cargo

Rozhodující dny pro D1 u Přerova. Proti jsou opět Děti Země i Voda z Tetčic. ŘSD hraje o každý den

Vizualizace dálnice D1 u Přerova. Foto: ŘSDVizualizace dálnice D1 u Přerova. Foto: ŘSD

Ekologické a občanské spolky podaly podněty úřadům na poslední chvíli.

Zpět na článek
287 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
tonis

Je s podivem jak se tyto brzdy dálnic stále ukazují jako nepřekonatelná překážka.Proč neprotestují na zástavbách orné půdy okolo měst kde vznikají různá skladiště a překladiště zahraničních firem které jednoho krásného dne skončí a plechové haly zůstanou bez užitku.Dálnice slouží pro bezpečnou službu občanům né jen této republiky ale všech kteří se k nám jedou pokochat.Tak vy dva zabedněnci už konečně přestaňte otravovat projekty které tu byly dřív než Vy a nebrzděte stavbu pro svoje potěšení.Vám určitě nikdo neznepříjemňuje život naschvály tak to respektujte a neškoďte tomuto státu.

Pavel

Otrávený řeka kyanidem. = část Moravy bez pitné vody. A další zásadní prameny narušuje dálnici, která muže být jinde? A pít budete co, když z pramenů už nic nebude? Až tak je to velký problém. Je na špatném místě a betonová lobby nechce uhnout. D8 by měla být jasným varovanim

Nyvlt

To je třeba problém známé průmyslové rádoby zóny v Holešově na zdrojích pitné vody pro kterou se vylobovala taky rádoby dálnice z Hulína do Fryštáku.

pave69

Nechápu, proč tam pořád při všech těch obstrukcích píšete (jen) jména těch „spolků“. Oba jsou jednomístné, Voda z Tetčic je jen a pouze Josef Dvořák, Děti Země je jen a pouze Miroslav Patrik. Nikdo jiný za tyto „spolky“ nikdy žádné obstrukční stížnosti nepodává. Tj. dopoporučoval bych vždy uvádět jméno osoby, pokud je dost místa tak třeba v závorce jméno „spolku“. Ať je vidět, že dva lidé obstruují milióny jiných.

RARA

Jak vidíte tak tito lidé mají skvělou živnost, kterou halí do pláštíku ekologie. Je smutné, že se stát s nimi neumí vypořádat tak, že by dokonale připravil projekt proti kterému by nikdo nemohl říci ani popel. Ještě smutnější je, že kvůli tomu musíme zbytečně umírat a stát v nekonečných kolonách na nevyhovujících pozemních komunikacích.

Petr

Zajímalo by mě kolik z lidí, kteří tady diskutují, zná reálie z první ruky, tj. žije v oblasti Přerov, Dluhonice.

VJY

Náš stavební zákon vnesl do stavebního řízení bezbřehou anarchii. Tím umožnil různým ultralevicovým anarchistůmu, zakomplexovaným potížistům, nebo třeba profesionálním potížistům (obvykle právníkům, mladým kteří tak trénuji, nebo starým, kteří na tom chtějí jen něco vytřískat) hodit vidle do každého kroku stavebního řízení. V Přerově jde prý o lidi, kterým se nepovedlo prodat výhodně pozemek těsně vedle plánovaných odkupů a tak zhrzeně prudí. A Patrik je dle mého pozorování kombinace věčného potížisty, který se dal na zelenou anarchii.

Kodl

Tento server se natolik zaplnil troly, komunisty a jinými individui, že už to naprosto přesahuje unosnou hranici pro dopravní server.

Wenzel Z.

Historie se opakuje. Všechny noviny musely odsoudit Miladu Horákovou, aby ten vykonstruovaný proces bolševikům prošel. Tady se to odehrává na chlup stejně. Koho zajímá pravda? Když čtu tyhle příspěvky, tak asi nikoho. Jen papouškujete gaunery politiky a skryté mafiány, kteří na tom těží do svých kapes. Komu čest soudruzi, tomu čest.

Petr766

Gauner je Patrik ty Milado. Neber si ji do úst.

Wenzel Z.

Až jednou dostaneš rozum, tak se z toho zblázníš.

Bolb

Mezi Miladou a Patrikem je zásadní rozdíl – Milada nikomu neublížila, ta se znelíbila komančům. Narozdíl od ní Patrik úmyslně škodí statisícům lidí – ti lidé kvůli Patrikovi musí dýchat zplodiny z aut a úplně zbytečně, doprava mohla být z měst dávno odvedena bokem, kdyby se mohlo stavět.
Předpokládám, že už to někdo nevydrží a Patrika definitivně „vyřeší“, ať už jakkoli. když nemá rozum sám a neví, kdy s obstrukcemi přestat, tak se mu holt musí trochu pomoct, aby pochopil, kde jsou hranice.

Wenzel Z.

Chlape, máš v hlavě bramboračku. A jestli chceš diskutovat, napiš mi jeden ze 7 bodů proti změně územního rozhodnutí. Víš vůbec o co se vlastně jedná? Přesně tak jak dělníci psali do novin o trestu smrti nejen Miladě. Proto ten příměr.

Roman Janda

Wenzel Z.
Jste naprosto mimo mísu. Bydlím v Přerově 37 let a posledních cca 20 je naprosto bezútěšných. Těch pár mameluků, kteří nemají žádnou představu, jak se žije ve městě plném výfukových plynů a v zimě i smogu, bych přivázal doprostřed těch nejfrekventovanějších křižovatek a nechal bych je užívat si toho co my již drahně let a co si jejich zásluhou ještě dalších mnoho let užívat budeme.
Nebylo by od věci, kdyby si všichni tihle chytrolíni našli v médiích, kolik lidí podepsalo petici za dostavění dálnice.

Ivo Benda

Je to úmyslné – nejsou to ekologové, nikdy jimi nebyli. Jsou za tím zahraniční síly, které nechtějí, abychom tu měli dálnice.
To je celá věda.
http://www.jak-prezit.cz

Herold

Proč by zahraniční síly měly chtít, aby u nás nebyly dálnice?

Lojza

Žádné zahraniční síly, ale vesmírná síla! Může za to Aštar Šeran a jeho hvězdná flotila Pta’ah!

Viki

Co je Vodě z Tetčice po D1 u Přerova? 😰😳

Jan Novák

Má za to peníze.

Jaaa

Od koho?

Mik

Holá pravda je že Přerov to nutné potřebuje. Běžte se tam podívat chytraci.

Viki

A co to je proti mému příspěvku?Já Přerov znám dobře a taky bych rád jel okolo po dálnici,než přes něj

Jožin

Proč takové pěvecké kroužky rozhodují o osudu lidí, kteří musí trpět stovky aut denně kolem svých domů. To jim nejde o zdraví těchto občanů? Tam ať se stará Voda z Tetčit o svůj rajon a nás nechá volně dýchat.

Eduard

Protože jim to zákon umožňuje. Pokud se Vám něco takového nelíbí, tak apelujte na svého poslance i senátora. Ti mohou přijít se změnou zákona.

Jan Novák

Zákony vám umožňují dělat spoustu pro lidi nepříjemných věcí a přesto je normální člověk nedělá.

MKzB

Ale ať se pak nediví, až někomu rupne v bedně a v lepším případě jim bude v noci před domem túrovat motorku nebo jiné hlučné vozidlo.

Jiří Kocurek

Nebo rovnou Sergeje.

Jarda

to je určitý kus alibismu, jde snad výrobci aut které spaluje naftu a benzín o zdraví lidí?

looki

tyhle křižovatky jsou tak strašný, co to je za hloupou módu?

mirek

Stojí to spoustu peněz, hlavní důvod. Koukněte na tu předimenzovanou opičárnu na konci D35 u Pardubic.

Alibaba

A co by tam melo podle vás být? Kříží se tam dvě dálnice a navazují tam navíc dvě silnice. 6 směrů chcete zapojit jak? Velký kruháč považuji za elegantní řešení. Další komplikace tam způsobuje elektrifikovaná vlečka do elektrárny a Opatovický kanál, takže nemůžete s niveletou být při zemi a ani pod ní.

mirek

D35 se tam kříží s kterou dálnicí? 😀

Dušan Janovský

I/37.

Alibaba

Tak čtyřpruh s charakterem silnice jako R. Na smyslu složitosti křižovatky a množství zapojených směrů se nic nemění.

Leinad

Na první třídě může být menší poloměr a větší stoupání 😀
ale souhlasím, MUK bez kruháče by se dělala těžko.

