Řidičem autobusu od 18 let. Organizátoři dopravy chtějí odvrátit nedostatek šoférů snížením věkové hranice

Stávající uniformy pro řidičky a řidiče autobusů. Foto: Petr Hejna / DPPStávající uniformy pro řidičky a řidiče autobusů. Foto: Petr Hejna / DPP

Zastánci snížení věkové hranice argumentují podobnou změnou v jiných zemích.

Po pár letech se znovu vrací téma možnosti řídit autobus již od osmnácti let. Po dopravcích, kteří před třemi lety přišli s návrhem povolit řízení autobusu už devatenáctiletým, požadují změnu zákona organizátoři veřejné dopravy v Česku, tedy v podstatě prodloužené ruce krajů v regionální dopravě. Hranici chtějí snížit na 18 let. Ministerstvo dopravy se k takovým návrhům zatím staví velmi vlažně.

Česká asociace organizátorů veřejné dopravy (ČAOVD) bude podle svého prohlášení apelovat na vládu, aby za určitých podmínek snížila věkovou hranici pro řízení autobusů z dnešních 21 na 18 let. „Důvodem je jednak dlouhodobý nedostatek řidičů a také některé podmínky, které neodpovídají realitě, a zbytečně odrazují především mladé lidi vykonávat toto povolání. Ke snížení věkové hranice už přikročili i v některých evropských zemích, například v Nizozemsku,“ uvedla asociace v prohlášení.

Nedostatek řidičů je problémem po celé Evropě. Podle organizátorů dopravy za tím je nejen snižující se společenská prestiž tohoto povolání, ale i striktní podmínky pro získání řidičského oprávnění. Řada krajů v Česku zažívá již několik let situaci, kdy dopravci kvůli nedostatku řidičů ruší některé spoje. „Reálně hrozí, že po odchodu starších řidičů do důchodu bude nutné začít výrazněji omezovat provoz autobusových linek, protože je už nebude mít kdo řídit,“ tvrdí organizátoři veřejné dopravy.

Cesta k oslovení středoškoláků

Snížení minimálního věku podle nich umožní oslovit zejména absolventy středních škol. „To je totiž moment, kdy si spousta lidí hledá práci, ale řídit autobus ještě kvůli věku bohužel nemohou. A jakmile najdou mladí lidé pracovní uplatnění jinde, v pozdějším věku už je budeme lákat za volant jen velmi těžko, navíc za poměrně přísných podmínek a s vysokými vstupními náklady,“ uvádí Aleš Stejskal, předseda ČAOVD.

Dopravní expert Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti, který dříve působil v několika dopravních podnicích i jako řidič autobusu, už před třemi lety před snižováním této hranice varoval. „Z pohledu dopravní psychologie řidiči dozrávají až kolem 24 let,“ vysvětlil Budský. Podle něj navíc hraje roli i to, že zejména v MHD musí řidiči čelit řadě stresových situací, jak ze strany jiných řidičů v městském provozu, tak i některých cestujících.

ČAOVD nechce dát osmnáctiletým možnost řídit jakýkoliv autobus. „Uvědomujeme si, že řídit autobus plný lidí je mnohem zodpovědnější a náročnější než osobní auto. Proto musí být snížení věkové hranice podmíněno například omezením řídit autobusy, které nebudou delší než 12 metrů, nebudou jezdit na linkách delších než 50 kilometrů nebo u nich bude omezen počet odpracovaných hodin,“ říká Petr Tomčík, místopředseda ČAOVD pro legislativu a ekonomiku a ředitel organizace ROPID, která má na starosti spolu s IDSK veřejnou dopravu v Praze a Středočeském kraji. Pro mladé adepty by také měly být přísnější požadavky na vstupní psychotesty nebo na počáteční odborné školení.

Nový učební obor

Dopravci rovněž varují před kolapsem systému veřejné dopravy kvůli nedostatku řidičů. „Většina dnešních šoférů v předdůchodovém věku získala řidičský průkaz na vojně, to dnes neexistuje, je proto potřeba přizpůsobit školství. Ideálním řešením je proto vznik učebního oboru, který zájemce na tuto profesi připraví,“ říká za dopravce Daniel Adamka, prezident Asociace dopravních, spedičních a servisních společností středních Čech a šéf Arrivy.

ČAOVD ve svém prohlášení uvedly i další nástroje pro získání nových řidičů.  Má jít například o jednodušší nábor zahraničních pracovníků či lepší motivace stávajících řidičů jednotlivými dopravci. V návrzích je i  zlepšování pracovních podmínek nejen díky nové moderní technice, ale i třeba zlepšováním zázemí řidičů na konečných zastávkách nebo optimalizací jízdních řádů.

Ministerstvo dopravy ve svém vyjádření uvedlo, že se s návrhem seznamuje. „O tomto tématu se u nás diskutovalo už v minulosti a řeší se také v jiných evropských zemích. Například Německo nebo Švédsko umožňuje řídit autobusy už od 18 let, ale pouze na linkách do 50 kilometrů. Debata se vede také na úrovni EU, ani zde však zatím není uzavřena,“ řekl mluvčí resortu Martin Brychta.

I kdyby ministerstvo se snížením věkové hranice souhlasilo, lze očekávat i složité schvalování mezi poslanci. Ukázalo se to i při nedávném debatě na podvýboru pro dopravu o možném snížení věku pro řízení taxíků. „V osmnácti letech lidé nejsou vyzrálí, já bych k takovému řidiči ani nechtěla nasednout,“ řekla poslankyně Zuzana Ožanová (ANO 2011). Výkonný ředitel České asociace pojišťoven Jan Matoušek pak upozornil na rizikovost mladších řidičů. “Za pojišťovny bych před takovým snížením minimální hranice hodně varoval,“ dodal Matoušek.

Tagy ČAOVD Česká asociace organizátorů veřejné dopravy nedostatek řidičů snížení věkového limitu pro řízení autobusu
103 komentářů