Reparát Arrivy u rychlíků. Vstup na linku R14 zvládl dopravce lépe než loni

Jednotky 845 společnosti Arriva vlaky v Jablonném v Podještědí. Foto: ArrivaJednotky 845 společnosti Arriva vlaky v Jablonném v Podještědí. Foto: Arriva

Arrivě se při premiéře na lince R14 vyhnuly komplikace z minulého roku, kdy odříkala vlaky a nasazovala náhradní soupravy

283 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michal

Škoda že neberou in karty. Teď jí můžu vzít a vyhodit.

Chronosphere

Když Carrefoure prodal svoje prodejny Tesc-u,tak jste kartičky a body mohl taky vyhodit…vítejte v reálném světě.

Spooky

Zatím mám smíšené myšlenky. Musím uznat, že ARR to zatím zvláda, ano občas něco klekne, ale zatím to zvládají. Zpoždění jsou schopni srovnat a asi i se zvednul „komfort“, ale ….. zaráží mě servis – zázemí v Praze, oběhy některé jednotky jezdí cca 500 km denně … jak dlouho a pak bezpečnost ….. Třeba dnes MÚ v Liberci …. Kdy Os 5406 od Paky projel stůj a zastavil až u péronu ….. Pochopím nedobrzdění, sklouznutí ale vůbec neregování … no nevím. Snad to byla jenom ojedinělost a uvidíme. Drážní inspekce byla samozřejmě na místě.

Leinad

Tak projet stůj a nevědět o tom je skutečně průšvih, kdo nečte nemá za pultem co dělat, snad se to nějak vysvětlí.

Liboslav

Tak zrovna tato událost se zde do krámu nehodí….. A přitom stačilo být o pár vteřin rychlejší a došlo k přímému střetu dvou vlaku s osobami… Ale zde ani nikde jinde o tom klid…..

Garry

No opravdu super.MD to posr… dokonale.Teď cestující prokouknou.Neplatí Vydis,traťove jizdenky,In 25,50,100.A ten poje…paskvil který nazvali SJT je úplně na h.To že vám nějaký nepoučený ocas od Arrivy ve vlaku prodá jízdenku z Písku do Opavy SJT za cca za 700.- a v úseku Praha -Ostrava je vám na h….. to je jen třešnička na dortu.Pripadam si jak na balkáně!!!!!Takhle opravdu ne!!Že si stěžují vozíčkáři jak se jim zkomplikovala přeprava do Liberce to nikoho nezajímá!Bych blil.Jak z MD tak z těch pleček Arrivy.Kdyby nasadila nizkopodlazní neřeknu ani zbla.Ale jestli je toto pokrok,tak očekávám že zejtra Icom nasadí ŠM.

Garry

Jestli je pro vás normální tento systém výběrových řízení,komplikace pro cestující a invalidy,tak nechápu jak můžete provozovat nezávislý web o dopravě.Velmi bych si přál abyste objektivně zhodnotil klady a zápory této rádoby liberalizace.Asi byste se divil kolika cestujícím tento paskvil zkomplikoval život.Děkuji za vaši péči o mé zdravý.Někdy si radeji běžte mezi lidi poslechnout jaký maji názor na SJT.To byste asi koukal.Děkuji.

Liboslav

Pane novináři. V na rozdíl od nás, čtenářů musíte být objektivní a nenapadal ve svých komentářích…. Ale nad věcí asi být neumíte…

Od lesa

Proč by měly ve vlacích Arr platit průkazky či jízdenky ČD? Zkuste vnutit bábě v Kauflandu kartičku z Tesca a ona vám to vysvětlí.

Garry

Protože třeba v úseku HK- Pardubice v osobních vlacích a spěšných vlacích platí.A co když pojede někdo na Chrudim a dál a bude mu začínat vlak z důvodu mimořádnosti až v Rosicích a bude muset použít Arrivu?Co potom?Nevadí mi tak Arriva ale ten systém výběru a absolutní amaterismus MD.Takhle se to prostě nemá dělat.Nikdo nic neví a cestující je rukojmí.

Jan Sova

Tak ať si to Ústecký nebo Liberecký kraj zaintegrují… Nebo to tam rychlíky jezdí s přesedáním na pomyslných hranicích krajů?

Jan Sova

Máte recht, Regínou až na věky….

Leinad

IN si vyřeš s ČD. Při dobré vůli si dovedu představit uznávání.

Jirka

No rakve mají plošinu pro vozíčkáře. A co ty vlaky Arrivy? jak tam mohou cestovat vozíčkáři?

Tztrainz

Přemýšlím kolikrát se bude muset někde psát že 845 mají koleje pro vozíčkáře které se dají ve stanici připevnit na schody.

Ludva

A kolikrát se bude muset psát že ty nájezdy jsou k ničemu. S elektrickým vozíkem nemáte šanci. A těch elektrických je dnes již naprostá většina.

X 1

Když plošina na rakvi funguje, tak do kolika je kg?
Povětšinou jsem totiž zažil, že byla mimo provoz. A když byla ready, tak paní na vozíku řekli, že je i s vozíkem nad limit a plošina ji nezvedne.
Takže opravdu hmotnostní limit neznám, ptám se.

Bram

Vozíčkáři na elektrickému vozíku nesmí při nájezdu do vlaku po nájezdových rampách pomáháno vlakvedoucím či dokonce strojvedoucím?!?

Tony

Zajímalo by mě, jak pomocí těchto nájezdů naložíte vozíčkáře v Semilech a Železném brodě z úzkého perónu? Tuto situaci několikrát řada 843 zvládala bez potíží a nediskriminovala invalidní spoluobčany. Tak jako tomu je v podání MD a Arrivy 845

Plzeňský kraj

Super zpráva, bohužel ČD je mně líto, protože furt lepší rakve než tyhle co se ani pomalu nejedou, hrozné jednotky

Dan

Popelnice jak popelnice. Furt čekám na něco tichého, nízkopodlažního, s klimou, co by HK – PCE dokázalo uhánět aspoň 140 km/h.

ABC

Počkejte na přístí nabídku od ČD 🙂 Jednotky jaké svět neviděl.

Ludva

A proč čekáte vždyť již dávno HK- PCE jezdí panteři 🙂 .

Dan

Článek je o rychlíkách. A současné i minulé přínosy rychlé tratě moc využít neumí.

Ludva

Já také nereagoval na článek, ale na vaše přání na úsek HK – PCE. Myslel jsem že jezdíte jenom ten.

Jiří Kocurek

Na výběr máte prakticky jen Siemens Desiro. Ale počítám, že to bude považováno za šotozlo, nafta pod dráty. Mělo by se přesedat.

jan

628 resp 845 na páteřní trase. No pecka no. Čas asi vytáhnout šampus.

Jiří Kocurek

Myslíte Praha – Olomouc – Trenčín?

Jan Sova

To teď asi nejezdí během Corony….

Leinad

Jezdila docela obsazená, protože to bylo spojení obci na trase Trenčín-Olomouc do Prahy bez přestupu.

Papaja501

Pamatuje někdo na železnici takový bprdel, takovou vzájemnou nevraživost, urážení a ponižování se navzájem mezi provozníma zaměstnanci na železnici?…A všichni tady, kdo se vzájemně napadají, dělají velkou službu těm nahoře a tam si zatím moc dobře mnou ruce, jak jim ty kšefty super sypou…Todle je z velké části práce úředníků na ministerstvu. Kdyby se to dělalo vše dlouho do předu a tom, kdo tady bude jezdit bylo rozhodnuto aspoň rok do předu, tak je klid…ať už je to ten, nebo ten. A ne ,že jednoho budu lakovat, že to je jistý a pak ho s odpuštěním, pár měsícu před pošlu… Číst vice »

V.N.