Alibaba

Máte li mít nějakou propustnost křižovatky, tak potřebujete v jednotlivých větvích nějakou minimání rychlost. A to se v klasickém čtyrlístku nedá splnit. A čtyrlístek má i několik kolizních bodů navíc.

Rossec

Tak mě to přijde, že zrovna tato křižovatka má kolizních bodu víc než dost (za ty prachy), např. neplynulé odbočení na Pce od D11 a opačně – nutné použití kruhového objezdu, kde nezřídka musíte zastavit vozidlo při dávání přednosti.

Alibaba

Ale já reaguji v tomto textu na tvar křižovatky co je na vizualizaci, to z kruhákem u Opatovic nesouvisí.

Rossec

ok

Eduard

Tak snad to všechno včas stihnou udělat. I když po pravdě řečeno tomu moc nevěřím. Bylo by krásné, kdyby najednou všichni táhli za jeden provaz a brzy se začalo stavět.

Jan

Už to sázkové kanceláře vypsaly?

Michal Rákos

Děti Země řeší čím budou solit dálnici , ohrazují se vodním pásmem pro minerální vodu , tak orocz neprotestují z proti zemědělcům kteří mají vrty přímo na policht a zemědělcům používají chemii ostoset, prostě tahle neziskovka se rozhodla k nedokončení dálnice a hotovo a lidé v Přerově se můžou dále dusit smogem z aut a nekonečnými kolonami

Jiří Kocurek

Vrty přímo na poli? Ale notak, kde jse to viděl. Ochranné pásmo vozního zdroje bývá značné.
Pozemek je oplocený, je zam zákaz vstupu a vodárny tam pouze sekají louku. https://mapy.cz/s/nobaloseke

mgr.pavel

Blbý je, že v tomto „sporu“ nevím, komu fandit.

ŘSD, které je neschopné připravit podklady dle zákonů, dlouhodobě, opakovaně? A kdo ignoruje jakékoliv námitky místních a tlačí svou jedinou variantu?

Ekoteroristické spolky, které zde již přešly ryze do stadia „hlavně co nejvíc škodit“, kdy již nejednají ve prospěch veřejného zájmu? (obecně ty spolky dělají dobrou práci když hlídají stát na poli ekologie, (nejen) zde už ale jedou extrém který nikomu nepomůže)

Státu, který má šíleně složitý povolovací proces, a není schopen jej zjednodušit (a i ten současný návrh ze strany MMR je dost otřesný)?

Gwann

ten je ještě horší než současný. dnes se něco nepostaví. podle návrhu se postaví cokoliv kdekoliv když se správně zatlači…

GreenBitch

Naprosto souhlasím. V prvé řadě je současný stav pouze důsledkem neschopnosti státu nastavit adekvátně legislativu, v druhé řadě pak neschopnosti ŘSD a dotčených orgánu tuto legislativu dodržovat. Pak přichází na pole různé spolky, které hledají mezery a procesní chyby tam, kde to stát, úřady a ŘSD zpackali. V zásadě se mi činnost těchto spolků nelíbí, ale je to takové krásné nastavení zrcadla výše uvedeným subjektům „vy jste si něco vymysleli a nejste ani schopní se tím řídit“. V případě Dluhonic si myslím, že nás čeká „reparát“. Ono tady bylo všechno špatně a táhne se to už hezkou řádku let –… Číst vice »

Alibaba

Opravdu si myslíte, že je jednoduché jen tak posunout něco o 150 m?

Greenbitch

Já si nic takového nemyslím, jednoduché to rozhodně není, já to posuzuji v kontextu toho, jak dlouho se to vleče, jak stát nechtěl ustoupit a nakonec si to sám celé zkomplikoval a jak dlouho to teď ještě trvat bude. Naštěstí je vidět, že už se z toho i poučili a začínají s obcemi a ostatními subjekty jednat. Viz D35.

Jan Sova

Stát nikam nemusel ustupovat, protože 20 let kolem toho byl klid. To až teď si někteří otevřeli hubu za 5 min 12.

Alibaba

Ale takovým stylem to píšete…

Jirka

Plně souhlasím, s tím co jste napsal. Německo, Rakousko, Švýcarsko, Skandinávské státy mají tvrdší ekologické normy prakticky na všechno a tyhle stavby na rozdíl od nás stavět umí. Otázka komu fandit je jednoduchá, obyčejným lidem v Přerově a řidičům, kteří přes Přerov musí jezdit.

mirek
MKzB

Přesně tak, je třeba ty předpisy zjednodušit. Jenže jakékoli snaha dopadne tak, že do toho kecá kdejaký jouda. Dopadne to tak, že je z toho ještě větší paskvil, ve kterém se už nevyzná ani jeho autor, natož úřady. A pak jsme v začarovaném kruhu. V tomto ohledu „zlatí komunisti“.

Petr

V dobách „zlatých komunistů“ se o dálnici začalo diskutovat. Za víc jak 30 let dálnice nestojí !!!

MLB

Divím se, že si to lidé ze zasažených částí Přerova ještě nechají líbit. Osoby, které za těmito pseudospolky stojí, jsou veřejně známé…

Eduard

A co mají podle Vás dělat? Poraďte Přerovanům co mají udělat proto, aby se už konečně ta D1 postavila.

Pete

Ten slavnej zmetek země byl kolikrát v Přerově? Debatoval tam někdy s lidmi jak hájí zájmy? Tady neřešíme jestli má D1 vést od Přerova na východ nebo na západ. Tady se řeší posraných 100m, kolem 15 let zarostlého hřiště lebedou.

Rozhodně nejsem proti, aby se ohýbal zákon a vše se nakonec nezrealizovalo podle toho jak má. Ale dát tomu totální stop?

Eduard

Obávám se, že pokud by Patrik přišel do Přerova, tak by se tam mohl ztratit, jsou tam velice nebezpečné pohyblivé písky a ještě záludnější bažiny hlavně kolem nádraží. Teď vážně. On s místními lidmi rozhodně nediskutoval a vůbec ne hají jejich zájmy. Jeho si povolal jistý člověk z Dluhonic, který nesouhlasil s trasováním. Nakonec Dluhonice na tom všem vydělali, protože budou mít nové hřiště a i spoustu jiných věcí. Taky nejsem proti ohýbání zákonů i když by mi nevadilo, kdyby se dálnice a jiné důležité infrastrukturní stavby stavěli načerno. Raději černá stavba než žádná. Ale ze všeho nejlepší by bylo… Číst vice »

Petr

Patrikovi vedení města nabízelo, aby přijel s lidmi diskutovat. On tehdy odmítl.

Honza D.

Uživatel zablokován pro podporu násilí.

Eduard

Pane Honzo vy nabádáte k násilí 🙂 To by jste neměl. Ono by stačilo, kdyby se Patrikovi důkladně věnovali úřady jak ze strany finančáku, tak i ze strany policie. Jistě jezdí autem a určitě nemá v pořádku lékárničku…
A hlavně by s měli změnit zákony, aby nebylo možné takový důležitý projet jen tak snadno shodit ze stolu. Nepředpokládám totiž, že by se naše úřady překonaly a rychle rozhodly.

Jaaa

Ano, typické. Zájmy řidičů plechovek jsou nad zájmy všech ostatních.

Petr766

Typicky jsi mimo.

nedulezite

Ti „řidiči plechovek“ jsme my všichni až na malou křičící menšinu zblblou módní ideologií a jsme na existenci dostupné a v rámci možností levné dopravy existenčně závislí. I Vy.

Petr766

Přesně . Aplikovat na Patrika stejný postup že strany úřadu a státu

MLB

To záleží na nich, jak moc jim to leží na srdci. Pokud realizaci brání nějaký plevel Země, je nejlepší ho vytrhat i s kořeny a spálit…

mgr.pavel

Názor na pošuka z Tetčic nebo Děti Země můžete mít jaký chcete, ale.. oni žádný zákon neporušili. Proč je chcete trestat násilným trestným činem?

Když se mi nelíbí vaše legitimní chování, můžu veřejně prohlašovat, že byste měl být pověšen?

(btw polovinu másla na hlavě má ŘSD, které není schopno předložit papíry dle zákonů a nerespektuje žádný názor místních – i je byste chtěl věšet?)

