Rok 2017: Silnice posílila dominanci v množství nákladu, železnice zvyšuje vzdálenost

Kamion. Ilustrační foto. Autor: Esa logistikaKamion. Ilustrační foto. Autor: Esa logistika

Nákladní silniční dopravci potvrdili loni rostoucí trend z minulých let a znovu posunuli rekord v objemu přepraveného zboží. Nákladní auta

Zpět na článek
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MB

Tak to se dalo čekat, vlastně mě to vůbec nepřekvapuje. Ekologie nikoho reálně nezajímá. Jsou to jen plané řeči politiků, ale skutek utek. Vlečky se ruší jedna za druhou. Třeba minulý týden jsem viděl z vlaku likvidaci vlečky v Komořanech u Vyškova, dnes pro změnu úplně jinde už dávno nevyužívanou vlečku v Ronově nad Doubravou, nebo předevčírem v Kutné Hoře vlečku do tabačky a hned naproti jinou vlečku taktéž nevyužívanou. Takových vleček jsou bohužel stovky. A mezitím se vesele staví další a další sklady někde na předměstích bez napojení na železnici, jako třeba nyní v Prostějově. Pak je tady chování… Číst vice »

Rado

V Prostějově se nestaví sklad ale výrobní závod firmy Mubea pro asi 500 zam.
Je to výroba automotive, tedy s dodávkami Just in time.
Jinak s Vámi nezbývá než souhlasit.

František

Dodávky „právě včas“ by železnice v zásadě uměla zajistit také (a zpoždění jsou i na silnicích). Jen ta infrastruktura… Když se na železnici už pomalu nepočítá než s průvozem, data odpovídají. A podílům se pak nelze divit, navzdory všem řečem.

Petr CDC

Jo, nezbývá než souhlasit. Také nezbývá než doufat v lepší zítřky a rozjasnění zatemněných hlav ve vládě a na ministerstvech a hlavně, že zmíněné černé období ČD Cargo, pod vedením vykutáleného pána Bazaly, se nebude opakovat…….

Petr CDC

Inu….máme se s čím chlubit.

Milan

Zajímala by mě pro srovnání dřívější data, např. za léta 1985, 1990, 2000. Jinak z aktuálních dat je vidět, jak dráha zoufale paběrkuje a to nebýt přepravy nafty ze skladu Viktoriagruppe do Čech a přepravy kalamitního dřeva z Jesenicka, by výsledek byl ještě horší. Ale vlastně po drastické likvidaci většiny vleček a nákladišť to nemohlo dopadnout jinak.