No já nevím..nejsem drážní provozní zaměstnanec. Ale loni u nás , cca měsíc poté, co začala jezdit Arriva , nebyl problém vidět na perónu hlouček složený z zaměstnanců jak Arrivy , tak i Českých drah , tak i SŽDC. A ti lidé se mezi sebou bavili jako kámoši…
Nechápu nějakou nevraživost. Arriva hledá provozní zaměstnance pořád , troufnu si tvrdit , že nástupem Arrivy nikdo z provozních zaměstnanců o práci nepřišel…

Papaja501

Taky mám kamarády u jiných firem, dokonce i u nákladu soukromých..To,co píšete, je ale vloni.Vy to tady nečtete? Jenom samé urážky, pomluvy a dostihy, kdo je lepší, kdo má větší sekyru, kdo kde udělá průser. Už i urážení před lidma, pokud to je pravda. Hanba…Myslíte, že je to dobré jméno pro železnici?

Ondřej

Jak dlouho přispíváte do diskuzí, že boj účastníků v nich berete vůbec vážně? 🙂 Realita je jinde, lidi jsou veskrze profesionálové a podle toho se v práci i chovají.

Michal Krpata

Přesně tak jak píšete. Jsem zaměstnanec SŽ a nejen že musím brát všechny dopravce jako sobě rovné, ale ani ve snu by mě nenapadlo někomu dělat naschvály. Moulové se však vyskytují u všech společností a bohužel nezřídka i mezi námi výpravčími, stejně tak i rozumní lidé, kterých si vážím.

Ludva

Pane Michale, o tom jak se SŽ chová ke všem dopravcům jako k sobě rovným, se bohužel přesvědčují téměř na každé směně. Bylo by to hezké, kdyby to co píšete byla skutečně pravda, ale není.

Michal Krpata

Bohužel znám dost kolegů co to řeší. Pro mě jsou si všichni dopravci rovni, ostatně ve stanici, kde se vyskytuje 20 dopravců to ani jinak nejde. Někde samozřejmě zamrzli v roce 1995, to nevylučuji.

Ludva

V roce 1995 zamrznout nemohli. Ti kteří si dnes jsou jaksi rovnější tehdy ještě nejezdili.

Michal Krpata

No myšlením v roce 1995 zamrzli, ačkoli často ještě tou dobou chodili po houbách nebo, jak píšete, nejezdili. O to mi to přijde podivnější, důvod mi však příliš dobře jasný není.

Ludva

Evidentně nepracujete na koridoru Praha- Ostrava jinak by jste pochopil, jak jsem to myslel. Dám vám jeden příklad za všechny. Je z doby kdy Arriva ještě jezdila do Nitry. Vezl jsem EC z Ostravy do Prahy, které mimochodem stavělo jen Olomouc a Pardubice. Byl jsem zastaven v Ústí n Orlicí kde byl přede mě puštěn spoj Arrivy, který zde byl vyhnutý, protože cestují potřebovali na WC. Byl zpožděný a já jel na čas. Přesto jako ten rovnější vyjel první on. A já se za ním byl nucen táhnout přibližně 110 až do Pardubic. Zpoždění které jsem tím dostal bylo téměř… Číst vice »

Michal Krpata

To nemohu posoudit, co k tomu koho vedlo. Nicméně pro tyto případy jsou zpracovány technologické postupy a v podstatě tím jen potvrzuje mou myšlenku, že ne všichni jsou nezaujatí a posuzují vše nestranně, takže asi tak…

Michal Krpata

Samozřejmě toto platí jen za situace, pokud by šlo skutečně o něčí libovůli. Jistě jste napsal hlášení, takže se celá věc mohla prošetřit.

Michal Krpata

Viz můj komentář níže, dole se perou a nahoře se chechtají… Tupost a omezenost je však na straně těch, co se tomu propůjčí.

Jouda

Ano pamatujeme. Například když jsem spolurozjížděl v r 1998 tehdy zavřenou trať Tanvald – Harrachov a další dvě tratě včetně osobní dopravy. Tehdy celkově pod názvem Jizerská Dráha….to bylo peklo, každý zaměstnanec ČD si před námi doslova odplivnul, po odjezdu od perónu návěstidla těsně před nosem shazována na stůj, aby to bylo jako projetí na červenou…a to se pouze přebíral zastavený provoz asi po půl roce, nikoliv převzetí dopravy jiným dopravcem jako dnes. Jojo, bývávalo 🤷

Michal Krpata

Jak píšu níže, toto sektářské jednání se ve zdejších končinách hojně vyskytuje. Ti provozní zaměstnanci konkurence samozřejmě přeci mohou za politická rozhodnutí zeshora. Jsou to prostě bezvěrci a s nimi se mazlit nebudeme!:-)

Leinad

To vážně někdo dělal padáčky bez důvodu? Co na to DI?

Michal Krpata

Tomu i věřím, zdejší zařízení nemají diagnostiku (resp. tou dobou neměla) takže příčinu pádu volnoznaku jen tak zjistit nejde. No, nasmál bych se, pokud by to někdo chtěl provést na zařízení s diagnostikou:-) ale věřím, že takoví omezenci snad neexistují.

Jedem

To už od teď neplatí. Viz Liberec.

Jan Hojsák

Teda, jsem příjemně překvapen positivními ohlasy. Zakoupil jsem si jízdné na vánoční návštěvu blízké rodiny nakonec u Arrivy, i když jsem měl možnost jet Buslinem z Hradce. Nicméně, cena nakonec rozhodla zůstat u dráhy, je stále o pár korun levnější, pokud nakupuji z eshopu. I místenky jsou v online předprodeji k dispozici, a to i zdarma. A především, místenky do tichého oddílu budou jistě v klidné části soupravy, ne jak místenky v motorovém vozu u drah, kde člověk seděl celou cestu z Pardubic až do Liberce jak za trest. Strašnej to hluk. Takže jsem nakonec od místenek na této trati… Číst vice »

Turnovak

Když budete mít štěstí tak si ten tichý oddíl užijete jen po dobu danou jízdním řádem. Dost lidí si ho užije i o dvacet a více minut ;).

Pepa

Co byste za to dal, kdybyste na kolotoči byl za původní cenu o 20 minut víc…

Od lesa

Oné vždy bude nejdražší lupen.

Martin Toman

A pak že to nejde. :)) Kolik těch parte budou odboráři ČD asi tisknout příští rok??

Michal Krpata

Toto netiskli odboráři, ale lidé, pro které já užívám názvu „sekta kotěhůlky“. Nulový rozhled je jejich vlastností.

Kočka není pes

Osobně jsem byl svědkem toho,jak stevardi od Arrivy jsou dobře proškoleni na jizdné,spousta cestujících si s ledovým klidem nastoupila s blbou jizdenkou a trpělivost s vysvetlením co a jak příště udělat líp byla na místě.Takže za mě na trati 030/031 včera dobrý!A to vlastním režijní….😉Přeju šťastné km.

Pražák

Kéž by vás takových „režijkářů“ bylo více!

Filemon44

Ač to u mě není zvykem, musím tentokrát ocenit i autora článku, který vcelku umírněně píše o nástupu lepším než před rokem…..

Martin 11

Je to ještě hodně brzo tady něco hodnotit.

jadris

Zajímavé, že loni bylo uz plno hodnocení..

Jaaa

Protože to už drsně vorali první den.

Ludva

V článku se píše, že strojvedoucí budou ještě proškolení, aby tento náročný úsek zvládli. Takže určité problémy tam byly. 845 – 400 kW 2 hnané nápravy, 843 – 600 kw 4 hnané nápravy. Kdo tomu alespoň trochu rozumí vidí ten dost podstatný rozdíl. Někdy ani sebelepší proškolení, ani zlaté ručičky strojvedoucího nejsou nic platné. Jsem zvědavý, až budou horší povětrnostní podmínky.

Turnovak

Tak tady se kázně ukazuje, že tyto stroje byly určeny pro jiné tratě. Sklonově nenáročné.

Martin

To je moc obecné porovnání, jak třeba vychází hmotnosti celé soupravy?

asdfg

Pst, to se už modrým nehodí.