Pepa

Je to trošku jinak… Je hloupý český zákon… Má být dána lhůta (max 3 týdny) na vypořádání s námitkami těchto spolků… Pokud jsou námitky neoprávněné, škody tím způsobené mají být dány k úhradě těmto spolkům… Úplně všichni by si nesmyslné požadavky rozmysleli… Lidé by podávali pouze opodstatněné námitky… Mimochodem… Voda z Tetčic není žádný spolek, ale jedná se o jednoho nemocného a senilního důchodce, který se akorát „baví“ tím, napadat stavební řízení po celé zemi…

mgr.pavel

Ano, hloupý český zákon. Který umožní sebevětšímu prodiči takto prudit.

Patrik nebo ten Tetčičák „jen“ nastavují státu zrcadlo.. Za to jej chtít věšet na kandelábru? Sorryjako, ale to fakt ne.

Eduard

Tak nenadávejte na Patrika, byť si ten z toho udělal živnost, ale na toho, kdo tento zákon vymyslel a schválil. Jistě se tu najde někdo erudovaný kdo nám řekne podle kterého zákona Partik škodí, kdo s ním přišel a kteří páni poslanci jej schválili.

Jan Sova

To byste panu Zemanovi, Luxovi, Klausovi, Bendovi atd. určitě neodpustil.

K.S.

Pokud tam dáte úhradu škody, tak fakticky znemožníte lidem se dobrat práva ze strachu že je to finančně zničí.

Gwann

as tak. proste náhubek. typická bolsevicka rétorika a opatreni

Gwann

myslíte jako pokud úřad neodpoví za 3 týdny, tak souhlasí? a víte co se stane? najednou na jeden úřad dorazí 1000 žádostí…kde bude vážně brána a nebezpečná jen jedna. jak ji najdete?

Jaaa

Výborně, takže státní mafie zase bude vítězit nad normálními lidmi. Jen si to zkuste.

Gwann

bolševický přístup,kdo nejde s námi, jde proti nám.

ignác

Pravdou je, že za 30 let tu poslanci ze všech možných stran nevytvořili takovou legislativu, která by zabraňovala zaostávání naší země.

Eduard

Tak nějak. Stát sám si stanovil podmínky hry, podle kterých není schopný hrát. I když takové spolky a existence typu Patrik bytostně nesnáším, tak ti jen využívají svého zákonného práva a dělají všechno proto, aby se dálnice nestavěla. To, že stát není schopen tomu učinit přítrž ať už změnou zákona či perfektní přípravou staveb je věc druhá.

karel

Děti země je banda prudicu, nic vic, spis min.

mgr.pavel

Bblý je, že ŘSD je banda diletantů, co opakovaně nedokáže připravit podklady v souladu se zákonem. Nic víc..

Blbý je, že máme jeden z nejsložitějších povolovacích řízení na světě, takže příprava stavby i bez ekoteroristů trvá strašně dlouhé roky.

Ono to máslo leží na vícero hlavách, víme?

Eduard

O diletantech bych přímo nehovořil, ale je fakt že co se týče kvality přípravy staveb má nejen ŘSD velké mezery. O nějaké koordinaci s kraji, obcemi neboj bože s dotčenými občany si můžeme nechat jen zdát.
Každopádně jak vidno, tak ten nový PR kouzelník, kterého si najala vláda nějak nezafungoval. Nějak by mě zajímalo co teď dělá.

Jan Sova

Problém je v reálu kapku jinde. Hrstka zhrzených, kteří nedostali výkupní ceny jak by si oni představovali, si pozvalo partu černochů s letlampama (čti s písemnými požadavky v „mezích“ zákona).

Eduard

Omyl je to parta lidí, která díky tomu jak říkáte pruzení má velice dobrou živnost. Že dovedou s ŘSD spolupracovat ukazuje několik případů z poslední doby, kdy u některých staveb nepodali ač mohli své námitky.

Facepalm

Dotaz na Jana Sůru a redakci vůbec: fakt vám přijde v pořádku, že se to v diskusi hemží nápadama typu věšení na kandelábry nabo umlácení baseballovou pálkou? Je to tady ještě pořád odborný server o dopravě, nebo žumpa na úrovni diskuse na Novinkách?

Gwann

asi tak…něco se mi nelíbí, tady máš baseballkou, to je typické pro demokratickou diskuzi v pojetí ulice…

klébr

uživatel trvale zablokován

Jiří Šrámek

Není to v pořádku v žádném, opakuji v žádném, případě.

ignác

Jen výsledek atmosféry způsobené lidmi, kteří nemají problém volat po podřezání prezidenta a jeho vykrvácení.

Kebab

„Prezident“ si to ovšem dělá sám, např. výroky o likvidaci novinářů. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

ignác

Nic proti tomu, že Zeman umí přilít do ohně. Akorát s těmi novináři to byl vtip, byť z úst prezidenta nepříliš vhodný. I ten Putin na to moudře raději moc nereagoval. Na druhou stranu brněnský politik do toho šel bez pokusu o vtip.

mgr.pavel

No já nevím, kdo zde chtěl střílet novináře.. Kdo veřejně opakovaně rozděluje společnost v prime time v televizi..

Volání po podřezání Zemana jsem neviděl, věřím, že nějaký primitiv je toho schopen. Ale dosah jeho nápadu je minimální, oproti Zemanově podobným prohlášením.

Jan Sova

Navíc by to nic neřešilo. Jeho vykutálení poradci a kancléři by dál dělali pro Kreml.

Facepalm

Super, takže když je mi někdo nesympatický, je v pořádku ho zabít, chápu to správně? A výkon trestu budou provádět akční trojky, revoluční výbory, nebo kdo?

mgr.pavel

Jenže i takové řeči jsou nebezpečné. A často protizákonné.

Jak by se vám líbilo, kdyby o vás někdo veřejně psal, že vás chce zmlátit basebolkou a vaši rodinu pověsit na kandelábr?

Error

Bohuzel s pribyvajici navstevnosti webu se i diskuze stava mene a mene citelna.

Petr

Příspěvek nesouvisející s dopravou. Smazán

Jirka

Smazáno z důvodu záporného IQ uživatele.

Gwann

podepisuju.

Jirka

Příspěvek xenofobního trolla z adresy 94.230.145.78. Uživatel trvale blokován

mgr.pavel

A také mají Piráti ve svém programu např. průhledné finanocvání nebo chytré dopravní systémy. Ono to není „Piráti chtějí jen (vytáhnu si jeden bod z programu) a NIC jiného, víte?

Ad doprava v Praze: podívejte se prosím, v čí gesci je v Praze doprava. Piráti to nejsou. Brečíte na špatném hrobě..

mgr.pavel

Tak tento nesmysl bych moc rád viděl jakkoliv odargumentovaný..

Petr766

Dva nejhorší spolky v ČR. Možná by pomohlo jim proklenout účetnictví apod.

Herold

ŘSD a kdo je ten druhý?

Petr766

Pokus o vtip? No moc to nevyšlo. I to ŘSD je proti ekoteroristum svaté….

mirek

ŘSD a Ministerstvo dopravy

Gwann

naši na ně zaklekli? to je taky z Přerova…že?

Petr766

To by bylo fajn. Ochutnal by Patrik vlastní medicínu

M H

Nejhorší na tom je, že tyto spolky mají jedno společné. Stavbu zdrží, lidi trápí posdtatně déle prach/hluk/smog, stavba se prodraží…ale nezmění se vůbec nic, tudíž celá ta připomínka byla k ničemu a mohla být okamžitě smetena ze stolu.

Bohužel jediná cesta je, že za takovéto námitky, které vedou pouze ke zdržení, bude muset být následně nějakým způsobem vymáhána náhrada vzniklých vícenákladů. Jiná cesta není…protože nyní může protestovat kdokoli vůči čemukoli.

Gwann

nemůžete vymáhat tzv. „škodu“ vzniklou uplatněním zákonných práv.
jakkoliv s nimi nesouhlasím, tak na námitky mají právo.

NaPravouMiru

To je pěkný, ale ta dálnice stejně bude a být musí. Protože co je lepší? Méně zplodin na okraji města, nebo kouření těchto karcinogenních hnusů lidem přímo pod nos v centru? A ono to docela spěchá, nikdo ty hnusy čuchat v centru nechce. Ať si námitku podají, ale nemělo by se bránit té stavbě, protože je potřebná. Ať prostě staví. A pokud se najde nějaké opravdové pochybení, můžou tu stavbu prostě před dokončením zrušit. Námitky typu že někdo chce jinou trasu a podobně, to se holt musí počkat. Ale ty ekospolky by to napadly, ať by to stálo jakkoliv a… Číst vice »

mgr.pavel

A musí ta dálníce být právě v této tase (kde zbytečně ničí Dluhonice)? A v takových parametrech (v pár věcech daly soudy či odvolací řízení za pravdu těm spolkům, že dokumentace byla vadná či neúplná)?

