ŘSD na jeden den otevřelo novou D48 u Frýdku-Místku veřejnosti

Ministerstvo dopravy už minulý týden definitivně zamítlo rozklad proti stavebnímu povolení na část 2. etapy. ŘSD nyní čeká s obnovením prací jen na termín 14. června, kdy rozhodnutí oficiálně nabude právní moci. Druhá etapa se ještě staví, podle Mátla je reálné dokončení částečného zprovoznění v polovičním profilu do konce letošního roku. U první etapy nemůže ještě ŘSD na konci června otevřít napojení ve směru od Olomouce. Mátl ale uvedl, že doufá ve zprovoznění celé 1. etapy do konce prázdnin. U části 1. etapy řeší ŘSD podobný problém se zrušeným stavebním povolením. Jde ale o část, která je již prakticky kompletně hotova. Obchvat v podobě dálnice D48 se staví ve dvou etapách, které dělí řeka Ostravice. Celkové délka je přes deset kilometrů. Kromě zneplatněných stavebních povolení stavbu zdržel i sesuv.Ministerstvo dopravy už minulý týden definitivně zamítlo rozklad proti stavebnímu povolení na část 2. etapy. ŘSD nyní čeká s obnovením prací jen na termín 14. června, kdy rozhodnutí oficiálně nabude právní moci. Druhá etapa se ještě staví, podle Mátla je reálné dokončení částečného zprovoznění v polovičním profilu do konce letošního roku. U první etapy nemůže ještě ŘSD na konci června otevřít napojení ve směru od Olomouce. Mátl ale uvedl, že doufá ve zprovoznění celé 1. etapy do konce prázdnin. U části 1. etapy řeší ŘSD podobný problém se zrušeným stavebním povolením. Jde ale o část, která je již prakticky kompletně hotova. Obchvat v podobě dálnice D48 se staví ve dvou etapách, které dělí řeka Ostravice. Celkové délka je přes deset kilometrů. Kromě zneplatněných stavebních povolení stavbu zdržel i sesuv.

Řidiči se po prvním úseku svezou do 30. června.

Zpět na článek
14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka

Tak snad jeste opravi ten megahup, co vyrobili v rychlem pruhu, kdyz se ted vyjizdi z fm do ov. Nechapu, jak to takhle vubec mohli uvest do provozu…

Zajic

Jestli myslíte ten „megahup“ kde se Beskydská připojuje na D56, tak ten „megahup“ je jen dočasný, protože ty dva pruhy tam nebudou. Buďme rádi, že i přesto tento „megahup“ nám zachovali provoz ve dvou pruzích a nevzniká tam špunt během stavby.

Zajic

„dva pruhy tam nebudou“
teda ať to doupřesním: před „megahup“ bude zúžení do pravého a potom klasika připojovací pruh…

Wenzel

Rýdl byl asi na školení lhaní a překrucování faktu v Moskvě.
„Bohužel v tuto chvíli v tom brání zlá vůle odpůrců stavby. Ale to překonáme“.

Black

Frýdkem-Místkem projíždí denně přes 40 tis. vozidel a občané čekají na obchvat jako na smilování. Že jej blokují Děti země, je holý a doložitelný fakt. Příspěvek jakéhosi Wenzela je dětinský a hloupý. Kolik ti je let? Odhaduji, že max. 15.

L. Paluzga

Možná čekají jako na smilování, ale de facto už 30 roků opakovaně na Magistrát volí ty, kteří stavbě nijak nepomohli, spíše naopak.

Kolikrát volili Pobuckého (Cvika, Vrbatu, Richtrovou) a jejich ČSSD, která proti této stavbě od počátku dělala, co mohla?

rozinka

Tak co ČSSD ráda všechno blokuje, jednou obchvat, podruhé hranice, po třetí staví zátary na okresech. Teď už bude od nich konečně klid.

Joker

Kuš !!!

PetrN

Jak to mel rict? Mel vas nazvat pravymi jmeny, tedy budizknicemy, parazity, ekoteroristmi a lidmi, ktery 99,9 % naroda nesnasi a povazuje za odpad spolecnosti? Vite, on mluvci musi zachovat trochu dekorum, nelze vse rict naplno, tak jak to je, to se do medii zkratka uplne nehodi :-).

Wenzel

Měl říct: “ Stavbu dořešíme jak to je v zadání a zhotovíme do posledního detailu, hlavně pro spokojenost lidí, kteří tam bydlí“.

Dalnice

Proc vlastně hrdinové typu Děti země nechodí na tyhle akce? Můžou si tam otevřít stánek a místním v transparentni diskuzi vysvětlit proč stavbu torpedujou. Lidé by jim jistě tleskali dlanemi po tvářích a poplacavali je baseballovymi palkami po zádech, což?

Jiří Kocurek

Na kole je to příliš daleko a tak by tam museli přijet autem, čímž by popřeli spoustu toho, co sami káží.

Wenzel

Mozek pomocné školy

Diesel

Pamatuji tenkrát na exkurzi do Blanky, také hlava na hlavě. Tyhle stavby lidí táhnou a zajímají což je dobře. Jen škoda že naše zákonodárství na to nebere ohled.