LOT 3a leaderboard

Rozhovor: V Jablonci nevyjedeme jen v případě 3. světové války, říká šéf Umbrelly

Autobusy pro MHD společnosti Umbrella v Německu. Foto: Umbrella MobilityAutobusy pro MHD společnosti Umbrella v Německu. Foto: Umbrella Mobility

Umbrella pro MHD přijme i zaměstnance BusLine.

Zpět na článek
86 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Milan

Arogance, vydírání a podvody to provázejí společnos Bus Line. Kdo tady tvrdí, že společnost nepatří Vařilovi je sedmilhář. Jablonecká výzva = hromada sraček, která nahrála vládě,že řidiči jsou odsouzeni v budoucnu pracovat za minimální valorizovanou mzdu. Kdyb y se nezapočítávalo čekání, které u MHD a spojů do 50 km nesmí být, tak bez tohoto podvodu jsou řidiči nadále žebráci. 180*130=23400 brutto.

Milan

Arogance, vydírání a podvody

Jozifek

Asi si budou muset v Jablonci na ty Meďoury počkat 🙂

Filo

Tak uvidíme https://www.mestojablonec.cz/redakce/index.php?xuser=&lanG=cs&slozka=238&clanek=40155 město tvrdí, že smlouva už byla uzavřena a zveřejněna v registru smluv a tedy je předběžné opatření nevykonatelné a smlouva platná. Jestli to skončí soudním řízením ví čert. V registru smluv je https://smlouvy.gov.cz/smlouva/14414872 s datem uzavření 5.11. tedy zřejmě bezprostředně po jednání zastupitelstva a následně rady města. Tento postup byl ostatně celkem rozumný až mě překvapuje, že tak konali.

Standa

Už aby to bylo, nemůžeme ani dospat.. Opravdu to bude tak .. fantastické? Ten hrozný BL nasazuje celkem zánovní autobusy, ale když vystoupíte třeba ba Bedřichově u stadionu ven a prší, zmoknete !

Od lesa

To zmoknete na většině zastávek.
Zánovními busy myslíte Sory, které byly zoufalé už v době výroby? Nebo zoufalý výkřik do tmy jménem Tedom, kde se postavila „fabrika“ za dotace, aby záhy skončila?
Bavila mě také komedie, jak se na zimu posílaly Tedomy do Liberce a Sory do Jablonce, protože v Jablonci je větší zima a cestující v Tedomech klepali kosu…

fatman

Doufejme, že se vše podaří. Osobně bych byl rád, kdyby se prodloužila odpolední špička, spousta lidí v centru končí v práci v 18 hodin a třeba směr Šumava / Paseky jede v 18.15, což je hlavně v zimě těžko stihatelne a pak až v 18.45 (a to vždy jede souběžně 104 a 102/116). A aspoň přes den zrušit nástup možný vozu jen předními dveřmi. Miluju když v dešti čekám, na 5 lidí přede mnou, kteří loví po kapsách drobné nebo si dobíjejí peněženku.

Obyvatel zlínského pralesa

Takze BusLine vyhlasi valku celému svetu, jak je znam :DD

Bob

Vařil se může převtělit do jakékoliv jiné firmy, úřadu, samosprávy…

Od lesa

Freikorps Vařil už má nějakou tu střelbu po lidech na kontě, není tedy důvod nepokračovat. Založíme nové firmy a přisajeme se k penězovodu jinde, kde nás ještě neznají.
Mohl by i kandidovat do nějakého úřadu a pak si s kamarády kmotry v klidu porcovat rozpočty.

filo

Tak já v tom článku čtu, že vyhlašováním se sice nikdo moc nezdržoval, bojové operace ale byly zahájeny bez odkladu.

koleyy

Docela se divím, že zde nejsou vzteklé příspěvky, že sem německá firma (byť s českým majitelem) tahá německé šroty, jako to zaznívá v jiných tématech. Ani nezaznívá to, že by měla linky provozovat česká a nejlépe státní firma. Rovnež postrádám nějaký „hodnotný“ výrok pana Berounského, když mu to bude jezdit pod okny. To je ale dobře. Doufám, že blábolisté zůstanou jinde a popřeji novému dopravci ať se mu daří. MHD v Jablonci už nějaký čas po pár „příjemných“ zážitcích nejezdím a aktuálně ani nemám ty směry, abych to využil, snad tedy stávající cestující budou cítit posun k lepšímu. Zeptám se… Číst vice »

Od lesa

I mne by některé z těch otázek zajímaly, jelikož zde bydlím.

