Infrastruktura Silnice Stavebnictví

ŘSD o víkendu zahájí modernizaci osmi kilometrů D1 u Mirošovic

D1 úsek 03 Hvězdonice - Ostředek. foto: ŘSD
D1 úsek 03 Hvězdonice - Ostředek. foto: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic o víkendu zahájí modernizaci další části dálnice D1, konkrétně jde o téměř osmikilometrový úsek Mirošovice – Hvězdonice. Od soboty až do pondělního rána zde budou dělníci instalovat dopravní omezení.
Nejpozději od nedělních 14 hodin by měly být průjezdné ve směru na Prahu dva pruhy, od pondělí by pak měl mít provoz uspořádání 2+2.

V letošním roce budou probíhat práce na přejezdech středního dělícího pásu, kanalizacích, kabelových vedeních a menší opravy před zimou. „Aby byl úsek příští rok připravený na kompletní zahájení modernizace, která bude spočívat v obnově mostních objektů a středního dělícího pásu. Práce se tedy plně rozeběhnou příští stavební sezónu na jaře 2019,“ doplnila mluvčí stavební firmy Eurovia Iveta Štočková.

Práce potrvají tři roky a vyjdou stát na více než miliardu korun. Jejich součástí nebudou opravy obloukového mostu Šmejkalka, ačkoliv je součástí úseku. Modernizace mostu z období protektorátu bude samostatnou zakázkou.

Z dvaceti úseků D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou určených k modernizaci je hotovo 13.

Úsek 02, EXIT 21 Mirošovice – EXIT 29 Hvězdonice

Hlavní trasa:

délka: 7,7 km

kategorie: D 28/120

počet stavebních objektů: 13

Zhotovitel: EUROVIA CS, a.s. + EUROVIA Beton GmbH

Cena stavby dle smlouvy: 1 078 mil. Kč bez DPH

Termín modernizace: 10/2018 – 11/2021

Aktuální stav modernizace dálnice D1

zprovozněno:

89,2 km

v realizaci:

21,3 km

v přípravě:

49,7 km

5 komentářů

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

  • Šmejkalka je průser. Nedá se opravit ani sundat půlka. A zavřít na rok a půl D1 nebude chtít žádný ministr. Je to poprava.
    Takto se staví k problémům ŘSD od roku 2013.

  • A most Šmejkalka se bude dělat kdy? Na webu https://www.novad1.cz/ byl uveden jako „Úsek 1“, ale v poslední verzi jaksi cudně zmizel. Na webu ŘSD se mi ho taky nepodařilo najít. Z logiky věci bych čekal, že s ním začnou teprve po dokončení úseku 2, který ho obklopuje (tedy v roce 2021), ale to pak dokončení bude až někdy 2024?

Newsletter

Partneři


Výběr editora