Já třeba taky chci VRT Brno-Praha, ale kdyby měla vést přes jánevím Moravský Kras (oklikou a přes CHKO), tak budu zásadně proti..

Jan Sova

V tom je ten rozdíl. Dluhonice nejsou Moravský kras, nemá to ani náves, je to naplavenina okolo chemičky a trati, z druhé strany pole s řepkou. Zn. ideál.

Gwann

mně je osobně burt jestli povede přes dluhonice, korytem bečvy nebo přes prechezu. vést někdy musí.

ale co rovněž musí být zachováno je právo veřejnosti se vyjádřit. jakkoliv tohle konkrétní uplatňování je dost podivné až obstrukcni.

pokud přijdeme o práva, pak každému hrozí dálniční most či chemicka přímo před oknem.

Pepa

Mají právo na oprávněné námitky… Nemají právo na námitky vytažené z palce… To je celé… Má se s tím vypořádat soud… Pokud je námitka oprávněná, tak v pořádku, pokud není, neměla být ani podána a tudíž škoda bude hrazena tím, kdo neoprávněnou námitku podal…

K.S.

Správní poplatek u soudu, klidně, ale nemůžete lidi zatížit čímkoliv víc, zejména pokud by mělo jít o milionové sumy.

Gwann

navrhujete nahubky a stěžujete uplatňování práva. to není dobré…

Paja

Problém není v námitkách, ale v obstrukcích. A zákon zná pojmy jako jednání v dobré víře.

pohledem realisty

„Jiná cesta není…protože nyní může protestovat kdokoli vůči čemukoli.“
Naopak, jiná cesta právě jednoznačně je, a obecně mnohem přínosnější a užitečnější: nevymýšlet při navrhování staveb zjevné pitomosti a lumpárny výhodné jen pro někoho, a pokud na takové nešvary někdo upozorní, okamžitě je odstraňovat a postihovat toho, kdo je svým přístupem opravdu způsobil. Dokud se situace nezmění v tomto směru, žádné významnější zlepšení nastat nemůže, protože teprve pak bude možno rychleji odmítat ty zbývající protesty, které budou skutečně neoprávněné.

Karotka

O to jim ale nejde, jim jde jenom o to, aby vypreselo EIA a aby se to nikdy nepostavilo. I kdyby bylo vsechno v poradku, najdou si neco jineho. Kdyby to mysleli dobre, podal by rozklad hned na zacatku a necekali na posledni den

Jan Pytela

Když váš advokát podá námitku týden před koncem lhůty a zamítnou jí kvůli chybě, tak ho poženete vidlemi. Ty lhůty tam k něčemu jsou, vždycky je třeba počítat s tím, že se vše podá na jejich konci.

K.S.

Protož se proces EIA změnil a je pak šance tam dostat nějaké změny.

ignác

O to tu přeci vůbec nejde. Kdyby v námitkách šlo jen o námitky a ne o cílené průtahy, tak nebudou všichni námitkáři čekat do poslední minuty určené k podání námitky a nebo nepošlou bianco námitku. Konstruktivní jednání se vede jinak.

Jaaa

Vy vůbec netušíte, jak musí úřady pracovat. Musí čekat do posledního okamžiku zákonné lhůty.

mgr.pavel

To je blbost.

Když podávám námitku, jsem přesvědčen, že je opodstatněná. Až průběhu jejího vypořádání vyjde najevo, že třeba opodstatněná není. Proč mám být zpětně trestán za podávání námitky v dobré vůli?

To byste musel prokázat mou vůli škodit. Ano, někdy se vám to může podařit a někdy to je i zjevné. Ale třeba námitky proti chybné či neuvedené technologii zimního posypu, ty byly opodstatněné..

Nigieu

Nevím čeho chtějí dopomoci, když to budou blokovat tak vozidla zničí ovzduší v Přerově a místo zlepšení situace (podle nich), to ještě zhorší

Kebab

Jde o ideologii, ne o fakta. Prostě dálnice jsou špatné, áno a tak je budeme blokovat, i kdyby se příroda měla udusit.

mirek

A když budou jezdit přes Dluhonice, tak tam ovzduší nezničí?
Jasně, že ten úsek D1 tu chybí, ale proč je ŘSD tak zatvrzelé a pořád prosazuje nesmyslnou variantu přes vesnici?

kolemjdoucí

Ach jo…. tak znovu a po tisící….ŘSD nic neprosazuje, ale naplňuje rozhodnutí politiků. O tom, kudy povede dálnice rozhodují politici. ŘSD už jsou jenom ruce, které tuto vůli naplňují. Pokud chce někdo vést dálnici jinudy, musí být změněno politické rozhodnutí.

Karotka

„O tom, kudy povede dálnice rozhodují politici“ no jasne, tak tady konci veskera diskuze …

Petr766

S Dluhonice fakticky nikdo problém nemá. Kromě Patrika a možná nějakého 1 místního, co je s ním jedna ruka.

M H

Otázka zní, kdy poprvé schválil politik územní plán s dálnicí v této stopě. Tipuji, že to bude minimálně 20 let…tedy občané v okolí trasy 20 let ví, že jim tam ta dálnice jednou povede a jediné, co je napadne, tak po 20 letech řvát „tudy ne“.

mirek

Původní trasa byla schválená v roce 2006 a současná v roce 2019 – proti ní právě padla odvolání. Kdyby se stavělo podle původního územního rozhodnutí, tak není co řešit.

Jan Sova

Ale no tak, ona se opravdu v 2019 neschvalovala trasa…

mirek

Navíc obec Dluhonice je na místě o pár stovek let déle, než někdo na ŘSD nakreslil čáru do mapy právě přes domy.

Gwann

protože to dost možná už nejde moc jinudy vést?

ignác

Docílí toho, že místo toho, aby kamion ekologicky profrčel konstantní rychlostí krajinou, bude po Přerově a okolí neustále brzdit, rozjíždět se a tedy produkovat mnohem více splodin. „Ekologické“ spolky absolutně nezajímá ekologie.

K.S.

Takže aby profrčel kamion, tak budeme všechno ostatní ignorovat… Víte jaká zvěrstva takový přístup udělá?

Jaaa

A ten kamion tam musí jezdit?

Petr766

Jistě jinak si aktivisti svoje Vegan latte nekoupí

Michael Kadeřávek

Smazáno pro podporu násilí.

mirek

Lžete. Kdyby tu D8 opravdu zvládli „zablokovat“ – přesněji vést vhodnější trasou – tak by byla dříve a levněji a mimo sesuvné území.

kolemjdoucí

Lžete a nic o tom nevíte. Promiňte ale používám stejné výrazy jako Vy. Trasa by nebyla dříve an levněji (myslíte pravděpodobně tu tunelovou). Problém byl, že pod tunel se nepodepsali hasiči a tím to celé haslo, pane. Škoda, že jste tam nebyl, mohl jste to místo nich podepsat a bylo by to.

Gwann

no, ale taky chtěli mírně pochybným terénem vést tunel, což by mohlo taky dopadnout katastrofou. nejlepší by tehdy bylo se středohoří úplně vyhnout a Aussig napojit přivaděčem

mirek

Souhlas, ono ani ten tunel by nebyl taková výhra, ale ŘSD jako tradičně neomylně vybralo nejhorší variantu.

kolemjdoucí

ŘSD nic nevybralo, tuto trasu vybrali politici a ŘSD pak už jen proměňuje jejich rozhodnutí. Mluvte pravdu, prosím

Nigieu

Jo, jenomže jejich dálnice D8 (7) by vedla přes Prahu, Louny, Most a tím by D8 ztratila na významu

Facepalm

Zatočit po bolševicku, že? Ach ty mokré sny…

Pepa

Zrovna blokace D8 je to nejhorší, co kdy tento spolek udělal… Bylo jim úplně ukradené, že díky tomu kamionová doprava zajíždí o dalších 10 let déle do sedla přímo pod vrcholem Milešovky… Že takto ničí zcela zbytečně ještě o dalších 10 let déle nejcennější území celé lokality Českého Středohoří…

Tom

Rtád bych věděl kdo je financuje,tu jejich zdržovací taktiku ne km do musí dobře platit.

ignác

Jsou dvě možnosti. Jedna z vnějšku a druhá uvnitř. Zpravidla ten, komu vyhovuje, když sousední země ztrácí konkurenceschopnost skrze špatnou infrastrukturu. Druhou možností je domácí síla, která nechce úspěchy momentální vlády, případně si takové úspěchy nechat pro sebe.

