cargo

ŘSD o víkendu zahájí modernizaci osmi kilometrů D1 u Mirošovic

Modernizace D1, ilustrační foto. Autor: ŘSDModernizace D1, ilustrační foto. Autor: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic o víkendu zahájí modernizaci další části dálnice D1, konkrétně jde o téměř osmikilometrový úsek Mirošovice –

Ředitelství silnic a dálnic o víkendu zahájí modernizaci další části dálnice D1, konkrétně jde o téměř osmikilometrový úsek Mirošovice – Hvězdonice. Od soboty až do pondělního rána zde budou dělníci instalovat dopravní omezení.
Nejpozději od nedělních 14 hodin by měly být průjezdné ve směru na Prahu dva pruhy, od pondělí by pak měl mít provoz uspořádání 2+2.

V letošním roce budou probíhat práce na přejezdech středního dělícího pásu, kanalizacích, kabelových vedeních a menší opravy před zimou. „Aby byl úsek příští rok připravený na kompletní zahájení modernizace, která bude spočívat v obnově mostních objektů a středního dělícího pásu. Práce se tedy plně rozeběhnou příští stavební sezónu na jaře 2019,“ doplnila mluvčí stavební firmy Eurovia Iveta Štočková.

Práce potrvají tři roky a vyjdou stát na více než miliardu korun. Jejich součástí nebudou opravy obloukového mostu Šmejkalka, ačkoliv je součástí úseku. Modernizace mostu z období protektorátu bude samostatnou zakázkou.

Z dvaceti úseků D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou určených k modernizaci je hotovo 13.

Úsek 02, EXIT 21 Mirošovice – EXIT 29 Hvězdonice

Hlavní trasa:

délka: 7,7 km

kategorie: D 28/120

počet stavebních objektů: 13

Zhotovitel: EUROVIA CS, a.s. + EUROVIA Beton GmbH

Cena stavby dle smlouvy: 1 078 mil. Kč bez DPH

Termín modernizace: 10/2018 – 11/2021

Aktuální stav modernizace dálnice D1

zprovozněno:

89,2 km

v realizaci:

21,3 km

v přípravě:

49,7 km

Tagy D1 dálnice eurovia Hvězdonice Mirošovice modernizace ŘSD
6 komentářů