Vojta

Zkusím přispět tím co si myslím:
Stovkové indexy asi nebudou zrušeny, motalo by se to s MHD Liberec.
Na 126 asi bude jezdit znovu malý minibus, nemá význam tam dávat velký, nehledě na to že by se mu blbě zatáčelo.
Podle mě zůstane to že na sebe mají linky čekat 2 minuty na autobusáku. Nicméně ani nyní se to moc nedodržuje, tak nevím.

MPE

Stovkove indexy se jeste jakztakz daly pochopit, kdyz mela MHD v obou mestech spolecneho provozovatele, jinak jsou totalni nesmysl a vypadaji na mesto velikosti Jablonce vylozene smesne…V cem je jako problem, kdyz bude v Jablonci jezdit jednicka a v Liberci jednicka (tramvaj)…? Koneckoncu leta letouci to tak bylo a fakt se to nikomu nepletlo (a vim o cem mluvim, v Jalonci jsem se narodil) :-).

Bob

Z hlediska cestujícího je přece úplně jedno, jestli různé linky mají jednoho provozovatele nebo víc provozovatelů. Každopádně pokud jsou nějaká napůl srostlá souměstí, tak je spíš zvykem, aby ty linky MHD byly kompatibilní, pokud tedy netvoří rovnou jeden společný systém. Most a Litvínov, Beroun a Králův Dvůr, Mladá Boleslav a Kosmonosy, Zlín a Otrokovice… A zejména dnes, když v některých krajích mají ucelený systém regionální dopravy, tak už začíná být standardem, že v menších městech mají městské linky regionální číslování. Dnes už dokonce i v Kladně, a to je větší město než Jablonec.

MPE

Samozrejme nepopiram smysluplnost jednotneho cislovani, pokud je MHD soucasti nejakeho „nadrazeneho“ nebo spolecneho systemu v ramci soumesti nebo regionu. Pokud se ale jedna o „ostrovni“ provoz, jako je tomu v soucasnosti v pripade Jablonce, smysl to postrada a je to spis matouci. Trimistna cisla linek MHD v Jablonci proste v tomto kontextu vypadaji komicky…

Bob

No on právě ten Jablonec až tak ostrovní není a nemůže být.

filo

Ale jablonecká MHD není ostrovní ani náhodou. S Libereckou se potkává a částečně i kryje (tram. 11 je součástí liberecké MHD ale zajíždí skoro do centra Jablonce), krom toho je jablonecká MHD rozlezlá docela daleko (Bedřicho, kde se potkává s libereckou, Lučany, Nová Ves, Hrabětice a Rychnov ) a mezitím jsou části, kde to do okruhu jakoby spadá, ale součást MHD to není (Rádlo třeba) krom toho se to potkává a má souběh s krajskýma linkama. JInak se tu už dříve psalo, že stovkový index nebyl výsledek provozování DPMLJ ale požadavek KORIDu a podle mě to dává smysl. Ostatně ani… Číst vice »

koleyy

Stovkové indexy asi tak 100 let v Jablonci nebyly, není důvod aby byly teď.
126 (původně 6!, ne 26 nebo 126) v sezóně o víkendech jezdí velká krabice a otáčejí se tam i velké vysoké zájezďáky. Problémem je teď omezení na 3,5t na Velkém Semerinku.
Dodržování aktuálně nevím, protože když mi asi 3x ujeli a já se táhl s velkým báglem do kopce až do Hrabětic pěšky ve sněhu, začal jsem jezdit autem.

Turnovak

Stovkové indexy bych též zrušil jen už si nepamatuji, kde mi kdo vysvětloval, že a proč se to neudělá. Možná to bylo někde na káčku…

Pavel Steiner

Dobrý den. Já se pokusím odpovědět na ty první otázky ,,do pléna,,. Do Jablonce jde ryze česká firma, společnosti které máme v Německu mají českého vlastníka a minimálně nadpoloviční vedení všech společností je rovněž české. To že máme i společnosti, které jsou registrované i v Německu má jednoduchý podnikatelský důvod, protože česká firma firma se nemá šanci ani přihlásit do německých výběrových řízení, nebo s českou SPZ a s českou firmou nemůžeme jezdit německé vnitrostátní linky. Samozřejmě že jenom to samotné nestačí, ale ten prvopočátek je důležitý. Co se týká těch zmiňovaných ,,německých šrotů,, , tak s velkou úctou a… Číst vice »

Jiří Kocurek

Koley tím šrotem narážel na železniční diskuze, kde 20 let starý vlak nikdo nehce, zlatý je ale motorák, kterému je 50 roků, protože je správného původu.

koleyy

Přesně tak.