Lukáš

Jenže stavba jakékoliv infrastruktury je přes několik vlád, takže tady to poněkud postrádá logiku.

K.S.

A nebo je na vině zlovůle státu a snaha protlačit trasy a plány z dob kdy se na lidi a krajinu nebral ohled a tyto spolky se tomu snaží bránit.

Jaaa

Jj, krásnej bolševismus. Lidi nic nedělají ze svého přesvědčení, ale musí být zásadně řízeni nějakým kontrarevolucionářem. :–D

K.S.

To není na smajlíka, to je spíš na smutníka. Vždyť je to hrozné pokud lidé stále tak bolševicky myslí.

Leon

Na vině je jednoznačně soudce, který rozhodl, že plán zimní údržby je nedostatečně zpracován a zrušil vydané územní rozhodnutí.

Pavel

Také jsme přesvědčen, že nejen zde, ale i v mnoha dalších případech, soudci rozhoduj formálně a shazují ze stolu celé případy místo toho, aby vydávali podmíněná povolení s tím, že do určitého data nebo stádia výstavby musí být dokumentace doplněna a schválena. To se v minulosti tkalo mnoha případů, kdy stavba stála kvůli dohadům ohledně výšky protihlukových stěn.

mirek

Podmíněná povolení? A pak se na podmínku vykašlou podobně jako u dosud nelegálního tunelu Blanka? Tam byla podmínka zprovoznění velkého okruhu, aby Blanka nestahovala další dopravu do centra, ale místo okruhu máme tunel za 50 miliard, který dopravu ve městě zvýšil.

kolemjdoucí

Opravdu? Nebo jenom „zkanalizováním“ dopravy jasně ukázala, kolik automobilů přes Prahu vlastně jezdí? A za to, že nemáme velký okruh pane, za to nemůže Blanka, ale někdo jiný. Schválně, kdo?

mirek

Ano, může za to ŘSD, není schopné navrhnout rozumnou trasu. Ale byla to podmínka pro Blanku a ta prostě splněná nebyla.

kolemjdoucí

Prokazujete svoji totální neznalost, promiňte. ŘSD nemá na starosti v žádném případě komunikace a už vůbec ne městský okruh.- Pokud jde o velký okruh, nevybíralo ho ŘSD, ale zpracovávalo podklady pro rozhodnutí politiků. Je to stejná situace, jako dnes u silnice mezi Turnovem a Jičínem. Jen tam je připraveno šest tras. Která to bude není rozhodnutím ŘSD ale politické reprezentace. Velký okruh v Praze je vybrán v pořádku, což nakonec potvrdila i současná pražská koalice. Jinudy totiž už není možné ho postavit, protože jinde nejsou územní rezervy. A ty opět schvalují politici. Takže až se zbavíte své obsese z ŘSD… Číst vice »

kolemjdoucí

Nemá na starosti komunikace v Praze – promiňte

mirek

Neumíte číst? Ptal jste se, kdo může za to, že nemáme velký okruh. Odpověděl jsem vám, že ŘSD.

Petr766

Tak to by ovšem nesměl Automat a Suchdol ten okruh blokovat, že….

mirek

Automat? 😀 😀 😀
Najděte si jiné oběti, tohle je už směšný.

Petr766

Jistěže to jsou stejní lidé.

Gwann

ano, třeba MČ Dolní Chabry, MČ HoPo, NIMBYsté ze širokého okolí soustředěni do mnoha spolků…

M H

A myslíte si, že by vám bylo lépe bez Blanky (nebo s Blankou, do které by nesměla auta)? Případně bez Nového spojení na železnici (používáno bez kolaudace)?

mirek

Ano, bez Blanky a s okruhem by bylo líp. Určitě menší provoz ve městě. Za 50 miliard mohla být nová trasa metra, která by dopravě pomohla víc.

NS byl jiný případ, tam se v průběhu stavby změnily normy, ale nic porušeno nebylo. Ano, měl by být daný časový limit na kolaudaci.

kolemjdoucí

Blahoslavení chudí duchem, neb jejich je království nebeské. Ano prosím, souhlasím, máte pravdu. S tím, že by Praze bylo lépe bez Blanky souhlasí každý druhý řidič, který jí projede. Bravo!

Gwann

u Blanky je hlavní problém v tom, že vede od jedné přecpané komunikace k druhé….

Petr766

Podekuj aktivistům ve vedení P7 a dalších MČ, že totálně ucpavaji dopravu tzv zklidnovanim

mirek

Řidiči ne, ti nenesou externality, urychlila se jim cesta a ještě zadarmo. Negativní dopad to má na obyvatele nárůstem dopravy v celém městě kvůli indukci.

Petr766

Další automat s nesmyslnou indukci. Rozumná diskuze končí

Jaaa

S tim chudým duchem mluvíte o sobě? Dopravní modely tvrdí něco jiného, než vy se svou rádobyznaleckou sedláckou logikou.

Petr766

Konkrétně?

Petr766

To je zase nesmysl. Ta doprava zdaleka není tranzit okolo Prahy v Blance

cikcak

To jste napsal moc „hezky“. Asi jako kdybych já napsal, že golfský proud má vliv na klima v Evropě.
Ono totiž v legislativních podmínkách české republiky bez všelijakého „očůrávání“ a hledání skulinek nepostavíte nic, protože se prostě s nikým nedohodnete.
Je smutnou vizitkou, že hašteření a byrokracie narostla do takových rozměrů, že místo obecného konsensu a používání zdravého rozumu napadá jeden druhého a hledají se cesty, jak přebujelá „pravidla“ obejít, místo toho, aby se ta rozumná dodržovala.

Gwann

tohle může být problém soudce, který se odchýlil od ustálené rozhodovací praxe. ale může i mít pravdu, že tato praxe je blbě. nikdo jsme rozsudek nečetli. je to smutné, že taková „blbost“ pravděpodobně na dalších 10 let bude ničit Přerov

Greta

Žádné podmíněné povolení zákon nezná, tak ho nemůže žádný soud vydat. Naštěstí zde stále vládne právo, i když občas je justice až moc slepá.

marty-t2

Vše zlé je na něco dobré. Dlouhodobě funguje zcela jistě zákon akce-reakce. To by si měli uvědomit ekologové, ale i ŘSD a chovat se podle toho. Jednu bitvu může jedna strana vyhrát, ale díky jednomu vítězství vzbudí silnou reakci společnosti a tak dlouhodobě mohou snadno prohrát…

Gwann

to je to největší nebezpečí akcí patrika a vodníka…pak to odneseme všichni a budou nás válcovat stát a mocní už v čemkoliv

Lukáš

Otázka je, jestli to není účel…

Gwann

toho se právě bojím…

Jan Sova

Problém této bitvy u Přerova (Dluhonic) je ten, že v ní trpí nevinní už 30 let a pak se to shodí ze stolu ano na dílčích zákonných požadavcích, které formálně nebyly naplněny, jako by šlo o nůši s ovocem.

Vlastimil

Jak by jste se zastánci porušování zákonů tvářili, kdyby Vám vyvlastnili zahradu, zbourali dům a postavili tam obchvat obce? Souhlasili nebo podávali námitky a připomínky a požadovali stavbu alespoň o kousek dál? Takhle se dříve chovali komunisti v bezprávním státě před rokem 89. Žádný spolek ani jednotlivec nerozhoduje o ničem! Vždy rozhodují úřady, jestli jsou tato rozhodnutí chybná a protiprávní, o tom v každém demokratickém státě rozhodují nezávislé soudy nikoliv nenávistné komentáře nedemopkratických politiků a vaše lajky a hejty. Jestli tedy něco trvá dlouhé roky a je to navíc protiprávní, tak za to můžou úředníci a ne Ti, kteří na… Číst vice »

David

To jestli vám zboří dům a vyvlastní pozemek má pramálo společného se zimní údržbou dálnice.

Kebab

Navíc i kdyby opravdu nebyla zimní údržba vyřešena ideálně, tak rozhodně bude mnohem šetrnější, než na stávající silnici.

Petr766

Jj. Já se pamatuju, když se otevíral úsek do Otrokovic. Hned první zimu při prvním sněhu jsem tam jel a údržba prakticky nebyla. Vyřešeno během týdne úpravou plánů údržby. Ale určitě by pomohlo to shodit ještě před výstavbou a zdržet to o pár let a jezdit po přetížené okrsce přes Tlumačov nebo na Holešov (kde teda kauza R49 je taky masakr….)