Ludva

A další zaručený odborník 🙂 .

asdfg

Ono tak nějak 2×845 má 5,25kW/t a 843+2×043 jen 3,85kW/t. Takže co je slabší?

asdfg

Případně zkrácená varianta, 845 má stále 5,25kW/t a 843+043 má 6,06kW/t.

Turnovak

A co takhle 2 rychlosti hydroměniče, co se řídí sám bez ohledu na řidiče. Asi je na čase vytáhnout Korefův diagram…

Ludva

Nic proti tobě Martine, ale ty asi patria mezi ty, kteří o tom moc nevědí. Jezdil jsi někdy jako strojvedoucí?

Ludva

No hmotnost soupravy 845 rozhodně není poloviční oproti soupravám s 843 co tu jezdily. Poměr hmotnost, výkon i hnané nápravy rozhodně vychází o dost hůře u 845.

Juraj

Na celou soupravu rychlíku na R14a:
– 843 + Bdtn + Bdtn – 600 kW a 4 hnané nápravy z 12 – Bo’Bo’+2’2’+2’2’
– 845 + 845 – 2× 485 kW a 4 hnané nápravy z 16 – 2’B’+2’2+’2’B’+2’2’

Na R14b měla asi lehce navrch 843 s menší zátěží, na R14a asi ani ne.

Ludva

Jestli je hnaných náprav třetina, nebo čtvrtina je dost rozdíl. Nehledě na to, že ještě ke všemu dvakrát 845 má i vyšší hmotnost. To je prostě neoddiskutovatelný fakt.

kix

843 má ještě k tomu lepší adhezni hmotnost, kdy hnane nápravy jsou ty nejvíce zatížené, což u 845 není, motor je pod podlahou mezi napravama,takže adhezne to odpovídá dvouvozove 814,ta má taky 1/4 hnanych náprav a motor není přímo nad hnanou nápravou. V tomhle byla i třeba 854,která měla taky pouze dvě hnane nápravy, a tahala běžně 2-3 vleky,což poměrem hnanych náprav bylo horší než 845, ale měla největší váhu situovanu nad hnanym podvozkem. A ještě dodatek, na 843 se smelo jezdit jen na 80% Pt,takže ty poměry výkonu na tunu moc ve prospěch 843 nevychází ani při soupravě 843+043

Dominik

Nemá náhodou 845 výkon 410 kW? Nebo to je nějak upravený motor? Zajímá mě to, protože co jsem našel, tak všude mluví o 410 kW.

843 má ideálnější přenos výkonu.

Já, kdo jiný

Na to zapomeň.

Dominik

A na co mám zapomenout? Na výkon? Či nato, že elektrický přenos je lepší jak hydrodynamický?

Miroslav

Jak může být něco ideálnějšího? Buď je něco ideálního, tudíž už nic lepšího být nemůže, nebo to ideální není a něco může být lepší, ale ne ideálnější. Čeština pláče…

Dominik

Samozřejmě mělo tam být lepší, holt grammar nazis, protože jestli čeština pláče při tomto slabém předpeklí, tak u jiných příspěvků by musela spáchat sebevraždu.

Daniel Mach

A když budou jezdit i za horších povětrnostních podmínek bez problémů, pak přestanete zbytečně prudit?

Berťa

Neprestane

Ludva

Neprudím jen jsem reagoval na článek, kde vlastně ty problémy přiznala sama Arriva a napsal jsem jen, že jsem zvědavý jak to bude vypadat za horších podmínek. Ostatně z toho má asi strach i Arriva, když chystá to proškolení strojvedoucích.

Jan Sova

Vždycky je dob ré mít nějakého fíru na telefonu, ten přijede s Regínou a vytáhne to ze závalu….

Pravda

Byl jsem nestranný. Ale po tom, co předvedli IQ zaměstnanci ČD, že si dělají mejdan na posledním rychlíku a poté stupidně a uboze nakydaji jogurt na soupravu konkurence a promazávají kliky.. to jste klesli pod úroveň. Myslím si, že někteří by si měli skočit na psychotesty. Protože tohle zdravej jedinec neudělá.

PS. Nezajímají mě Vaše komentáře ani mínusy. Je mi Vás opravdu líto. A na druhou stranu mi mrzí, že neumíte držet za jeden provaz a to za dráhu.

Dominik

A nějaké důkazy, nebo jste to jen někde slyšel, že zaměstnanci ČD údajně nakydali jogurt na soupravu konkurence?

No, i když váš dodatek svědčí spíš o tom druhém.

Tom

S radostí vám zašlu fotky ,toto se opravdu stalo a ještě přidám že křičet v železném brodě po průvodčí arriva že je to kurva atd. Též svědčí o IQ některých modrých gum.

Ludva

A opravdu to byli zaměstnanci ČD?

Dominik

Já neříkám, že se to nestalo, ale byly v pracovních věcech, nebo jste jen vyfotil zakydaný vůz a jen si domýšlíte, kdo to udělal?
Jojo, musíme na ČD toho nakydat, co nejvíc, když už se bránily rozhodnutí MD.
Jestli obojí skutečně spáchali zaměstnanci ČD, tak je to špatně, horší je, že se bohužel dá oblečení ČD sehnat a pak to mohl být klidně i nějaký šotouš (pokud někdo viděl mundur ČD), či zhrzený bývalý zaměstnanec.

Michal Krpata

Ne, skutečně šlo o zaměstnance ČD, dodávám, že největšími patrioty byli ti, kterým ještě nezaschlo razítko na potvrzení o odborné zkoušce, ti starší, rozumnější a inteligentnější vystupují zdrženlivě. Ti hloupější se bohužel musí realizovat letákovými akcemi a opileckým pořváváním na nástupišti.

Od lesa

Taky je nakonec musela rozehnat policie.

Michal Krpata

Takže skuteční profesionálové…. zajímavé je, že při revizi ve vlaku div nelíbají cestujícím zpocené boty a ejhle, stačí čuchnout ke špuntu…..:-)

Michal Krpata

aneb jak hluboko dokáže klesnout lidská bytost.

Hans

Já to nechci nijak obhajovat a u dráhy nedělám, ale dovedu si představit frustraci z nového stavu, která k tomu, když se člověk trochu neovládne, klidně může vést. Jistě si každý najde nějakou svou situaci, kdy došlo k velké změně, která se vás týká, nesouhlasíte s ní, ale nemůžete s ní nic dělat, a následný smutek + naštvání.

Michal Krpata

Tak s tímto mohu v obecné rovině souhlasit, nicméně útokem na řadové zaměstnance konkurence se skutečně nic vyřešit nedá. Spíše bych byl naštvaný směrem nahoru (nemám samozřejmě na mysli přímé nadřízené nebo tzv. střední články). Z pozorování tamější situace jsem spíše nabyl dojmu až sektářského jednání některých jednotlivců a sekta se, jak známo, s heretiky nemaže.

Pražák

Pokud u toho někdo nebyl, tak těžko říct.
Ale tak nějak mě nenapadá proč by někdo, kdo nemá s ČD nic společného něco takového dělal. Vás ano? Šotouši jsou sice „blázni“, ale těm jde primárně o mašinky a fotky a nikoliv o špinění interiéru, nebo nadávání personálu. A normálním lidem je to ukradené. Takže kdo logicky zbývá? Někteří „jednodušší“zaměstnanci ČD inspirovaní nenávistnými odbory.
Ostatně tomu napovídá i ta trapnost s věncem, ta jde zcela jistě za nimi. Těžko totiž uvěřit, že by si někdo cizí M ho pověsit něco z venku na vlak aniž by posádka ihned nereagovala.

Michal Krpata

Nevím, jestli někoho k tomuto chování a jednání ponoukaly odbory, to by bylo dost odvážné tvrzení a osobně si myslím, že nikoli. Je ovšem faktem, že někteří jednotlivci se prostě neumí chovat ani za střízliva a pak to takto dopadá. Největší úsměv ve mně vzbuzuje, že navenek se tito lidé k cestujícím chovají velmi uhlazeně, ovšem k porušení této slupky vede sebemenší zátěžová situace.

