Infrastruktura Silnice Stavebnictví

ŘSD o víkendu zahájí modernizaci osmi kilometrů D1 u Mirošovic

D1 úsek 03 Hvězdonice - Ostředek. foto: ŘSD
D1 úsek 03 Hvězdonice - Ostředek, ilustrační foto. Autor: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic o víkendu zahájí modernizaci další části dálnice D1, konkrétně jde o téměř osmikilometrový úsek Mirošovice – Hvězdonice. Od soboty až do pondělního rána zde budou dělníci instalovat dopravní omezení.
Nejpozději od nedělních 14 hodin by měly být průjezdné ve směru na Prahu dva pruhy, od pondělí by pak měl mít provoz uspořádání 2+2.

V letošním roce budou probíhat práce na přejezdech středního dělícího pásu, kanalizacích, kabelových vedeních a menší opravy před zimou. „Aby byl úsek příští rok připravený na kompletní zahájení modernizace, která bude spočívat v obnově mostních objektů a středního dělícího pásu. Práce se tedy plně rozeběhnou příští stavební sezónu na jaře 2019,“ doplnila mluvčí stavební firmy Eurovia Iveta Štočková.

Práce potrvají tři roky a vyjdou stát na více než miliardu korun. Jejich součástí nebudou opravy obloukového mostu Šmejkalka, ačkoliv je součástí úseku. Modernizace mostu z období protektorátu bude samostatnou zakázkou.

Z dvaceti úseků D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou určených k modernizaci je hotovo 13.

Úsek 02, EXIT 21 Mirošovice – EXIT 29 Hvězdonice

Hlavní trasa:

délka: 7,7 km

kategorie: D 28/120

počet stavebních objektů: 13

Zhotovitel: EUROVIA CS, a.s. + EUROVIA Beton GmbH

Cena stavby dle smlouvy: 1 078 mil. Kč bez DPH

Termín modernizace: 10/2018 – 11/2021

Aktuální stav modernizace dálnice D1

zprovozněno:

89,2 km

v realizaci:

21,3 km

v přípravě:

49,7 km

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dusanh

Co se týče Šmejkalky, tak se nejvíc těším na provizorní přemostění. To bude ukázka schopností PIŽMa 🙂

Démon

Šmejkalka je průser. Nedá se opravit ani sundat půlka. A zavřít na rok a půl D1 nebude chtít žádný ministr. Je to poprava.
Takto se staví k problémům ŘSD od roku 2013.

Martin V.

A most Šmejkalka se bude dělat kdy? Na webu https://www.novad1.cz/ byl uveden jako „Úsek 1“, ale v poslední verzi jaksi cudně zmizel. Na webu ŘSD se mi ho taky nepodařilo najít. Z logiky věci bych čekal, že s ním začnou teprve po dokončení úseku 2, který ho obklopuje (tedy v roce 2021), ale to pak dokončení bude až někdy 2024?

Mech

Bude se dělat až jako úplně poslední, dokončení skutečně nebude dříve než v 2024.

Martin V.

Aha, díky. Takže to zmizení z webu je nejspíš kvůli tomu, aby letopočet dokončení 2024+ nerušil celkový umělecký dojem z komplexní rekonstrukce D1 :-).

Nakonec jsem nejpodrobnější informace našel v diskusi http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=199&t=4012&sid=b30a850467ba13ff6d20ca22bda03676&start=50 včetně všech odkazů tam uvedených. Takže zesílí současné (v té době už 80 let staré) oblouky a na nich bude nová spřažená ocelobetonová konstrukce? To je neuvěřitelné, kolik taková (před)válečná stavba vydrží!