Od lesa

Kdyby ty busy cákli do Najbrta, bude i Jindřich spokojen.

Turnovak

Jindřich je sám cáklý…

Od lesa

To ano, tuhle jsem ho zahlédl v jisté stanici, jak si fotil mašinky a pak šel krmit personál jednoho vlaku svými moudry. Stál jsem tak, že si mne nevšiml, ale já slyšel vše. Neposlouchám cizí hovory, ale tentokrát jsem udělal výjimku. Bláboly ve stejném stylu, jak to provozuje už hromady let. Všechno ví, všechno zná, má nad vším moc, všichni se ho bojí, nic nového. Když odkráčel, nedalo mi to se dát do řeči s onou vlakovou četou. Povídám, nevěřte tomu sedmilhářovi… a oni: „my ho známe, toho už snad nebere vážně nikdo“.
Stačilo.

koleyy

Děkuji za info, rozhodně si nemyslím, že medvědi 13/14 jsou šrot, to byla narážka ne některé rýpaly ze segmentu železnice, zkuste kouknout do diskusí na téma Arriva (vlaky).
Vím celkem dobře, co v Jablonci jezdí, takže souhlas, mělo by to být lepší.
Jedno z aut mám též medvěda a staršího (nedávno mě pobavilo jak jistý motoristický madazín vychvaloval boleslavský výrobek a zejména jednu praktickou novinku, kterou Mercedes měl už přes 20ti lety) a je to výborný pracant.

Pavel Steiner

Přesně tak 👍

217

stovkový indexy sou v rámci IDOLu, v ČL začínaj dvoustovkou – po LB je v kraji největšim městem JN, tudíž dostalo další řadu hned po něm, velikostí pak následuje ČL, takže pro ní následující řada…

Turnovak

Jo tak přesně tohle byl ten argument z Káčka. A přesně podle mě je to totální hovadina. Jsem pro označení písmeneny jako třeba metro, nebo páteřní linky v MB :-). Když mhada nejede za ves nemá stovkový index logiku. Stejně jako u primesta uvádí jen poslední 3 číslice. Ačkoliv Flix to číslo linky má myslím celé 😀

fatman

Ono to je jedno. My starší jezdíme „čtyřkou“, mladší „stočtyřkou“ ale rozumíme. To jsem spíš byl za blázna, když ještě podle starých barev říkám PAD „modrý“ a MHD „červený“ autobus. Pak se mě nějaká mladá maminka na zastávce ptá, jestli to co přijíždí je linka MHD. K zastávce se blíží meziměsto v převažujícím zeleném nátěru a já jí říkám: „Ne, tohle je modrý autobus.“

Turnovák

fatman: díky tohle přesně potvrzuje to, že barvy existují dodnes a stovkové indexy jsou mimo. Uvedu na příkladech linek: 101 MHD JBC – není pochyb 141 MHD/PAD nevím jestli s ní mohu jezdit jen a čistě po JBC (z AN k Přehradě) 302, 311 MHD TU, s tím co pokrývá, tak spíše PAD 341 není MHD TU ale PAD TU JBC a vůbec sním nemohu jet mezi shodně uvedenými zastávkami po JBC. takže jak to tak vypadá, tak je tu pár výjimek 😉 za mě bud: – sjednotit možnost jízdy odkudkoliv kamkoliv 341, 342, 841, 842 i po JBC, nechat… Číst vice »

Vojta

141 – mohu jet odkud chci kam chci, tedy i z AN do Pasek. Nebo od Jablonexu na Mšeno škola. To stejné po LIberci, kde to ale moc nestaví.
341 – stejný případ jako 141 mohu jet odkud chci kam chci, i třeba z Jenišovic, Marjánka do Jenišovic.

– to sjednocení: Tak to je nyní.

Turnovak

341 nemohu z JBC na k balvanu… tedy 341 po Jablonci nelze !

Turnovak

Stejně tak nebere lidi od Dělnického domu do centra.

Vojta

Divné, občas s ním jezdím a nikdy žádný problém. Když mi ujede bus na Balvan tak jedu tímhle a zatím vždy v pohodě, to stejné na druhou stranu. Asi je to řidič od řidiče.