Pražák

Nikoliv přímo k tomu chování, ale k „třídní“ nenávisti beze sporu ano.
Pokud ČD takové „jedince“ , kteří se v jakékoliv zátěžové situaci projeví jako omezení hulváti, zaměstnávají, tak je to moc hezká vizitka. Každý člověk by měl mít nějaké hranice co je slušné a neslušné chování, u lidí co pracují v daném oboru ještě doplněné o profesionální přístup.
V normální firmě by letěli jak namydlení.

Michal Krpata

Nevím, jsem též členem odborů a nějakou třídní nenávist ve mně nikdo nerozdmýchává, jako řadový občan o tomto ani takto nepřemýšlím, ačkoli na jisté věci svůj názor samozřejmě mám. Jste však pravdě nejblíže v tom, že spousta těchto jednotlivců má dost problém s chováním a dodržováním pracovní kázně. A pokud těmto lidem navíc někdo vsugeruje, že je dostane z jakéhokoli průšvihu (samozřejmě jde jen o tahání za fusekli) je na malér zaděláno.

Dominik

Věnec sám o sobě přehnaný není, s tím bych problém něm, rozloučení s linkou proč ne. Věnec je jistě věcí zaměstnanců ČD, ale na tom nic trapného nepozoruji.
No, i mezi šotouši se najdou ortodoxní zastánci toho, či onoho dopravce, takže bych si dokázal představit, že by toho byli schopní, víc, jak zaměstnanci dopravce. I když alkoholové odbourává hranice.

Michal Krpata

Naprosto souhlasím, vystrojení jakéhosi pohřebního průvodu samozřejmě s pořádnou porcí nadsázky je v pořádku. Co už v pořádku není, je ten zbytek. A kdo neumí pít, ať nepije. Já osobně se tím řídím důsledně.

Pražák

Normální by bylo něco jako „dnes naposledy“, nikoliv smuteční věnec a ten nechutný leták ( tak nějak nevěřím, že jde o dvě zcela odlišné věci).
A stejně tak nevěřím, že to byli jen šotouši. Možná ano, ale zaměstnání u ČD a odborově organizování.

Michal Krpata

Tak leták byl opravdu bez úrovně, divím se, že na toto někdo plýtvá energií. Prý byl v plánu i nějaký ohňostroj či rachejtle, šlo tedy o pohřeb či o uvítací ceremoniál?

Michal Krpata

Jinak co vím, tak převážná většina těch, co se k tomuto propůjčili v žádných odborech nejsou a o politiku se nezajímají, možná tak jen v podobě nadávání u televize. Toto bylo něco na způsob stádního jednání omezenců pod vlivem, jeden dostane nápad a zbytek se přidá.

Dominik

Proč by ne smuteční věnec? Rozloučení s linkou, nic špatného.
No ten leták, možná kdyby zůstalo jen u té části s bojem s liberalizací bylo by to lepší, trocha humoru ještě nikoho nezabila.
No, vzhledem k tomu, že už jsem potkal ledajaké šotouše, tak bych se nedivil kdyby ani zaměstnanci nebyli, i když tím rozhodně neříkám, že za obojím nemohli stát zaměstnanci.

Michal Krpata

Až na pár nešťastných výjimek to byli ti noví, kterým bohužel firemní kultura nic neříká a profesionalitu znají jen divadelní. Bohužel jsou to hrdinové, kteří se k věci neumí postavit čelem a s vědomím hrozícího průšvihu (viz vyjádření tiskové mluvčí ČD) se budou vše snažit slabomyslně shodit na jakési bezejmenné šotouše. Chce to však nejprve myslet a poté střílet.

Michal Krpataá

Máte bohužel naprostou pravdu, sloužil jsem toho dne jako výpravčí a bylo to dosti přehnané… Za největší trapnost a ubohost považuji, pokud si vzájemně dělají naschvály ti dole.

Martin

Ať jde národní dopravce do p…! Hlouběji už klesnout nemůže. Pojďte se svést na trase Praha – Děčín či Kolín – Ústí. Kéž by sem přišla Arriva se svým „šrotem“

Alex

Co takhle brečet u ministerstva dopravy, který si ty standardy určuje. Hm?

noerf

Ministerstvo opravy u rychlíků určuje minimální počet most v první a druhé třídě, k tomu požadavky na bezbariérové WC, přístup pro ZTP. Ale jestli dopravce nasadí vagóny B249 nebo Bmz, ci jednotky 843 nebo 845 je čistě na něm.

Jerry

Je to furt dokola co zaplatí to dostane.

Štěpán

Pojďte se svézt na trase Praha – Tanvald, Kolín – Rumburk, Praha – Rakovník nebo Praha – Písek – ČB, tam teprve jezdí pravé šroty. Zlaté 854, sice línější rozjezdy, ale uvnitř mnohem tišší, více místa na nohy a asi tak milionkrát přívětivější jízdní vlastnosti, než u ultrašrotu 845. Klidně si i zaplatím dražší jízdné u ČD, za tu lepší kvalitu vozů mi to stojí.
A teď si mínusujte jak chcete, vy milovníci Arrivy a odpůrci ČD…

Tom

Pokud tvrdíte že 854 je méně hlučná než 845 pak máte něco s ušima.
Kvileni 854 je hrůza

Štěpán

Mluvím o hlučnosti uvnitř. Ta je u 854 mnohem nižší, než neskutečný kravál v 845. 854 má velmi dobrou hlukovou izolaci a pokud nejsou otevřená okna, tak motor není skoro vůbec slyšet. A když se jede po kvalitních kolejích, tak je uvnitř 854 skoro úplný klid, což se o řevu motoru v 845 rozhodně říct nedá.

Tom

Stojim si za tím že je 854 hlučnější. Co se 845 týče je možno sednout si do ŘV.

Jeden fíra

Jo a 854 ten vůz za sebou nemá ??

Zapa

Jenomže Arriva toho na Děčíny asi zrovna moc přitáhnout nemůže. Ale souhlasím, že by to chtělo něco lepšího.

Zdenek

No ty Střekov teda žádná sláva v AB jsem seděl v jedničce a totálně prosezeny a osoupany sedadla:-(

Patriot ČD

Bože jak hluboko jsme klesli.A bohužel pro nás a náš stát peníze za dopravu zase potáhnou do Německa a díky podpoře méně inteligentní části národa nebo taky 5.kolony se tyto vyřazené šroty z DB budou považovat za zlepšení dopravy.Když se nad tím zamyslíme tak logicky docházíme k názoru nejen,že kdyby ty samé vyřazené vraky kterých se u DB zbavují značně pod cenou nebo za cenu šrotu nakoupily ČD možná by mohly na SUDETSKÉ TRATI zůstat.Bohužel přiblblé zásuvky naším cestujícím vymazaly mozek.Pokud jde o mne, tak jde o další trať,kde mne nikdo neuvidí.

Pápá

Myslím si, že většině asi nevadí, že Vás neuvidí. Možná je dobré si koupit auto. 😀

Od lesa

Radši ať chodí pěšky a kanálama, tihle psychopati budou dělat problémy i na silnici.

noerf

Zajímají Vás někdy fakta?
1) vyhrál levnější dopravce (úspora pro daňového poplatnika).
2) ČD v osobní dopravě zisk nedosahují. Takže, pokud to jiný dopravce dokáže bude zřejmě schopnější a není důvod držet při životě neefektivního státního dopravce

Jerry

Jo to chci vidět ten zisk v osobní dopravě…ani náhodou.

noerf

Například GWTR jej dosahuje pravidelně, Regiojet poslední roky také, i když tam má vliv i expanze na další tratě.

Jaaa

Ne, tam má vliv faktor zvaný kompenzace 75 % ceny.

