Řešovské letiště už překročilo předcovidová čísla, červenec přinesl rekordní úspěch

Boeing 787 v Řešově. Foto: Port Lotniczy "Rzeszów - Jasionka"Boeing 787 v Řešově. Foto: Port Lotniczy "Rzeszów - Jasionka"

Za nárůstem je i blízkost letiště Ukrajině.

Zpět na článek
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Otansiho

Brno mělo odbavených pasažérů cca 111tis za červenec.

Air Traveller

a?

johny

Srovnání Ostravy s Rzesowem nedopadne nutně hůř než srovnání Prahy s Varšavou nebo ČSA s LOTem. Všechny tyhle prvky hrají v tom rzesowském příběhu svou roli…

Air Traveller

v rzesowskem pribehu hraje hlavni roli to, ze polaci jsou rozfrcani po celem svete a proste letaji jak divi.

Otansiho

I tak mi příjde úlet linka do New Yorku z 200 tis. města 🙂

Air Traveller

No .. úlet neúlet 😀 l

vemte si, že poláků je cca 40 mega, a počet poláků v USA je 10 mega … když to extrémně zjednoduším, tak každý čtvrtý polák může mít přibuzného v americe….

a jestli při 4 letech / měsíc udělali 1000 lidí měsíčně… tak to je v podstatě plný letadlo 🙂

Majkl

Právě že to plné letadlo není ani z daleka, je to těžký podprůměr. Uvědomte si, že to letadlo letí oběma směry, tzn. 4 lety tam a 4 zpět v červenci, takže pokud spoj využilo cca 1000 lidí, je to pouhých 125 PAX na jeden let. Kapacita nejmenšího Dreamlineru u LOTu je 252 míst, takže obsazenost cca pouhých 50%.

Air Traveller

jejda… ted jsem jak v dobyti severniho polu … jen s tim rozdilem, ze tam zapomeli nasobit dvema. ja zapomel dvema delit

Apex

V zásadě máte pravdu, obsazenost by byla dost nízká, ale otázka je, jak je myšleno těch 1000 cestujících, zda to není myšleno jen na odletu z Rzeszowa, což může dost dobře být (viz. dále). Nicméně, i kdyby to bylo oběma směry, tak ani to by ekonomicky nemusela být taková tragédie, pokud ty třeba měli hodně carga. A proč si myslím, že to vypadá jen na odlétavající cestující? Na srpen to vypadá, že odlety jsou plné, alespoň ceny tomu nasvědčují. Na odlety 15. 8 nebo 22.8 z RZE jsou k dispozici jen pár míst v premium ekonomy za skoro 50 000… Číst vice »

Patrick

Tak zase spádová oblasť, ktorá nemá iné priame spojenie s New Yorkom, zase nie až tak malá (z Krakova lieta Newark tiež len raz za týždeň). Aj z takého Prešova je to do Rzeszowa rovnako ďaleko autom ako do Budapešti.

Lukino

Musí být zvláštní když nejvýznamnější aerolinie tam jsou US Air Force a nejpoužívanější typ C-17 Globemaster

Ibragim z Bastru

Spotter tam musí mit žně. …