M H

A o kousek dál bude mít někdo pole či jinou zahradu…a ve výsledku nepostavíte nikde nic.

Mám-li platný územní plán, je o trasování rozhodnuto. Bohužel u nás se to bere tak, že územní plán nic neznamená. Přitom ten by měl být závazný, protože obsahuje dlouhodobé vize. A pokud si někdo nezkontroluje, že je tam v plánu již 20 a více let dálnice, která se možná někdy postaví, tak se pak nesmí divit až se jednoho krásného dne začne opravdu stavět…

Petr766

A co má Přerov a účelové obstrukce u všeho od Patrika společného s komunisty?

Pražec

Hlavně že si na bourání stěžuje ten pravý. Jen se podívejte, kde jsou Tetčice a kde jsou Dluhonice (tam se bude bourat): https://mapy.cz/s/lucatahado

Kromě toho ty stížnosti nejsou proti bourání, nýbrž proti NaCl.

realistický odhad

Sůl je jen zástupný problém – skutečnou podstatou je naprosto chybné trasování dálnice.

Jan Sova

Ano taky bych chtěl dálnici z východu Přerova, ale ta varianta padla už v zárodku. Zvítězila západní, radši tuto, než žádnou.

mirek

Píšete fakta, takže budou mínusy 🙂

Jan Sova

Pokud bych bydlel u žel. trati, hnusné rozdrbané cesty, nedaleko chemické závody a z druhé strany pole, tak rád prodám a půjdu jinam. Nevím co bych získal odsunem o 50m vedle mého pozemku, kdyby mi to tam šumělo den/noc. Problém Dluhonic byly výkupní ceny a pár magorům z toho hráblo definitivně, takže už nechtějí přikývnout ani na ty vyšší ceny.

B H

Chudáci lidi v Přerově… Do listopadu se to nestihne. Mi je to sice jedno, já jezdím „vrchem“ takže mi spíš vadí že není D35. Chtělo by to udělat něco jako že všechny námitky/cokoliv se projednají už při EIA a pak smolík.

M H

Trasování v prvním sledu řeší již územní plán… EIA už řeší v podstatě jen kudy přesně v daném koridoru stavbu vést a jak konkrétně to navrhnout. A ano, co dostane EIA, mělo by být postaveno, bez možnosti odvolání…prostě jedno generální povolení.

mirek

„bez možnosti odvolání“? Další bolševik. Tohle totalitní uvažování snad nikdy nezmizí.

Jaaa

Nezmizí. Jednoduší lidé hledají jednoduchá řešení za každou cenu. Dál totiž nevidí.

Petr766

Ano třeba Patrik

Petr766

Dokud tu bude Patrik a lidi jako vy, bojující proti funkční dopravě tak se nepohneme.

Kodl

Zrušit a začít už teď od znovu. Tento poslední úsek na 90% nebude stát do konce roku 2029. Je to absolutní diletantismus, ale je to tak.

Gawain84

Může mi někdo vysvětlit, proč chlapíkovi z Tetčic, které jsou u Brna, vadí stavba u Přerova?

MildaIV

To je otázka na psychiatra a ti na tohle fórum moc nechodí.

kolemjdoucí

Váš dotaz je správný a k věci, ale on na podání námitek má právo, protože to mu dává zákon o ochraně životního prostředí a mezinárodní smlouvy, které ČR podepsala. Můžeme o tom diskutovat, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžeme dělat

Petr766

Protože je to profesionální nudící se prudič a kamarád Patrika, který ho používá, aby to vypadalo, že těch „stěžovatelů“ je víc. Případně Tetčice vylezou tam, kde už je Patrik zdiskreditovaný.

Gwann

protože to je magor, který do úpravy trati Brno-Boží Požehnání dal námitku, že s tím nesouhlasí a ať to změní na cyklostezku?

Jan

Ale takováhle zcestná námitka má být vyřízena za jeden pracovní den a pak by se nad tím nikdo nepozastavoval, spíš by se stěžovatelům nevyplatilo ani psát takové nicneříkající námitky a buš by si dali práci a předložili vážnější argumenty anebo toho nechali úplně. Když se tím nějaký ořada zabývá pár měsíců tak je jasné, že si toho každý stěžovač snaží využít.

Jan Sova

Jestli to nebude tím, že nad tím ouřadou ještě někdo je, že….

Gwann

on byl starostou Tetcic. takže ví jak správní řízení protahovat, myslím že škodit začal ještě za obec. a když starostou přestal být, tak to rozjel naplno. mozna i z ukrivdenosti.

mirek

A vy jste z Přerova, že vám vadí chlapík z Tetčic?

Petr766

Zase zkoušíš odvést pozornost jinam? Nejsi ty nakonec od Patrika?

Petr766

Ale dobře sis s tím naběhl.

Tomáš Gottschalk

Všechno zlé k něčemu dobré, v tomto případě by zdržení, byť několikaleté mohlo být vyváženo například přepracováním zprasené křižovatky Předmostí (krátké nebezpečné průplety).

Kebab

Mohlo, otázka je, jestli by opravdu bylo.

MildaIV

Takový optimista bych nebyl. Zrovna tak se múže stát, že se to zprasí ještě víc.

Ivan Syrovátka

Všechny tyhle ekologický kretény by měli strčit do rakety a poslat na Mars. Tam ať si blokují, co chtějí!

Pražák

Patrik a ten chlápek z Tetčic nejsou ani ekologové (ekologie je jeden z oborů přírodních věd), dokonce nejsou ani ekologičtí aktivisté (ekologický aktivismus je politická, vesměs levicová, často extrémně levicová ideologie), ale regulérní případy pro psychiatrickou léčbu na uzavřeném oddělení.

mirek

extrémně levicová? 😀 Ta linie jde jinde, podívejte, jak přistupují k životnímu prostředí v totalitních zemích jako je Čína, Rusko, celý bývalý východní blok, a jak demokratické země západní Evropy.

Facepalm

Všechny tyhle právní analfabety by měli strčit do rakety a poslat na Mars. Tam ať si blábolejí, co chtějí!

Pražák

To je pravda, ale co dělat s psychopaty typu Patrika a Blázna z Tetčic, kteří jen zneužívají právní systém k terorizování ostatních kvůli svému zcela zvrácenému vnímá světa? Protože tady nejde ani o ekologický aktivismus (což je často také ultralevicové svinstvo), ale o poruchu osobnosti.

Gwann

správnou prací správních orgánů? motivací a vzděláváním jejich úředníků?

zřízením databáze správních rozhodnutí a námitek do nich? aby se snadno zjistilo, zda už něco podobného už někde nepodali a „zkopírováním“ už úspěšného postupu vypořádání tohoto nesmyslu? v myslíte, že jsou tak geniální a pokaždé přijdou ně něco jiného. ale houby, nepřijdou.

odladěním a standardizací formulářů a postupů pro správní rozhodování?

musím zefektivnit práci úřadů a pak si můžou klidně trhnout

Jan Sova

To zařiďte a máte nominaci na Nobelovku na krku…

Gwann

PS: psychiatrické zkoumání by bylo možná na místě, ale obávám se, že se zjistí pouze různé deviace, které nestačí na cokoliv. a asi by bylo lepší si podobné praktiky nezavádět nebo Bureš a Pitomio nechají otestovat všechny, kdo s nimi nesouhlasí

J.K.

Jaký to asi musí být pocit, schovávat se za jakési eko-sdružení, a přitom důsledky svých činů přímo způsobovat vyšší emise v dopravě, zhoršovat lidem život…

Jan Sova

O jednom v dané lokalitě zprostředkovaně vím a tak daleko ve svých myšlenkách rozhodně nedošel.

Gwann

jsou to magoři.

ale je smutným obrazem našeho státu, že se s pár podobnými magory nedokáže poradit dle zákonných pravidel.

Jan

Ano, problémy jsou na obou stranách. Bohužel se to u nás protahuje doslova na každém kroku.

Vojtíšek

Tohle nevyjde 🙁

Lumpy

Tohle si andrej nenecha ujit
Verte ze se zacne stavet
To je tak velka hra ze nemuze prohrat

realistický odhad

Samozřejmě se snažit bude maximálně – přece si nenechá nakonec přetrasovat dálnici přes pozemek své chemičky, jak to bylo logicky navrženo, místo přes zabydlenou vesnici …

Kebab

Obávám se, že klidně může. Nikdo při smyslech už ho teď stejně volit nemůže a jeho voličům stačí říct, že za to nějakým způsobem může Kalousek a opozice.