Ludva

Tak nějaká fakta pro vás. Prý vyhrál levnější dopravce, úspora pro daňového poplatníka. A kde máte tu jistotu, že stejně jako na R8 nešlo o podseknutou cenu. Tam tu úsporu pro daňového poplatníka po zdražení jízdného platí cestující. Což pro snahu přimět lidi, aby více využívali hromadnou dopravu místo aut není moc dobrá zpráva. Pokud vím, tak kupříkladu za loňský rok byla osobní doprava ČD v zisku, takže ani bod 2 moc nesedí. Víte údajné soutěže nejsou vlastně soutěže o to, že nejlepší dostane určitou linku. Jde jen o to vybrat někoho kdo ČD nahradí. Protože liberalizace je prostě politické… Číst vice »

noerf

Pokud to Arriva podsekla, tak je to problém pro její akcionáře, nebo pro managment, který nebudemít prémie. Co se týče zisku ČD v osobní dopravě berte prosím delší období. Pokud vezmu v úvahu cca posledních deset let, tak ten zisk udělali ČD kolikrát? A obvykle to bylo ještě spojeno s prodejem něčeho. Co se týče liberalizace, tak ČD budou mít omezené možnosti, protože mají vysoké náklady a některé linky se vyplatí dát menším dopravcům. Druhá věc je, že pokud budou mít kraje více dopravců, budou moci porovnávat co jak funguje a nebudou závislý na jednom dopravci a budou mít i… Číst vice »

Ludva

Pokud to Arriva podsekla nebude to jen problém pro akcionáře, ale především pro cestující, kterým se možná, stejně jako na R8 zvedne jízdné. No já vlastně zapomněl o cestující tu přeci nejde že.

X 1

Zvednuté jízdné pouze dorovnalo tarif ČD. Jakožto příprava na SJT(one Ticket).

Leinad

Už je jízdné na R8 dražší než byl TR10?

Jaaa

Ne, stačí, že je dražší, než to, co si tam cestující normálně koupil.

Tohle vaše vyzobávání toho, co se vám hodí, je směšné.

Leinad

O kolik, ve kterém čase?

Od lesa

Na podsekávání cen na dráze mají dlouhá léta monopol ČD ne?
Daňový poplatník to jako vždy zaplatí.

joska

Máte pravdu ,pátá kolona už dávno vzala rozhodování o všem českém. Vzpomeňte na „kouzelníka“ Klause, který likvidoval výrobce kolejových vozidel v 90 letech (škoda Plzeň, vagonky Studenku, Českou Lípu, Praha Smíchov , opravny kolejových vozidel atd A nyní uníjní žraloci určí jak potrestat Čechy. Kdo myslí ,že Klaus není na tom zodpovědný má krátkou paměť. Úmyslně nechal tyto podniky bez prostředků s tím ,že zasáhne ruka trhu.Pouze ekonom se zlodějskými úmysly.

Paja

Fajn, tak ho prostě nemáte rád, protože není komunista. Spousta podniků se položila (především kvůli neschopnosti buď výrobního programu nebo vedení. Ne každý řádný soudruh byl taky dobrý obchodní ředitel.
Spousta nových podniků naopak vzniklo. Některé přežily. A to je právě jeden z těch významných rozdílů mezi řízeným hospodářstvím volným trhem, i když se vám to nelíbí.

MartinS.

Já vám nevím, ale Škoda Transportation vyrábí v Plzni i v Ostravě, Bombardier Česká Lípa vyrábí, CZLOKO v Třebové také vyrábí… Kdo to odnesl byla ČKD Tatra, ale ne Smíchov, nýbrž Zličín, ale s tím neudělal nic ani Siemens. Ano, vyrábějí toho momentálně možná méně než dříve, ale vyrábějí to, co si zákazníci objednají, ne to, co mají zákazníci nařízeno odebrat. Cpát peníze do podniků, které nemají konkurenceschopný výrobní program je vyhazování peněz.

jofrey

naprostý souhlas, vůbec nechápu jak může tady někdo jásat nad německým dopravcem, který za nepořádku, který na ministerstvu panuje vesele jezdí v závazku veřejné služby.Nastavení podmínek za , kzterých se DB dostal na tuto linku to je spíš k pláči.

Chronosphere

Možná kdybyste pro méně vnímavé naznačil že jde o těžkou ironii,tak byste nebyl vítězem soutěže o největší počet dislajků. Navíc,dle informací z těchto stránek,už německé vyřazené vraky ČD nakoupilo. Méně inteligentní část národa nakažená mnichovanstvím už dobyla i pevnost zvanou České národní dráhy.

Zdenek

Naprostý souhlas,ale že zase peníze odtečou do Německa, to zblblý šotouše ze zásuvek nezajímá. Holt digitální demence. A to, že pan Sůra kope za Arrivu, je známá věc.

MLB

Pokud nabízejí zásuvky a platbu kartou ve vlaku, jak tu padlo v diskuzi, tak to je rozhodně zlepšení. U ČD se průvodčí neustále vymlouvají na problémy s terminálem a požadují hotovost.

asdfg

Já chápu že platba kartou může být problém v místech se špatným signálem, ale výmluvy že to nejde třeba v okolí Pardubic, kdy mám na obou telefonech plný signál a LTE (T-m a O2), je trapná výmluva.

Zapa

Ono je to někdy složité.Třeba v Praze, kousek za Podbabou, je platba kartou, docela dobrodružnou záležitostí. Když si ale cestující o ní řekne, tak nevím proč to aspoň nezkusit. Ovšem je také pravdou, že je to negarantovaná služba, takže platba kartou není vymahatelná.

asdfg

Je to o přístupu. Někdo okamžitě to nejde. A někdo a to je minimum, tak to zkusíme a snad to půjde a téměř vždy to jde.

MLB

Taky ji nikdo nevymáhá (ani není jak). Akorát když pak přijde konkurence a těm zázračně funguje to, co ČD roky „nefungovalo“, nemůžou se divit, že cestující začne preferovat konkurenci i na jiných tratích. A to píšu jako někdo, kdo na ČD normálně nedá dopustit.

Dominik

To, že by máte plný signál, neznamená, že ho má i ten platební terminál. Mám mobil a tablet a není nic zvláštního, že tablet mi ukazuje na jedním místě 4G a internet jde a mobil sotva E na tom samém místě. A třeba kolem Svítkova občas mívám problém se signálem.

Liberec je cool

Bez chyby ten rozjezd R14 rozhodně nebyl, ale žádný zaměstnanec od Arrivy rozhodně nepomazával kliky vajíčkovou pomazánkou, neznečišťoval jednotky jogurty či velmi vulgárně nenadával strojvedoucím od konkurence. Opravdu ze srdce gratuluji Národnímu dopravci za to, že zaměstnává takovéto ubožáky.

Apollo

A máte na to důkazy? Popřípadě kolik vám velký povoznik Adamka dal na hodinu? 😀 dávám Arrive rok a vezme ji stejně pod sebe Transdev.

Pravda

Také jsem slyšel tuto věc od velice důvěryhodného zdroje, který z tama pochází. Takže asi na tom asi něco bude. Ale… Vlastně ČD má pouze profesionály a soukromníci sebranku.. samozřejmě je to všechno o jednotlivcích, ale to co předvedli je ubohost. Ale to pane „Apollo“ stejně nepřekousnete.

Dominik

Jo, důvěryhodný zdroj – zaměstnanec Arrivy.

Michal Krpata

Viz můj komentář výše, bohužel byl jsem jako výpravčí svědkem toho, co někteří takyvlakvedoucí (mimochodem, z 95 procent takoví, kteří v dobách, kdy vlakvedoucí opravdu dělali v provozu vše, včetně svěšování a rozvěšování vozů, provádění složitějšího posunu, čímž nemyslím vysunutí jednotky řady 814 za výhybku, za sebou tahali kačera) při pobytu ve stanici hulákali a prováděli. I když si osobně myslím, že místo patriotismu jde spíš o demonstraci vlastní omezenosti, neboť, jak známo, v jednotě je přece síla.

X 1

Z vlastní zkušenosti v zahraničí, bych volil raději Arrivu než Transdev.

