Rokytnici nad Jizerou čeká čtvrtmiliardová oprava silnice

Silnice II/294 v Rokytnici nad Jizerou. Foto: Google Street ViewSilnice II/294 v Rokytnici nad Jizerou. Foto: Google Street View

Rekonstrukce přinese i nové chodníky a autobusové zastávky.

Po více než deseti letech plánování má příští rok na jaře začít velká rekonstrukce silnice II/294 v Rokytnici nad Jizerou. Liberečtí krajští radní již schválili vypsání soutěže na opravu první části. Dva a půl kilometru dlouhý úsek vede od křižovatky se silnicí I/14 (U Kroupů) ke kostelu u náměstí. Jde o úsek silnice, který je v nejhorším stavu.

Součástí opravy silnice bude nejen výměna povrchu, ale i obnova a výstavba chodníků, oprava opěrné zdi či výstavba autobusových zastávek. Investorem je společné s krajem i město Rokytnice nad Jizerou. Nabídková cena u projektu nesmí dohromady překročit 256 milionu korun. Kraj očekává že by mohl na rekonstrukci získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Vybraná firma bude mít dvě stavební sezony na dokončení.

„Liberecký kraj bude investorem rekonstrukce povrchu, mostů a opěrných zdí. Město se bude finančně podílet na výstavbě chodníků či autobusových zastávek,“ uvedl hejtman Martin Půta. Projekt se připravuje od roku 2011. „Je to pro nás největší investiční akce města za řadu posledních let. Studii jsme si nechali zpracovat již v roce 2008. Úsek je už v havarijním stavu a moc mě těší, že se po tolika letech, a to především díky spolupráci s Libereckým krajem, podařilo začít výběrové řízení na zhotovitele,“ dodal Petr Matyáš, starosta Rokytnice nad Jizerou.

Během rekonstrukce se vymění povrch vozovky, postaví nové propustky, svodidla a vodorovné dopravní značení. Součástí projektu je i rekonstrukce čtyř mostů, výstavba dešťové kanalizace a několika opěrných zdí.

Tagy II/294 Liberecký kraj Rokytnice nad Jizerou
12 komentářů