217

vono to chce v rámci IDS ňákou logiku značení, což tenhle systém má a objevuje se v mnoha jiných IDS (namátkou DÚK)… předpokládám, že po zaintegrování MB do PID ty písmenný linky vezmou za svý, stejně jako brzo v Berouně 😉

Nepry

S tou 126 je to ale nezkutecny nesmysl co píšete jezdíme to s kolegou jen 2 řídici a ani jeden necekame na připoj v Janově u pošty ale vždy čekáme až 101 dojede na otočku u samoobsluhy a pak teprve jedeme . Jediný problém může nastat v 15:10 když už je třeba 15:16 a 101 nikde tak může třeba dojít k tomu že si myslíme že 101 už jela ale já osobně se vždy ptám lidi jestli už jednička na Bedřichov jela . Ve všech zbylých 6 případech k tomu určitě nedochází už minimálně 5 let !!

Od lesa

Hodně dlouho tomu tak bylo, znám též několik lidí, kteří přestali jezdit busem právě z tohoto důvodu.
Mělo by to být přípojové u samoobsluhy, ale řada lidí včetně mě preventivně vystupovala u pošty.
Ono už je to 5 let, co jste se vystřídali? Možná jo, ono to letí…
Předpokládám, že vy jste ten mladší… a co, jdete k Umbrelle, nebo si vás uvázal mafián Vařil? Nemusíte odpovídat, uvidím zda se budeme s vaším kolegou zdravit i příští rok.

Nepry

Ono taky dost záleží na počasí a třeba v té zimě prostě nejde čekat 7-8 minut ale jak říkám mě se to nestalo vědomě určitě ani jednou že bych 101 ujel . Vím o jednom případů kdy mě pak lidí sprdli když sem se vratil že sem nepočkal . Můj cíl je jezdit stále na městě takže pokud mě Umbrella přijme a ještě líp nechají mě jezdit 126 tak budu šťastný jak blecha

Pavel Steiner

Dobrý den. Rád bych se omluvil za trošičku nešťastné, respektive neúplné přirovnáni, nedoplněnou či špatně vyřčenou asociaci… Chtěl jsem tím jen říci, že pravděpodobnost našeho nevyjetí je asi tak stejná, jako ta 3 tí světová či zemětřesení v Jablonci. Ano, stát se může cokoliv a různé vnější vlivy mohou vyjetí zabránit, ale já za sebe i za Umbrellu mohu zcela odpovědně prohlásit, že my budeme určitě připraveni, z naší strany se nemůže stát že bychom nevyjeli a pakliže se nestane nějaké neštěstí a nebo nějaká vnější lumpárna, tak my zcela jistě vyjedeme! Děkuji předem za vaše pochopení mého vysvětlení. Pavel

Milion plus

Dobrý den, omlouvat se určitě nemusíte. Myslím, že všichni inteligentní jedinci vaše vyjádření pochopily a těm co jsou nespokojení by jste se nezavděčil ničím. Já vám velice fandím a přeju pohodový a úspěšný rozjezd a doufám, že oblastí kde budete jezdit bude přibývat.

Pavel Steiner

Srdečně děkuji, podporu či alespon ,,jen,, držení palců budeme zcela jistě potřebovat 👍 Zdraví Vás Pavel

Bob

To rýpnutí bylo spíš pobavené, než že by to byla kritika. Samozřejmě že pan ministr Prymyla to o tom jaderném výbuchu říkal v době, kdy všem, kdo umějí do pěti počítat, bylo jasné, že slibuje nesmysl, zatímco vy máte docela reálnou naději, že už vám to zahájení provozu nikdo nezhatí. A věřím vám, že to nebudete dělat tak lehkomyslně a diletantsky jako Arriva, která hrdě zahájila železniční provoz s displeji „Nicht einsteigen“ a nefunkčními odbavovacími strojky a která celé měsíce vynechávala spousty autobusových spojů, protože neměla dostatek řidičů na smluvené výkony – a to neřádila žádná epidemie.

Pavel Steiner

Diky moc za podporu a my na tom ,,vyšíváme,, tak, abychom toho hned od začátku po…li co možná nejméně, ideálně nic…. Jinak ty vlaky jsou pro mě osobně taky úsměvný, jsem původním povoláním strojvedoucí a dokonce jsem se v Chebu jako pomocník a pak ve Zdicích už jako ,,fíra,, svezl… Zdraví Vás Pavel

Bram

Také Vaší firmě držím palce a přeji úspěšný rozjezd v jablonecké MHD.

Pavel Steiner

Diky moc !! Pavel

Bob

No to jsou neštěstí, napřed výbuch jaderné elektrárny a teď do toho ještě 3. světová válka.

Václav John

Ještě by měl udělat soutěž na tramaje.

Od lesa

A na lanovku.

Václav John

Nechápu, proč objednávají MHD jinde, když existuje Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce. Jako kdybych měl vlastní manželku, ale chodil za jinoiu.

