Řidičům se po více než měsíci zbytečné uzavírky otevře most v Poniklé

Most přes Jizeru v Poniklé. Foto: Liberecký krajMost přes Jizeru v Poniklé. Foto: Liberecký kraj

Most je od začátku července uzavřen, aniž by se na něm něco dělo.

Zpět na článek
13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jmeno

tech 7mil mi neni lito, pokud to zachranilo most. Naopak je to svym zpusobem odvaha demolici stopnout, kdyz kritika je nyni primitivne snadna. Mnozi by demolici dokoncili, jen aby nepriznali chybu. Takze pokud se kritizuje zastaveni demolice, rozmyslete si, jestli nedelate medvedi sluzbu pro podobne budouci pripady.

Lol Phirae

Hmmm, 7 milionů vyletělo oknem. V kauze Postoloprty léta nezákonně stíhali celé obecní zastupitelstvo kvůli fiktivní škodě půl milionu.

taky hloupej

…Zastavení demolice mostu přes Jizeru v Poniklé vyjde daňové poplatníky na zhruba 7 milionů korun. Zhruba tolik budou činit kompenzace za odstoupení od smlouvy se společnostní Raeder & Falge. Liberečtí krajští radní otočili názor na budoucnost mostu….
otázka zní: co vyfasují Liberečtí radní, kteří otočili názor?
odpověď: nic, bo jsme v ČR
A tak je to tu jak to tu je

Hloupej honza

Mohl by autor článku zjistit:
1) jestli řidičům z Vysokého nad Jizerou bude kraj kompenzovat zbytečně proježděné kilometry po objížďkách?
2) co je pravdy na tom, že byly dotovány náklady obcím Poniklá a Roprachtice na opravu místních komunikací z důvodu bourání mostu?
3) co to znamená „zachování stávajícího se zákazem vjezdu pro auta“. To budou přes stávající most chodit jen pěší a to dokonce po jednom a zrušeným krokem?

Khufu

Kamenný most v havarijním stavu? To znamená, že pokud na něm byla za těch 165 let, co stojí, prováděna nějaká údržba tak naposled před některou válkou.

Jiří Kocurek

Tipnu si že byl několikrát vyměněn asfaltový povrch. A to namísto původních kostek osazených do štěrku. Asfaltový kryt zmenšil množství vody zadržované v mostě. Dokud nepopraskal. Na mínusovou stranu padá solení v zimě, to mu nepomohlo.
A hádám, že ho budou solit ikdyž bude jen pro chodce.

Jmeno

asfalt na jednu stranu odvede cast srazkove vody mimo mostovku, na druhou stranu konstrukci parotesne zaklopi a voda, ktera se do konstrukce stejne dostane, se neodparuje, ale jde dolu a do stran (do zdiva mostu). Takze spis kontraproduktivni reseni a poskozeni mostu.

Raddie

Pořad Komik a jeho svět dnes zavítal do Libereckého kraje 🤡

Jan

Schválně kdo ten návrh na zařazení mezi památky podával. Snad ne Liberecký kraj. Nikdo nic neví, nedokáže si to zjistit, jedna informace za milion. Navrhuju aby měl každý most nebo několik mostů společně jednoho zodpovědného člověka, který se tím bude zabývat na plný úvazek. Údržba, stav, historie oprav, rekonstrukce, památková ochrana atd. Když je to na celém oddělení/odboru tak nikdo za nic nemůže. Když to má konkrétní osoba na krku a papíry na jednom místě tak už se stará daleko pečlivěji a lze její nečinnost nějak konkrétně postihnout.

Tonda Sehnal

Tak předpokládejme, že o ten odbor má svého ředitele a i on svého šéfa… 🤔

Jiří Kocurek

Ještě vyřešte, aby byla za takového člověka adekvátní náhrada, když onemocní, pojede na dovolenou nebo nedejbože náhle zemře v nedožitém důchodovém věku. Adekvátní náhradou myslím alespoň 3/4 jeho znalostí.
Brzo zjistíte, že je potřeba, aby se znalosti v týmu překrývaly.

Jiří Kocurek

On totiž může přijít někdo na úřad se žádostí a odpovědí pětihlavého kanclu bude „Pan Hruška tady není, musíte počkat, až se vrátí.“ A vznikne dojem, že nikdo nic neví.

Divočák

Jak generovat zisk bez vynaložení většího úsilí ? Mít někoho na kraji (společnosti )