Tady na Moravě

Okopirovane, opakujici se, formalisticke, mnohokrat zamitnute namitky podavane v posledni dny terminu.
Kdy uz bude mit nekdo odvahu je za to zalovat pred soudem?

Facepalm

A za co by jako měli být žalováni? Za to, že využívají možností daných jim zákonem? Takovou žalobu by každej soud musel smést ze stolu, pokud by o ní vůbec nařídil jednat. Hele, jasně, nemusí se mi (i oprávněně) líbit to či ono, ale takhle holt vypadá náš právní řád a takovýhle možnosti dává, takže vyhrožování žalobama je úplně mimo a maximálně tak vypovídá o bolševickém myšlení toho, kdo to navrhuje. Navíc, ŘSD tedy není úplně synonymem pro perfektně připravené projekty, takže je tu vždy velký prostor něco napadnout a uspět.

Tady na Moravě

Soud posuzuje i obsah takovych stiznosti. Pokud by shledal ze stezovatel neumerne zneuziva svych zakonnych moznosti, pricemz jiz opakovane mu bylo mnozstvi podobnych namitek zamitnuto, pak by se urady mohly branit.

Zakon dava pravni ramec nejakemu jednani. To ovsem neznamena, ze co formalisticky splnuje paragrafy, tak ze je nepostihnutelne. Soud se zabyva take motivem jednani. Je to jen o odvaze a dobrych pravnicich tu stiznost napsat.

Tady na Moravě

Ekoteroristi to moc dobre vedi a proto se treba takto nechovají k soukromym investorum. Vedi moc dobre, ze by nasledoval obcanskopravni spor o usly zisk.
RSD tuhle paku ale nema, protoze nevytvari zisk z provozu tech staveb.

Facepalm

Mnoho rádobymoudrých vět, které ovšem nic nemění na tom, že těžko u soudu uspějete se žalobou založenou na tom, že někdo využil svého zákonného práva, jakkoli to může být z jeho strany prostá obstrukce. Není prostě možné to podle zákona postihnout. To platí obecně, naprosto neřeším tento konkrétní případ.

kolemjdoucí

Jako právník tvrdím, že to dle zákona možné postihnout lze, ale kdo by se s tím zabýval, když výsledkem takového sporu by bylo jedno velké nic, protože by musela být prokázána újma, a to by bylo velmi, velmi těžké. Jak jsem řekl shora, lidé mají právo se podle zákona bránit a je to tak v pořádku. Zneužívat takového práva je nemorální a protispolečenské, ale je na zákonodárcích, aby zákony ošetřili tak, aby bylo možné zneužívání takového práva postihnout. V mnohých, demokratických zemích to je běžné.

Facepalm

Tedy nechci se vás dotknout, ale jestli jste vy právník, tak já jsem atomový dělostřelec.

kolemjdoucí

Blahopřeji k takovému zaměstnání. a omlouvám se, že jsem kdysi studoval. Pokusím se napravit.

Gwann

absolutní souhlas.

Gwann

vy si myslíte, že je řešením, aby soukromé korporace tahaly po soudech všechny, kdo si troufnou bránit svoje práva?

až vám budou chtít postavit kravín nebo kafilérii za barákem, tak si povíme, jak budete ječet. ale přece nemáte co si stěžovat, jinak vás zažaluju, že posíláte nesmyslné námitky. to chcete?

Gwann

zneužívá? jak zákon definuje zneužívá? nebo prokurátor z lidu má jasno?

má právo podat námitku.
má.
je tedy oprávněné ji podat a není zač ho popotahovat.
úřady se s tím musí umt vypořádat.
pokud jsou zákony tak špatné, že se s tím vypořádat nelze, musíá se změnit zákony.

Gwann

tady s Vámi musím souhlasit.

MildaIV

Správná reakce právního státu je zlepšení právních předpisú tak, aby se takové chování omezilo na přijatelnou úroveň. Nějaké pokusy v tomto směru tu jsou, snad ty poslední budou úspěšnější než ty minulé.

glosátor

Nejen zlepšení právních předpisů, ale především zlepšení rozhodování investorů a práce projektantů, aby ve skutečnosti právě tyto dvě podstatné složky procesu společnosti neškodili, a nebylo proto třeba bránit jejich lumpárnám regulérními právními prostředky!

dejf

Všechny karty má v rukách stát. Hraje se podle jeho pravidel, za jeho prachy pro tyhle organizace, rozhodujou to jeho lidi a přesto dostává klepec. Děsím se co by se dělo kdyby byl stát v nevýhodě.

Gwann

za co žalovat? podali námitku, dle zákona. mají na to právo. to už chcete lidi žalovat za využívaní jejich práv? zešílel jste?

jakkoliv s nimi nesouhlasím, kdybych měl možnost oněm pánům říct do ksichtu, co si o nich myslím, tak bych asi měl problém udržet slovník v přijatelné podobě, ale mají právo to podat. jsou to fanatici a dost možná i grázlové. ale mají stejná práva jako všichni ostatní.

Gwann

saboteri. schválně na poslední chvíli.
a ono se to nestihne, nová EIA a užij si to Přerově, ještě tak 15 let.

nemám rád arogantní přístup našich úřadů…ale tímhle Patrik a spol legitimizuji snahy vlády minimalizovat možnost kohokoliv podávat námitky do územních plánů, řízení,stavebních řízení aj. jako by to měl byt pravý účel.

viz další vypeceny pokus kolovratnika vyautovat tuším připomínky veřejnosti u územního planu

Facepalm

Jen tak na okraj – nic, jako na „poslední chvíli“ neexistuje. Je dána lhůta, a námitku lze podat ve kterýkoli den, který zahrnuje.
Mimochodem, když přicházím do styku se státem a stát má na něco 30 dnů, ještě se mi nestalo, že by tuto lhůtu nevyužil. Pokud si ji tedy rovnou nenatáhne dle libosti o další měsíc nebo i déle.

Ondra

Na poslední chvíli, je prostě na poslední chvíli. Když něco podám hned na začátku lhůty, pak je to záhy nebo obratem, když to podám na konci lhůty, v poslední možný den, je to na poslední chvíli. A udělám to nejspíš proto, že nestíhám nebo to udělám záměrně, např. proto, aby měl úřad co nejkratší čas o námitce jednat.

Facepalm

To je sice pěkné, ale irelevantní. Prostě existuje lhůta na podání a je naprosto egál, kdy během ní to podání učiníte. Stejně tak po uplynutí této lhůty následuje lhůta další, určená na vypořádání. Takže vaše představa o tom, že když nějaké podání přijde „obratem“, tak se celá věc urychlí, je naprosto zcestná, to vypořádání se děje až v té na to určené lhůtě, ne dříve. A mimochodem, když pak státní úřad vydá rozhodnutí v poslední den hjůty, nebo i později (což je zcela obvyklé), nevšiml jsem si, že by o tom kdy kdo referoval, jako že to bylo „na poslední… Číst vice »

Gwann

mají na to právo. to nikdo nezpochybňuje.

ale taky tady nehrajte hry na blbečka, který nechápe, že je to naschvál, obstrukce, aby měly příslušné úřady, co nejméně času to kolečko projít. dá se obstruovat všelijak, třeba opakovaným zapínám a vypináním datovky u FO nebo přebírání pošty v poslední den lhůty. na vše mají právo, ale je to prasárna.

že zrovna tato sestava udělá cokoliv, aby se nestavělo, je snad jasné i šimpanzovi.

nerespektování jakýchkoliv lhůt na mnohých úřadech (či přímo jejich neexistenci) rozhodně nehájím.

Facepalm

Nerozporuju, že jde o obstrukce, ale holt jsou to obstrukce v rámci zákona. A pokud jsou v rámci zákona, měl by se s nimi být stát zákonným způsobem schopen vypořádat, jinak ať hoděj flintu do žita a požádaj konečně Němce o mandátní správu.

pohledem realisty

„že zrovna tato sestava udělá cokoliv, aby se nestavělo, je snad jasné i šimpanzovi.“
To jste nenapsal správně: udělají všechno pro to, aby se nepostavila blbost sice napravující jinou špatnou situaci, ale ne tak, aby zbytečně neškodila nově jiným lidem jinde.

