Ropid instaloval první odjezdový panel v novém designu, ukazuje časy autobusů i vlaků

Nový odjezdový panel v Klánovicích. Foto: RopidNový odjezdový panel v Klánovicích. Foto: Ropid

Nový panel je začátkem proměny zastávek v městské části.

Autobusová zastávka Nádraží Klánovice-sever se stala první v síti Pražské integrované dopravy, kde pražský organizátor veřejné dopravy Ropid nechal instalovat nový odjezdový panel v designu od studia Olgoj Chorchoj. Cestujícím má usnadnit informování o přestupech na vlak nebo jiné spoje. Z jedné strany ukazuje aktuální odjezdy autobusů a z druhé strany odjezdy vlaků.

Nový panel je současně jednou z prvních částí pro budoucí proměnu klánovické veřejné dopravy. Městská část má dokončenou projektovou dokumentaci na bezbariérovou úpravu zastávek Smržovská a Bazar v obou směrech. Kromě zajištění přístupnosti pro hendikepované, děti nebo rodiče s kočárky umožní nové zastávky budoucí zajíždění kloubových autobusů, instalaci městských zastávkových přístřešků a dalšího mobiliáře. Městská část současně chystá kompletní rekonstrukci obratiště autobusů u nádraží až po zastávku Smiřická. Cílem je posunout toto místo do 21. století a zohlednit fakt, že z hlediska přestupních vazeb jsou Klánovice druhou nejvytíženější hraniční zastávkou vlaku v Praze po Radotínu.

Olgoj Chorchoj vyhrál soutěž na novou podobu označníků a odjezdových panelů už v roce 2019. Zatímco označník již slouží, první panel je v provozu až nyní. Ropid to vysvětluje dolaďováním připomínek a hledáním financování. Jde o součást projektu Čitelná Praha, v jehož rámci bude kompletně vyměněn informační systém pro pohyb v metropoli.

V Praze se ale ještě do konce roku objeví panel v jiném designu. „Během letošního roku plánuje naše organizace pořídit 13 kusů panelů ještě v designu od výrobce panelů. Do doby vypsání zakázky nebyl nový design od Olgoj Chorchoj ještě dokončený,“ vysvětlil mluvčí Ropidu Filip Drápal. Objeví se například na Dejvické, Budějovické, Želivského nebo u Polikliniky Modřany.

Nový odjezdový panel v Klánovicích. Foto: RopidNový odjezdový panel v Klánovicích. Foto: RopidNový odjezdový panel v Klánovicích. Foto: Ropid
Tagy Čitelná Praha odjezdový panel Olgoj Chorchoj PID Pražská integrovaná doprava ropid
37 komentářů