Apollo

Ono je to prast jako uhod jestli arriva nebo Transdev ale Adamka a jeho noshledi Maj v hlave stejně stejně průvan. Když se podívám na ke konkurenci tak Novák se Struhalovou mají aspoň úroveň

Tom

Stačí si zavolat ma Polici oni vám rádi sdělí který kokot z čd plýtvá svojí svačinu na kliky dveří konkurence.

jadris

Dokážu si to představit. Na sociální síti existuje skupina, kde se takoví scházejí. Sebeuspokojují se nad zpožděním, také nad tím, že někdo posprejuje jednotku, atd. Jsou i zde v diskusi. Poznáte je snadno. Vychvalují „národního“ dopravce, ale národní jazyk jim moc neříká. Slabou gramatiku a počítačovou negramotnost kompenzují neustálými urážkami bez jakékoliv racionální složky. Normální diskuse se vést nedá; pokud dojde těch pár argumentů, co dokola melou, začne se se slovy: vraky, šrot a povoznictví. Takto narušený jedinec je při určité hladině alkoholu schopen i činů, které popisujete. Být v pozici ČD, tak to začnu interně šetřit. Opravdu to té… Číst vice »

Ludva

No myslím, že přesně k tomu, co tu sám popisujete jste se ve svém komentáři snížil sám. Vy máte nějaké důkazy o tom, že to byli zaměstnanci ČD? Více jak 40 let dělám strojvedoucího a víte kolik já si za tu dobu vyslechl vulgárních nadávek, víte kolik značně znečištěných souprav jsem viděl. Až s Arrivou pojedou fotbaloví fanoušci, nebo mládež na nějaký festival a celý vlak bude pozvracený , pak to podle vás budou jistě převlečení zaměstnanci ČD že 🙂 . A co se sprejování týká, obrovské problémy s tímto jevem mají interpanteři ČD. Že by si, jak vy tvrdite… Číst vice »

Arr

Zdravím vás
Jsem strojvedoucí Arrivy. Kdybych ty sračky neutiral neřekl bych ani slovo.
Myslím že 7 lidí v čd hadrech u vlaků čd asi budou zaměstnanci čd. Kdybych nebyl v Ž.brodě a neslyšel a neviděl na vlastní oči R ČD že kterého visí z oken ožralý čéďáci kteří křičí na všechno kolem a hlavně na nás že jsme kurva atd.

jadris

To se jim do krámu nehodí. Podle nich si zaměstnanci Arrivy asi schválně sehnali hadry ČD, aby ty sr4čky museli pak sami drhnout. A ty letáčky o Sudetech a Reichu taky síla.. Krásně se s tratí rozloučili. Doufám, že po 2 letech to dostane kdokoliv jiný, než ta banda uřvaných a nevychovaných ..

jofrey

Tak nechci je omlopuvat, ale pokud vám hrozí že přijdete o práci, tak dochází v kapitalismu i k horšímu jednání. A zde neprobíhá nějaká férová soutěž. Místo bay se okopíroval fungující systém švýcarský tak se jen každý kouká namastit kapsu děj se co děj, Žaluda ČD zadlužil šileným způsobem a stát jen přikyvoval jak se vyváději prach na předražené vozidla.Napřed měla být zajištěná sitovost veřejné dopravy a pak at si po kolejích jezdí kdokoliv. Jako zákazníka přeci mě nezajímá kdo to provozuje.

Jaaa

Jj, ožrali se. Vy jste to nikdy neudělal.

jadris

Bohužel jsem se k ničemu nesnížil, důkazy jsou všude v tomto vlákně od více zdrojů (nejenom od Arrivy). Místo skloněné hlavy a omluvy (při nejmenším) se tu bude zatloukat a zapírat? 😀 Pokud jsem se snížil já, tak vy jste stále níž. Pokud jste od ČD, je mi líto, že máte takové kolegy..

Michal Krpata

Bohužel, někteří lidé, o kterých jsem si myslel, že jsou inteligentní, se předvedli jako primitivní hulváti a měním na ně názor. Vrchol drzosti je také opilecké volání do dopravní kanceláře.

Tomáš Záruba

Já bych si za nejpřevratnější věc na tom všem dovolil označit závěs (postrk?) regíny ČD na vlaku ARR, pokud to tedy opravdu funguje. Zjevně se tak musely vyřešit různé „neřešitelné“ odpovědnosti, právní a další překážky. A to by se mohlo velmi hodit při plánování výluk zdaleka nejen zde.

Railfort

Myslím, že pár lidí u ČD sedí ve svých kancelářích díky panu Štěpánovi takže to dle mého názoru tak neřešitelné nebylo.

LuKo

Tabu spojování různých dopravců prolomil už před lety RJ s LE, kdy se kvůli výluce někde u Polomi na konec vlaku RJ připojily 2 jednotky LE (dva spoje), aby společně projely úsekem s omezenou propustností.

Tomáš Záruba

A jo vlastně. No i tak, tentokrát jsou v tom ČD se soukromníkem a to je velká věc. 🙂

noerf

Který je cílové vlastněn německými drahami, které vlastní německý stát. Tomu bych soukromý podnik neříkal.

Bram

A to byl navíc případ, kdy jednotka LEO mají automatické spřáhlo a vlaky Regiojetu mají šroubovku a nárazníky. Přesto to přes redukci i na vlaku osobní přepravy spojit šlo, takže kdyby asi Arriva moc chtěla, tak budou jezdit spojená i jejich desira a jednotky řady 845/628:-). To by se modrogumové určitě zbláznili a měli by těžkou lomcovačku:-).

J.K.

No prostě už máme se všech kombinací tratí a trakcí vyzkoušeno, že dopravce jde měnit a svět se točí dál. Teď by se mohl ještě Regiojet pustit někde do příměsta když má ty patráky…

Railfort

To by muselo být příměsto o dvou soupravách.

XXXD

Úplně nevím, kam byste ty patráky chtěl dávat. Ty už jsou spíš zralé do šrotu. O tom že svými parametry vůbec nevyhovují radši nemluvě.

Jakub

Oproti patrákům Bdmteeo se jedná stále o moderní vozbu. Co třeba na pražskou S8? I ty Talenty by tu mohl využít.

David

Patráky jsou ideální na R8 zejména díky možnosti přepravovat snadno kola.

Máme rádi Jindru Berounského

Bezchybné to se strany Arrivy nebylo, ale aspoň se nikdo od této společnosti nesnažil k něčemu tak trapnému jako pomazávání klik u dveří vajíčkovou pomazánku, znečišťování jednotek jogurty či velmi hulvátským nadáván!m strojvůdcům od konkurence. Gratuluji Národnímu dopravci za to, že zaměstnává takovéto ubožáky!

Pravda

Dotyční se k tomu nepřiznají. Alespoň je vidět, jaký iqváče národní zaměstnává. Další ubohosti je parté. Doufám, že z toho dráhy vyvodí nějaké důsledky pro neznámého za poškození jména.

Michal Krpata

Přítelkyně, jezdící jako vlakvedoucí mi sdělila, že se bude konat jakási rozlučková akce. Namítl jsem, že se spíše bude jednat o vrchol trapnosti, neboť držitelé nižšího IQ nic, co by neobtěžovalo, působilo decentním a inteligentním dojmem a přitom nutilo k zamyšlení prostě dohromady nedají, i kdyby jich bylo sebevíc. Když totiž nulu vynásobíte jakýmkoli číslem, pořád to bude nula….. Došlo zkrátka k tomu, že se nadbytek nedostatku inteligence potencoval, nic více, nic méně.

Hans

Nejvíc mě štve, že Flexi jízdenka Pardubice–Hradec bude ze čtvrtiny nefunkční, to opravdu vylepšení není…

Hans

Sorry, nějak se mi nezobrazují komentáře

Pepa

Což je třeba turistům jedouci na sever z Brna celkem u zádele…

Vít Jůza

Za stejnou cenu 44 Kč je oneticket, znatelně levnější jízdeka IREDO nebo ještě levnější přímo jízdenka Arrivy, ale hlavně, že jste spravedlivě naštvaný … .

