ŘLP slaví úspěch na severu Evropy, vycvičí norské letové dispečery

Dispečerské pracoviště. Ilustrační foto. Autor: ŘLPDispečerské pracoviště. Ilustrační foto. Autor: ŘLP

Státní podnik Řízení letového provozu (ŘLP) získal další lukrativní smlouvu na výcvik zahraničních dispečerů. Škola, kterou podnik provozuje pod značkou

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Samuel

Tuto treba ale brat v uvahu jeden faktor: kto nesie vinu za chybu? CO sa stane ak sukromny dispecer, sukromnej firmy(ktory je pretazeny), zle zada lietadlu trasu? Vidime co sa deje na zeleznici kde rusnovodici jazdia dve tri sichty za sebou a obcas to potom nezvladnu. Tu sa moze stat nieco podobne ale rozhodnutie dispecera moze mat nasledky fatalne. Tak isto sa neuvazuje o privatizacii (GRSD) dialnic alebo zeleznicnej infrastruktury (SZDC) (tej klucovej, nemyslim lokalky, kde momentalne nikto nejazdi a vyhladovo nikto jazdit nechce). RLP je tiez podobna klucova infrastruktura. Je super ked dokaze aspon jedna statna firma byt dlhodobo… Číst vice »

Panoramix

Byla by to dobrá zpráva, kdyby ovšem ŘLP nebyl státní podnik s de facto přirozeným monopolem, do kterého nemůže vstoupit konkurence. A za využití svého monopolního postavení rozšiřuje své komerční aktivity, z nichž poplynou zisky, které následně převede ŘLP do státního rozpočtu, aby je mohli politici prošustrovat (stačí se podívat do výročních zpráv, tyhle toky jsou tam jasně definované). Tohle přijde někomu v době „kapitalismu“ normální? Ve všech odvětvích probíhá liberalizace, zatímco zde si stát dále pěstuje monopol na něco, co by mohlo v tržních podmínkách fungovat efektivněji a logicky levněji.

železničář v důchodu

Nechápu naprosto úchylnou myšlenku, že by „státní“ firma ŘLP neměla svými dalšími aktivitami přinášet finance do státního rozpočtu, a že by se na takových aktivitách měli spíše „pást“ různí nekontrolovatelní „priváti“.

Jen tak

Vy jste prikld toho, ze nekdy by bylo lepsi mene mluvit ( a nebo vubec).

Premyslel jste pred tim, nez jste neco napsal?

Tomas

Zřejmě nejhloupější příspěvek, co se tu kdy objevil, a že konkurence je alespoň tady docela velká. Gratuluju. A nemůžu se dočkat, až si v tom liberalizovaném prostředí kapitán před startem bude moct vybrat jednu ze tří konkurenčních společností, která ho bude navádět.