ŘSD o víkendu zahájí modernizaci osmi kilometrů D1 u Mirošovic

Modernizace D1, ilustrační foto. Autor: ŘSDModernizace D1, ilustrační foto. Autor: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic o víkendu zahájí modernizaci další části dálnice D1, konkrétně jde o téměř osmikilometrový úsek Mirošovice –

Zpět na článek
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dusanh

Co se týče Šmejkalky, tak se nejvíc těším na provizorní přemostění. To bude ukázka schopností PIŽMa 🙂

Démon

Šmejkalka je průser. Nedá se opravit ani sundat půlka. A zavřít na rok a půl D1 nebude chtít žádný ministr. Je to poprava.
Takto se staví k problémům ŘSD od roku 2013.

Martin V.

A most Šmejkalka se bude dělat kdy? Na webu https://www.novad1.cz/ byl uveden jako „Úsek 1“, ale v poslední verzi jaksi cudně zmizel. Na webu ŘSD se mi ho taky nepodařilo najít. Z logiky věci bych čekal, že s ním začnou teprve po dokončení úseku 2, který ho obklopuje (tedy v roce 2021), ale to pak dokončení bude až někdy 2024?

Mech

Bude se dělat až jako úplně poslední, dokončení skutečně nebude dříve než v 2024.

Martin V.

Aha, díky. Takže to zmizení z webu je nejspíš kvůli tomu, aby letopočet dokončení 2024+ nerušil celkový umělecký dojem z komplexní rekonstrukce D1 :-).

Nakonec jsem nejpodrobnější informace našel v diskusi http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=199&t=4012&sid=b30a850467ba13ff6d20ca22bda03676&start=50 včetně všech odkazů tam uvedených. Takže zesílí současné (v té době už 80 let staré) oblouky a na nich bude nová spřažená ocelobetonová konstrukce? To je neuvěřitelné, kolik taková (před)válečná stavba vydrží!