cargo

ŘLP vyškolilo prvních 21 dispečerů z Bosny, nastupují další

Dispečerské pracoviště. Ilustrační foto. Autor: ŘLPDispečerské pracoviště. Ilustrační foto. Autor: ŘLP

Školou českého Řízení letového provozu úspěšně prošlo za první rok spolupráce prvních 21 letových dispečerů z Bosny a Hercegoviny. Do

Školou českého Řízení letového provozu úspěšně prošlo za první rok spolupráce prvních 21 letových dispečerů z Bosny a Hercegoviny. Do kurzů tak nastupuje další skupina, celkem se počítá s tím, že rukama českých školitelů projde až 69 nových kolegů z balkánské země. Cílem projektu je vyškolit novou generaci dispečerů pro Bosnu a Hercegovinu.

Projekt řídí české ŘLP, jsou do něj ale zapojené i podniky řízení letového provozu z Finska, Chorvatska a Slovinska. “Prvotní potíže se spuštěním projektu se podařilo vyřešit, takže lze říci, že první rok spolupráce byl úspěšný a položil základ ke zdárnému naplnění cílů projektu,” řekl dnes šéf ŘLP Jan Klas po setkání se svým bosenský kolegou Davorinem Primoracem. I podle něj vše probíhá podle plánu.

Jan Klas a Davorin Primorac. Autor: ŘLP

Jan Klas a Davorin Primorac.
Autor: ŘLP

Školení bosensko-hercegovských dispečerů je největší zakázkou školy CANI (Czech Air Navigation Institute), která je divizí ŘLP. Hodnota zakázky může být až sedm milionů eur, pokud bosenský podnik využije opci a naplní celou kvótu 69 lidí. Rovněž záleží na jejich úspěšnosti při zkouškách.

Tagy Bosna a Hercegovina CANI dispečeři řlp škola
2 komentáře