Bob

Jako kdybys měl společnou manželku se sousedem, ale nechtěl bys na ní být úplně závislý?

Od lesa

A co když ta sousedova manželka chce abys jí to dělal ty?))))

Bob

Sousedova manželka měla možnost podat nabídku.

filo

Neměla… v dopise, který dostalo jablonecké zastupitelstvo od kraje a Liberce a druhém od DPMLJ je napsáno proč.

Od lesa

Když ta manželka tě nutí k věcem, který nechceš, tak buď můžeš trpět, nebo ji vyměnit.

Šejdr

„Víme, že stávající dopravce si velkou část stávajících řidičů zavázal nějakými smlouvami, které řidičům znemožňují změnu zaměstnavatele.“
Co si mám pod tímhle představovat? Že mají ve smlouvách konkurenční doložku? To přece nikdo soudný nemůže v téhle branži podepsat…

Leden

U Busline se podepisovaly nějaké několikaleté „závazky“ bůhví za co. Ale každý svého štěstí strůjcem a když podepisuješ, tak se pak nediv.

Jiří Kocurek

V případě rozporu mezi smlouvou a zákonem platí zákon, v tomto případě zákoník práce. No hlavně že mají odbory.

Václav John

A proč zde jezdí cízí firma, když mají vlastní (společný) DP?

Bob

Protože ten vlastní (společný) DP to stejně všechno zadával jako subdodávku mafiánům?

filo

No to ale byla tak trochu politická objednávka a mělo to rozhodně politické krytí…. a ten společný DP byl cílovou obětí, což ale nakonec tak docela neklaplo….

Jiří Kocurek

Tak si představte, že by Pražané byli zavázání pít pivo pouze značky Staropramen. Obdodně v Brně a v Ostravě. A Hauskrecht by nebyl dostatečně český.

Lumiere

To byste se divil, co jsou lidi schopní v pracovní smlouvě podepsat. A co vše firmy na zaměstnance zkoušejí. Holt smlouvy se nejdřív čtou, a až pak podepisují.

Martin

Stejně hloupé prohlášení jako s tím výbuchem atomové elektrárny.

Milion plus

Hlopupé jako ty 💋

Milion plus

Hloupé*

-TR-

Sympaťák.

Turnovak

A strojky na prodej jízdenek se přechází z těch předchozích BL busů, nebo budou nové. A co IDOL e-shop.

Vojta

Vzhledem k tomu že JBC chce udělat aby se dalo platiti kartou v budu, tak asi nové

Turnovak

I já budu rád za nové a lepší. Třeba i pro plně integrované odbaveni v rámci IDOL. Vlastně vůbec netuším komu ty (současné) strojky patří, jestli jsou dopravce, objednavatele, nebo jestli někoho jiného (koridu)

filo

Pusťte si záznam z jednání zastupitelstva, tam se o tom mluví. Odbavovací systém zajišťuje objednatel, konkrétně Jablonecká dopravní…. ať už to znamená cokoliv, jde to za městem.

Turnovak

Ok, díky kouknu.

Jiří

Více takových do závazkových smluv, vyhnat z nich ty šizuňky Vařily a Zemky.

slsp

Drzim palce.

svojsin

Přeji hodně štěstí.
Rozhovor až nečekaně otevřený

Big Fat Fabulous Woman

Vypadá jako fajn chlap.

Hodně štěstí

Na takové výroky bacha. To známe ty výroky děti do školy leda by bouchly atomové elektrárny. 🙂

Šejdr

On je kapku rozdíl mezi slibem byznysmena, kterému by nesplněný slib otloukali o hlavu dalších deset let a nepochybně by to mělo vliv na reputaci firmy, a slibem politika, kterému člověk nevěří ani nos mezi očima a ani nepředpokládá, že by mohl mluvit pravdu.

-TR-

„Politikům se nevěří. Politici se kontrolují.“

– Karel Kryl

A to platí bez ohledu na stranu, za každého režimu…

Pezos

Na Slovensku to dotáhli na další level: „Mať obľúbeného politika je ako mať obľúbenú chorobu.“

realista

Nesplněný slib je z pohledu toho, kdo ten slib dostal, pořád jen nesplněný slib, a je úplně jedno, jestli jej dostal od politika nebo od byznysmena, protože proradní jsou oba – jen se na tom byznysmenovi může obvykle aspoň teoreticky „hojit“ o něco snáz než na politikovi.

Lektor

Je jedno jestli je to politik nebo podnikatel. Solidní člověk takovéto přirovnání nepoužívá, protože ví že existuje spoustu věcí které není schopný ovlivnit.