bordel je primárně action nejlepšího ministra v historii TOky

Michael

Špatná legislativa, jinak to nevidím..Co má kdo mluvit do řízení, když se ho sám neúčastní?

Robert

To mi zas přijde v pořádku. Pokud je ve VŘ z něčího pohledu nesmyslný požadavek, který nesplňuje, tak by měl mít na námitku právo.

Vladimír Bílý

No on se třeba neúčastní právě proto, že jsou pro něj ty podmínky diskriminační:-) Jinak souhlas s tím, že je naprostý právní paskvil, že se to dá napadnout kýmkoliv ex-post. V této fázi VŘ by to měli mít možnost napadnout jen ti, co podali nabídku.

Jiří Kocurek

Tak se měl ozvat dřív a ne až napršelo a uschlo.

aa2

Ing. Július Lapdavský vstal toho rána už v šest hodin. Protáhl se. „Všetky drevokocúry som vypustil z klietok a zase ich pozatváral. Ťavu som pohryzol a ona mňa. Či čo to v tom Deštruktprojektě vlastne robím.“ Uřízl si velký krajíc chleba. Přistoupil k oknu. „Peklo zamrzlo? Áno. Ošípané lietajú? Áno.“ Utrhl stránku z trhacího kalendáře. 30. februára, svätý Dynda. Sedl si ke stolu a znovu zálibně prohlížel zdařilou čínskou napodobeninu nových Rolexek.

Ing. Mgr. Vlastimil Calaba byl doma v posteli zcela odkopaný a spocený. Zdálo se mu, že se Sokolem právě postoupil do finále Ligy mistrů…

pokračování příště

Jiří Kocurek

Klidně ať mluví. Ale před uzavřením nabídek. Ne až někdy potom, kdy je vybrán zhotovitel. Pak už je to „zahrané“.

Robert

To ano, s tim souhlasim.

Michellini

já se domnívám, že by měl odejít primárně pan Mátl a pan Coček. Destrukce RSD a MD začala právě s příchodem Kroupy, Mátla a Cocka. Už tak dlouho jedeme v bahně. Od 2005 jsou tito pánové v managementu. A defacto vše se zastavilo. Barta je dávno pryč a ta show impotence nadále pokračuje

Jirka

Omlouváme se Brnu za Kroměřížáky. Tohle je fakt bordel.

Michellini

to je bordel pana Mátla. sorry. To je agentura na rozpuštnění

R D

Tak on je pan advokát z Tovačova. Ročník 89, trvalý pobyt vesnická bytovka, kanonýr tamního fotbalového klubu, vzdělání UTB Zlín. Nabízí se otázka, kdo všechno je tady bílý kůň.

M H

Uvidíme, jaké zpoždění z toho nakonec bude. Bohužel však koordinace dopravních staveb ve městě kvůli takovým krokům může jít do…

pave69

Jakože to je zkoordinovaně zúžené na Žabovřeské, u Vaňkovky a od letoška to bude ještě na přes Tomkáč? A k tomu nedokázali domluvit přemalování D1 kolem Brna na 3 pruhy s nižší rychlostí (jako je třeba za Bratislavou), dokud to doopravdy nerozšíří. To si troufnu jakékoli nekoordinované řešení risknout….

Tomáš Gottschalk

Zahájení Tomkáče letos, myslím, nehrozí. Klíčové slovo: Sokolové z Husovic. Vlekoucí se rozšíření D1 je skutečně k vzteku, zejména když si uvědomíme, že se tři roky bude čekat na jednu přeložku podělanýho plynu.

Jakub

Zdravím, co tam kde mají za plyn na 3 roky? Díky

Martin z Moravy

Nechat to zbytečné zdržení (mzdy nasmlouvaných pracovníků, zapůjčené techniky razicí štít atp.) zaplatit Destruktprojektu. Pak asi frajer nebude mít na svůj motosport, ozaj to je jeho vlastní destruktprojekt.

xyz

Pro zajímavost – komu byste nechal zaplatit letité zdržení této stavby, která reálně má 10letý (ne-li větší) skluz?

P. S. Nasmlouvané pracovníky atd. může firma mít až poté, co další firmy z výběrového řízení nevyužijí práva na odvolání neúspěšní uchazeči či poté, co případná odvolání těchto uchazečů budou vypořádána. Což se dosud stejně nestalo = „zbytečné zdržení“ v této věci nikomu žádné vícenáklady nepřineslo.

Martin z Moravy

Nelze počítat pouze s finančními náklady jak píšete, ale musíme zahrnout i náklady ekonomické. Např. pro vítězné firmy jako náklady obětované příležitosti a případně srovnat varianty zpoždění staveb v různých časových bodech se stavbou v termínu či předtermínu, využít lze cost-benefit analýzu.

xyz

Zatím ale žádná „vítězná firma“ v této věci vyhlášena nebyla.

Právě – sám stát (ŘSD) by musel těžce pokutovat zejména sám sebe, když (nejen) ve věci Žabovřeské má letitý odklad.

Tomáš Gottschalk

`RSD hraje vabank, ale dalo se čekat, že se pokusí zachránit co nejvíc. .