Rozebrána, přesunuta o 300 metrů a znovu postavena. ŘSD přesunula kapli

Kaple u staré karlovarské silnice v Hostivici na původním místě. Foto: ŘSDKaple u staré karlovarské silnice v Hostivici na původním místě. Foto: ŘSD

Kaple na původním místě ohrožovala provoz na silnici.

Zpět na článek
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kevin

Jeste by meli na ni treba zezadu vytesat, ze puvodne byla jinde. Na akci se casem zapomene, v kameni by to zustalo.

Hunter of Drivers 2

Opravdu kaple? Neříká se takové stavbě spíše „Boží muka“?

Jiří Kocurek

Pod názvem „Boží muka“ si představím sloup tak 0,5 x 0,5 m v základně a max. dvoumetrový.

A otázka na znalejší církevních praktik: Světí se boží muka?

Stepan

Světit se může v zásadě cokoliv – nejen objekty určené k náboženským rituálům, ale i věci běžné potřeby – jídlo, dům, pochopitelně sporné je svěcení např. zbraní apod.

Alibaba

Co je na tom sporné na svěcení zbraní? To je normální agenda církví praktikována mnoho století, a i dnes se najdou církve, které války podporují.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-propagandista-s-krizem-na-hlave-jak-se-rusky-patriarcha-zaprodal-putinovi-201134
Čím více mrtvých, tím více lidí v nebi, nebo co to oni tvrdí. Pokrytectví „o milování bližnýho svého“ jim stříká ze všech tělesných otvorů…

Stepan

Výklenková kaple, moravsky „poklona“. Boží muka se říká sloupkovitým stavbám, které mají navrchu hlavici s nikami či reliéfy. Údajně mají tvarem připomínat sloup, u nějž byl bičován Kristus, název se ovšem přenesl na všechny podobné sloupkovité stavby bez ohledu na námět výzdoby. Výklenkové kaple se u nás tradičně považují za kaple, tvaroslovně plynule přecházejí k malým síňovým kaplím (výklenek může být ve výšce nebo až k zemi, volný nebo zamřížovaný, podoba mříže může přecházet až k podobě dvířek do prostoru uvnitř se u větších výklenkových kaplí může klidně i vejít člověk). A na druhou stranu existuje plynulý přechod od výklenkových… Číst vice »

W14

Nemůžu najít tlačítko pro nahlášení chyby, tak tady – opravte prosím v nadpise přísudek – přesunula se vztahuje k ŘSD – to Ředitelství…, hned ve druhé větě to máte správně . završilo…, omlouvám se za hlášení gramatické chyby, ale v tom nadpise to bije dost do očí.

Jindřich

Škoda, že není víc fotek nebo info jak se taková věc přendavá 🤔🙂

W14

Souhlas, ale na YouTube jsou videa, jak se velké stavby stěhují, tak možná inspirace (linky ale radši nedám, nevím, zda bych neporušil pravidla).

Jiří Kocurek

Tohle je drobná stavba. Cihla jako cihla, ty dolní jsou už jen na antuku. Jen kameny se očíslují a udělá se kladečský list, podle kterého se pak sekládají na novém místě.
Převoz? Čímkoliv co má ruku nebo vidle na nabrání palety.

Na tohle není potřeba volat APB, natož Sarens nebo Mammoet 🙂

Byvaly autobusak

👍