Rozdílné přístupy k omezení. Na Petřín lanovka pojede, na Ještěd ne

Petřínská lanovka. Autor: DPPPetřínská lanovka. Autor: DPP

Lanovka zpřístupňuje lidem rozsáhlý parkový areál, vysvětluje DPP chystané obnovení provozu.

Zpět na článek
20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Marek

Lanovka na Petřín je běžná linka MHD, nikoliv turistická doprava jako na Ještědu.

Javert

Tak hlavně je to důležitý spoj směrem k VŠ kolejím.

pozorovatel

Jistě – především v době, kdy ministr školství zakázal studentům na nich bydlet …
Ale jinak máte samozřejmě pravdu – pro dopravu vysokoškoláků bývala petřínská lanovka vždycky užitečná, a ti ji také využívali (a jistě i zase budou, až se situace aspoň trochu zlepší).

Jiří Kocurek

Především je Petřínská lanovka zainetgrovaná do MHD a žádné speciální lístky/příplatky nejsou potřeba. Prakticky nelze dokázat, že se jedná o turistickou dopravu. A že je to lanovka? Důlní lanovka je taky lanovka.

Leinad

A na Ještěd je něco potřeba, neplatí tam režijka ani IN100?
Definovat dopravu za turistikou by šlo třeba i poměrem cestujících – věřím že do dotazníku „kam jedeš“ by i v metru v odpolední špičce pár lidí odpovědělo „na výlet“ a i v lanovce na Ještěd může sedět pingl.

Marek

Pigl, když jsou zavřené restaurace?

ČD4ever

PR je velmi flexibilní 😁

Ondrys

Tak podle holidayinfo.cz jsou dnes v provozu čtyři lanovky, tři v Krkonoších a jedna v Jeseníkách. A dalších sedm plánuje víkendový provoz. Takže to rozhodnutí uzavřít nebo ne, je opravdu individuální.

Peeetr

Mohli by počkat alespoň do toho 2. listopadu.

Bob

S čím by měli čekat? Proč zrovna do 2. listopadu? Proč by měli svévolně zrovna tuto jednu linku MHD zastavovat?

Luboš Beneš

A co myslíte že 2.11. nastane? Vzhledem k vývoji to bude nejméně zpřísnění opatření…. takže jezdíme dokud to jde….

Martin

Tak hlavně lanovka na Petřín je vážně důležitým propojením. Mnohokrát jsem ji využil při potřebě se dostat z Malé strany na Strahov. Takže její provoz je opodstatněný.

Kernteriér

Já teda, když mám potřebu z malé strany, tak chodím na WC. Na Strahov bych to asi nevydržel. 🙂

Bob

Na WC chodím spíš na malou stranu. Z malé strany pak do koupelny, protože malou stranu máme příliš malou, než aby se tam vešlo umyvadlo. Strahov je velký, tam se vejde cokoliv.

ABC

tam se vejde i velkých stran 🙂

Vlastimil Kocurek

Máme spoustu malých stran, které se už do Parlamentu nedostanou. Chválabohu.

Martin Votava

Já bych to na ten Strahov radši vydržel, tam jsou totiž záchody (tedy pouze ty na malou stranu) s výhledem na čtvrt Prahy (odněkud asi i na půl, kde i ta Malá Strana musí být jako na dlani). 😀

Jakub P

Jj, par minut lanovkou nahoru a pesky na Pohorelec je na Brevnov nebo do Stresovic urcite lepsi nez to objizdet tramvaji pres Malou Stranu.

pozorovatel

Do Střešovic? No, to tedy nevím: i na ten Pohořelec je to od lanovky pěšky dost daleko, aby cesta tramvají nebyla většinou spíše rychlejší – ale když jsou tramvaje hodně plné, je možná cesta lanovkou a pěšky příjemnější.

Jakub P

Rychlejší asi většinou ne, to jsem ani netvrdil. (I když jak teď na to koukám podrobněji, jsou to 4 minuty jízda plus kilák z kopce versus 13 minut jízdy tramvají, což bude dost těsný a pokud se tramvaj jako obvykle zdrží v zácpě, tak …) Lepší (příjemnější, s výrazně kratší dobou strávenou v dopravním prostředku, s celkem příjemnou procházkou v zeleni) rozhodně. Do těch Střešovic nebo na Petřiny asi ideálně s kombinací procházky od lanovky na vozovnu a dál zas tramvají.