Dominik

IREDO nemá online prodej, velké mínus.

asdfg

Dá se koupit ve vlaku, po předložení předchozí jízdenky je bez přirážky aspoň u ČD. A je tutam možnost zaplatit kartou.

Dominik

Zde ale nejde o přestup, ale o to, že IREDO je jen parodií na IDS. Můžu chtít on-line nákup, abych si to zařídil z pohodlí domova, a měl klid.

Hans

Myslím, že mohu být spravedlivě naštvaný, když přestává fungovat, co dosud výborně fungovalo. Většinou se z autobusu snažím chytit Os, co jede půl hodiny před rychlíkem, a mám na něj koupenou flexi s tím, že když mi Os ujede, pojedu za půl hodiny tím rychlíkem. (A nebo stíhám rychlík s tím, že kdyžtak pojedu za půl hodiny dalším Os.) To teď nepůjde. Vás by to neštvalo?

kix

Od toho je oneticket,za stejnou cenu jako fkexi a de koupit online a to dokonce i přímo v eshopu ČD, jejich aplikaci můj vlak,na eshopu oneticket a v aplikaci oneticket.. Kde je tedy problém?

Kuba

Nejde třeba sbírat ČD body a z toho mít pak plynoucí výhody…

VS

Vážený pane Kubo,

věrnostní body dávají České dráhy, jak již jejich jméno napovídá, za věrnost, tedy za to, že jedete jejich vlakem. Můžete je požádat, aby Vám je dávaly i za cestování s jiným dopravcem, ale domnívám se, že Vám nevyhovějí. Jejich motivací takovéto body dávat je totiž přesvědčit Vás, abyste cestoval právě s nimi, jejich vlakem, a za to Vás také zmíněnými výhodami odměňují.

Přeji hezký den.

Jaaa

Vážený pane VS,

touto vaší slohovkou nijak nevyvracíte argument, že co doteď pěkně fungovalo, už nefunguje.

Přeji hezký den.

Kuba

Vážený pane VS, to je mi samozřejmě jasné, jen jsem napsal co může lidem vadit jako další věc, když se sem do východních Čech přimotala na trať 031 Arriva. Do minulé soboty tu jezdily jen ČD, tak nebylo třeba nic řešit, dalo se jezdit jen na jízdenky ČD, sbírat ČD body a pak mít třeba skupinovou víkendovou jízdenku zdarma. Teď už to je komplikované a i při cestování s takovou jízdenkou si pak bude muset člověk plánovat spojení tak aby se netrefil na trati 031 do R Arrivy nebo si zbytečně připlácet za cestu s Arrivou což dřív nebylo potřeba.… Číst vice »

aaabbb

Nevím tedy, odkud tím autobusem cestujete, ale neřešila by to (zřejmě ještě levnější) přestupní jízdenka IREDO pro celou trasu, tedy jak autobus, tak návazný vlak?

Hans

Naštěstí jedu autobusem taky z prostoru IREDO a přestupní jízdenka by to řešila, akorát ta není papírová, ale jen na speciální IREDO kartě. Není problém si ji založit, stojí to jen čas a peníze (150 Kč), ale já jsem chtěl svůj příklad zobecniit i ná náhodné a mimo-iredo případy.

Hans

Nejvíc mě štve, že Flexi jízdenka Pardubice–Hradec bude poněkud prostřílená, to opravdu vylepšení není…

Hans

Nejvíc mě štve, že Flexi jízdenka Pardubice–Hradec teď bude poněkud prostřílená, to opravdu vylepšení není.

Whef

Jak to je s koupí lístku ? Předpokládám, že ve vlaku ? Když pojedu třeba z Pardubic do Hradce tímto spojem ?

Toníček

u ČD půjde určitě koupit IREDO na kartu…
Tuší někdo jak IREDO funguje? Dostanou ČD v takovémto případě část jízdenky za prodej samotné jízdenky?

Dominik

Budou uznávat i papírovou jízdenku IREDO vydanou ČD, samozřejmě ale jen na trasu Pardubice – HK, přestupní stále bude pouze mezi vlaky ČD. Prostě IREDO je jen atrapa IDS, to nemá moc společného s funkčním IDS.

Toníček

IREDO ujde. Já jsem docela spokojen. A to i kvůli tomu, že cestuji mezi PK A HK a můžu na jednu jízdenku! Což je na ČR bohužel docela vyjímka… 🙁
Zásadní problém je prostě ta určitá pasivita OREDA, kde prostě touto dobou už prostě měla být papírová přestupní jízdenka, eshop apod.

Dominik

Sice IREDO (díky pásmům) umožňuje takovou hovadinu jako trasu Holice – Hradec Králové vlakem přes Pardubice úplně za stejné peníze jako Holice – Pardubice, ale to je můj pohled. Dále tu máme objektivnější mínusy, – pro přestupní jízdenku nutnost karty (vyjma vlaků ČD, ale za to poděkujme autobusovým dopravcům, ti dělali před léty rozbroje). – neexistující online prodej – neexistující dočasná karta (jako v případě in karty), než přijde plastová – call centrum se směšnou provozní dobou – aplikace, která kdyby nebyla, tak to vyjde nastejno. – škoda, že neproběhla integrace MHD (Pardubice, Hradec) Osobně si myslím, že se spíš… Číst vice »

Toníček

Se vším v podstatě souhlasím. Zónovost nepovažuji za problém. Lidi nevymýšlí nesmyslné cesty. Jde jim o to dostat se z A do B. Takže pojedou tím co pro ně bude nejrychlejší. (Nehledě na to, že delší cesta je bude stát stejně. Delší cesta prostě lidi už z podstaty nezajímá). Krom toho se pak dá snadněji zrušit nějaký méně vytížený spoj a prostě říct lidem „Jeďte tudy. Sice pojedete déle, ale platit budete stejně, tak si moc nestěžujte“ A já nejezdím z Pardubic do HK, ale z PK do (K)HK. A s přestupy 😉 Přesto všechno co jste vyjmenoval, tak IREDO… Číst vice »

Dominik

Omlouvám se za špatnou interpretaci vašeho komentáře, pak má IREDO karta opravdu smysl, bohužel zas to komplikuje jednorázový cesty (ale to jen opakuji už řečené). No třeba u nás (díky tomu, že přítelkyně jezdí jen vlakem do práce), díky nemožnosti koupit IREDO kartu online a i nemožnosti koupit jízdenky online a neexistence něčeho dočasného znamenala, že si pořídila in kartu. Já neřekl, že cestující vymýšlí nesmyslné cesty, ale že je podle mě blbost platit stejně z A do B i z A do C, když jedu přes B a rozdíl je 20 km. No i když pardubický kraj by zas… Číst vice »

Martin Hroch

Jen bych poznamenal, že trasa Holice-Hradec Králové přes pardubice není prasárna, ale v večerních hodinách nutnost. V 19:55 jede poslední autobus z HK do Holic. Z Holic do HK dokonce poslední v 18:35. A poté máte smůlu. A bohudík za IREDO kartu díky, které nemusím kupovat jídenku na autobus a pak ještě na vlak. Zaplatil bych víc a ještě bych ani ten vlak nemusel stihnout. Možná je to nefér vůči dopravcům, ale když nezajistí spoje oni tak mají smůlu. S tím, že papírová je bohužel nepřestupní máte absolutní pravdu a ano můžou za to autobusiví dopravci v čele s Arrivou.… Číst vice »

Kuba

No DPmHK stále nabízí anonymní kartu na MHD, tak tedy nevím co byl s tím u Ireda za problém.