Gwann

PS: výsledkem podobných obstrukcí bude, že nám to právo vezmou postupně všem. budete pak jásat. to je stejné jako u exekutorů, kde prasárny 15-20 velkých úřadů odnesou nakonec všichni. i věřitelé.

kolemjdoucí

S tím to názorem souhlasím a podepisuji ho. Jiné ovšem je, když např. pan doktor Patrik výslovně uvede, že měl stížnost napsanou, ale schválně ji podal až poslední den a poslední minutu datovou schránkou, aby získal čas. Jak řekl Jaroslav Hašek: „Vono je vůbec mnoho věcí, který se nesměj dělat, ale můžou se provádět.“

Facepalm

O tom se naprosto nepřu, ale zákon tohle neřeší, proto je to irelevantní. Já naprosto nehájím Patrika, už jen proto, že Přerov mám fakt daleko a narodíl od většiny místních pacientů se obvykle nevyjadřuji k věcem, ve kterých nejsem fundován, vyjadřuju se čistě k právní stránce věci, ještě přesněji k nápadům místních starobolševiků, jak zatočit se „sabotéry“ bez ohledu na platné zákony.

kik

Ono se už taky Patrikovi párkrát stalo že to poslal až moc pozdě…. Jenom to okomentoval že se stala chyba. Tím pádem opravdu ukázal co to je za člověka.
Kdysi jsem od něj zkoušel získat finanční závěrku DZ ale prý to už několik let nemusí zveřejňovat…..

Petr766

Pokud by jim šlo o nějaké zlepšení a řešení, tak samozřejmě nebudou čekat na poslední chvíli. Jenže…

Facepalm

Jenže vy nerozumíte smyslu psaného textu.

pohledem realisty

Oni nečekali – různých oprávněných námitek (a i včetně návrhů rozumných řešení) bylo v minulosti různými subjekty podáno už mnoho, ale když jim nebylo dopřáno adekvátního sluchu, tak tohle je jen jedna z dalších obranných reakcí.

Jaaa

Vyautovat připomínky veřejnosti u územního plánování? Co je tohle za špínu?
ÚS by tohle musel zrušit.

Papoušek 477.0

Smazáno pro podporu násilí.

Facepalm

Někdo je možná ekoterorista, někdo je tu ale zcela určitě určitě rudohnědá patologická sedlina. Vyzývat k fyzické likvidaci kohokoli je znakem naprosté idiocie a tupého zmrdství.

Ondra

Nebo je to prostě jenom výraz zoufalství člověka, který tam žije a musí absenci obchvatu snášet na vlastní kůži dnes a denně. A zmrdství bych mluvil spíše v případě těch, kteří na poslední chvíli podávají námitky, aby zmařili záměr výrazného zlepšení kvality života desítkám tisíc lidí. To jsou ty prví zmrdi a na zmrdy neplatí nic jiného než pěst a nůž!

Facepalm

Viz má odpověď výše.

A neomlouvejte prosím tupého agresivního zmrda nějakým zoufalstvím. Počítám, že kdyby vám někdo křísnul o hlavu baseballkou, asi by vám jeho zoufalství jako vysvětlení nestačilo.

A je fakt příznačný že tu vám všem českejm knedlíkům strašně vaděj zlí ekoteroristi, ale naprosto nejste schopni si uvědomit, že ti jenom s prstem v nose využívaj už léta šlendrián ŘSD, která není s to snad žádnej složitější projekt připravit tak, aby byl věcně i formálně v pořádku. Přitom je to tak jednoduchý – dělat dobře svoji práci a nějakej Patrik se může jít bodnout…

Gwann

baseballka není argument na nic, vyjma fyzického útoku. je to zbraň debilů.

Petr766

Smazáno pro tupost.

Facepalm

Nechte se vyšetřit.

JiP

To ze podavaji tato teroristicka hnuti svoje namitky vzdy tesne pred vyprsenim lhut, aby cely proces maximalne zdrzely a zkomplikovaly je pro mne jasnou znamkou, ze jsou skodnou teto spolecnosti a o zadnou ekologii jim nejde. Jsou to prosti vyderaci a vidiraji a sikanuji zivot cele spolecnosti. A rikam teroristicka hnuti. Diky jejich akcim a dlouhodobe chybejici infrastrukture, ktera nasledne svadi dalkovou dopravu do center mest, realne zabiji o rady vice lidi, nez ti z kudlou v kapse.

Tom

A přitom stačí tak málo… Zaplatit jim výpalné…..

Jan Sova

Nebylo to přímo výpalné, ale svoje už dostali od „pozývačů“. Jo a u Vody z Tetčic jde jen o klon, takové lůzry by snad ani nikdo neplatil. Krajina Dluhonice je zájmové združení, za kterým jsou dost možná bývalí regionální politici, s nejasnými ambicemi.

Petr766

To je jako ten rakouský spolek, co se mu nelíbí dálnice k Pohořelicím.
V reálu – je za tím Patrik.

Gwann

tak vodník, tam nepomůže nic. max. zbavení svéprávnosti.

Facepalm

Takoví ti lidé, kteří se pouštějí do „hlubokých“ úvah, aniž by měli základní povědomí nejen o právním systému, ale ani o pravopisu na úrovni prvního stupně základky… Mimochodem, soudruhu, napadlo tě někdy, že když je tu zákonem daná lhůta, lze podat námitku kterýkoli jiný den, lhostejno zda první nebo poslední? Jak by ses koukal ty, kdybs někam poslal (třeba) nějakou žádost a oni tě poslali do háje s tím, že jsi ji podal dva dny před uplynutím lhůty, a tedy je to sabotáž? Počítám, že by ses normálně posral, je to tak, že? (Závěrem upozornění, abych předešel shitstormu – nehovořím… Číst vice »

Gwann

na podání v poslední den lhůty mají právo.

ale je to zjevný naschvál. to se nesnažte okecávat, jinak budete za ****

watslaw

Naschvál to může být z hlediska obsahu, ale ne z hlediska té lhůty. Jakékoli úřední podání, má-li mít šanci na úspěch, je třeba co nejkvalitněji zpracovat, a to často vyžaduje čas.
Stejně tak bych byl raději, kdyby i úřad státní správy rozhodl raději poslední den lhůty, ale tak, aby to soud nemohl smést ze stolu, než aby rozhodl v polovině lhůty, a pak to bylo zrušeno soudem (á, von ten stát, co naschvály nedělá, rozhodne většinou po lhůtě a stejně nekvalitně), to by se mohlo stavět už dávno.

Gwann

tak shodněme se, že Patrik dělá naschvály, ale má na to právo a nikdo mu ho nemá upírat. A ŘSD i stavební úřady mají často dost másla ve vlastním účesu.

Jan

Ano, stejně jako třeba stížnost na neplatnost volebních výsledků. Je potřeba shromáždit co nejvíce důkazů, dobře to vyargumentovat a nějak prezentovat, právnicky zpracovat. To nějakou dobu zabere. Ty lhůty jsou nějaké kvůli námitkám komplexnějšího, odbornějšího rázu. To že to někdo zneužívá k systematickému zdržování je už věc druhá, ale lhůty pro občany to nezpochybňuje. Pokud se stanoví rozumná doba jak na podání stížnosti, tak na její vyřízení úřadem, tak se dá proces nejen zrychlit, ale stane se předvídatelným, dá se počítat i s těmito koly a nechat časovou rezervu v celém projektu. To se snad děje vě většině vyspělých, demokratických… Číst vice »

Facepalm

Nic neokecávám, jen opakuji zjevný a naprosto neoddiskutovatelný fakt, že je-li dána lhůta, lze námitku podat její první i poslední vteřinu. Opakuju po několikáté – neřeším Patrika, ale místní bolševickou lůzu, která nechápe smysl zákonů, zato by hned zvesela lynčovala.

Gwann

v názoru na bejsbolkare aj máme soulad. jen mne lidský patrik hodně štve…

Pivlis

Já taky podávám daňové přiznání na poslední chvíli a často až poslední možný den. Lhůta je lhůta a není rozdíl mezi prvním a posledním, kromě toho, že už přiznání holt nemůžu včas opravit, když to zblbnu. Navíc je dost možné, že se těmi námitkami před uplynutím lhůty nikdo stejně moc nezabývá, takže klidně může být jedno, kdy se to podá. Nezáleží tedy na datumu, ale na obsahu.

JiP

Zakonna lhuta je dana a je zcela jiste mozne a zakonne ji vyuzit. Patrikovo hnuti ale toto dela systematicky, prestoze jejich namitky jsou casto kompilaty jiz predchozich namitek. Takze to neni z duvodu, ze by do posledni minuty ladili texty, ale delaji to schavlne a mimochodem to v jednom poradu Patrik sam osobne priznal, ze to delaji schvalne.