Martin Hroch

Dle webu http://www.oredo.cz/cipova-karta-v-otazkach-a-odpovedich-2/
Nějaká anonymní stále platí. Ale nejde (jde/šlo, ale řidič to neudělá 😉 ) na ní nahrát časová jízdenka.
Nedaří se mi to již najít, ale přišlo to spolu s tím, že se rušili papírové časové jízdenky, které již nemohli být plně anonymní (pročpak asi 😀 )

Dominik

Ta trasa není prasárna, ale cena, asi bych nic neřekl, kdyby byl rozdíl 2 km, ale 20? IREDO karta sama o sobě špatná není, ale vše okolo už bída je, od jejího pořízení až po nákup jízdenek. Já bydlím v PaK i zde pracuji, ale dobře já mám režijku, takže bus využívám minimálně, ale když přítelkyně začala dojíždět do práce do vedlejšího města, tak jsem zcela vážně vzal i v potaz IREDO kartu, ale díky tomu, že jezdí jen vlakem, tak neexistence jakéhokoliv online prodeje a neexistence dočasné papírové karty, byly velkými negativy, proč jsme zvolili in kartu, taky je… Číst vice »

Kajman

Pane Dominiku, pochopte už konečně, že cestujícím jsou nějaké kilometry u zadele, zajímá je doba jízdy, cena a komfort. Většinou už to pochopil i Váš zaměstnavatel, zkuste to taky.

Dominik

A co má nákladní dopravce společného s osobní dopravou, když mluvíte o zaměstnavateli?
Však jsem jasně deklaroval, že se jedná o můj názor. Promiňte, ale jestli Vám přijde logické platit za 40 km stejně jako za 20, tak máte zajímavý přístup.

Toníček

Je to naprosto logické.
Člověk chce jet z bodu A do B. A zajímá ho jak rychle to ujede, jak často to jezdí a jak pěkně se tím jezdí.
Kolik je to kilometrů je úplně jedno. Protože cestující vždy už z logiky věci pojede nejrychlejší trasou.

Kajman

Jelikož dost kopete za ČD, tak jsem se domníval, že pro ně děláte, v tom případě se omlouvám. Ale ten váš zaťatý přístup, že kaštan má pěkně cálovat za to, že před 150 lety táhli dráhu širokou oklikou, svědčí o velmi silné provozní slepotě.

Papaja501

Poopravím…Pardubice až Stará Paka

Od lesa

Jestli tam nemaj kasu, tak ve vlaku. Sedneš a průvodčí tě oškube, akorát míň než ten včerejší. Pokud tam je automat, tak ho zkus, bude to ješte o trochu levnější.

Dominik

Dnes jsem na nádraží v Pardubicích byl, a žádného automatu Arrivy si nevšiml, takže tam evidentně není.

Pepa

V Pardubicích je pokladna u RJ

Dominik

Děkuji za opravu.

Whef

Jo kasu tam nemají. Jinak dnes jsem u ČD chtěl příplatek na první třídu při ceště do Práglu, řekla mi ať to řeším až z průvodčím ve vlaku, jestli bude v jedničce místo a pokud se nenahlásím hned, dostanu přirážku. No nakonec jsem to neřešil. Jinak s ČD jsou někdy zajímavé zkušenosti též. Jednou mi propadl kredit na inkartě a po druhé pokuta za, to že jsem neměl elektronickou aplikaci na kartě, asi den propadlou, nešlo si ji obnovit zařídit u průvodčího a nevěděl jsem to, že to propadlo 🙁 Jinak též nevím proč, ale v jejich internetové aplikaci i… Číst vice »

Papaja501

Doplatky do jedničky dáváme ve vlaku samozřejmě bez přirážky, to by jste se fakt musel chovat, že chcete podvádět…Myslím, že pokladní udělala dobře( až na tu přirážku). Za flexy zvýhodněnou zaplatíte 95 až 135…Jednička stojí 235..ve vlaku pak doplácíte rozdíl a jestli nevyžadujete nutně jedničku a sednete si ve dvojce, byla by to pak škoda peněz a u některých vlaků je ta jednička z Poděbrad fakt plná a zamístenkovaná….U té in karty…já teda, pokud to není propadlé delší dobu, to řeším tím, že počkám a nechám ho, pokud má přístup k internetu…wifi tam máme..dokoupit aplikaci přes e-schop…Jinak to bohužel nejde…Ano,… Číst vice »

Vít Jůza

Jinak je Arriva dobrá, ale ty automaty se jim nepovedly, domluva s nimi je tak na cvičení trpělivosti nebo infarkt, lépe, máte-li možnost, přes internet, případně pokladna, průvodčí, jízdenka integrovaného systému nebo oneticket.

Papaja501

Tak koukám, že ten letošní rozjezd je uplně z jiné kapitoly, než ten loňský…gratuluju a přeju, aby to tak jezdilo pořád….na 031 stačí 15minut a kluci v dopravě to dávaj do hromady i pár hodin, protože se to dotkne většiny vlaků i přilehlých tratí. Nepatřím do kategorie těch, co pomlouvají, udávají a jsou škodolibí…takže fakt bude fajn, když to bude jezdit tak, jako dnes….koukám, že ty kuple ČD a DB si v Picích rozumějí…kdo to tam přivěšuje? Zaměstnanec ČD nebo Arrivy?…Jezdily dnes z Jaroměře dvojmo, nebo solo?..Do práce jdu až zíta, tak jsem neměl možnost sledovat.

Michal

Taky by mne zajímalo kdo to tam přivěšuje a kdo děla brzdovou zkoušku..

Jerry

Takže oslavný článek..jednotka stála u návěstí stůj to jako myslí vážně ..ne

Dominik

To víte, musí to nějak zdůvodnit, že přeci za to zpoždění nemohli 100%.

Turnovak

Co je vidět na grappu. Z Jaroměře vždy + cca 6 min (asi odvěšení posily) a až do Paky to nezkrátí.
Je to lenoch ten jejich dvourychlostní stroj.

Poutník 99

a není viníkem Krakonoš? Co tudy jezdím, z 95 % je vina právě na této straně

Papaja501

Tam to spíš bude o přípoji od Skalice..jsou tam rozkopaný nějaký přejezdy, takže OP..navíc křižování ve Skalici, takže se to nasčítá dvakrát….Jestli to teda nedali od pátka do kupy.

j.k.l.

Výluka 2 PZS – přidání závor ve V.Jesenici a u vlečky Agro. Žádný Op, 1 pj 10 km přes vypnutej přejezd, dočasně zrušen, přes výhybku na trati 60(40). Prodloužení jd je v rukou strojvedoucí.

j.k.l.

Mobil je svina… 1 dočasně zrušen, a je to i v rukou strojvedoucího. A končí to ve středu v 18.00

Papaja501

Dík za upřesnění.

Koro

Teda nekdy se musim podivat jak v praxi probiha spojeni R Arrivy a Os ČD. A nasledna treba zkouska brzdy za 8 minut.

Dominik

Tak vzhledem k tomu, že to je krátké, tak to bude nafoukané hned, a to samé zkouška brzdy, věřím, že za 8 minut se to zvládnout dá, pokud na to, ihned po příjezdu najede 814.
Sice Arrivu nemusím, ale zrovna toto je část, které věřím, že je zvládnutelná.

Marek Kováč

A přesto se jim to odpoledne ne úplně povedlo. Strojvedoucí Arrivy nečekal na provedení zkoušky brzdy a z Pardubic se bez souhlasu strojvedoucího ČD rozjel. U závěsu s odjištěnými dveřmi 🤷🏻‍♂️

Papaja501

To, jako fakt? To je o velký průser..Tím by hodně ohrozil bezpečnost cestujících…tomu se mi nechce věřit.

Marek Kováč

Samozřejmě, že to je průser, strojvedoucí ČD to zezadu také evidentně strhnul. Jak a jestli se to nějak bude řešit, to netuším, byl jsem jen pozorovatel.

Spojování by se mělo dít tak, že RegioNova najíždí vždy na Arrivu (asi aby nevjížděla na obsazenou kolej, nevím) a připojuje ji strojvedoucí Arrivy. V reálu jsem to ale viděl připojovat vozmistra ČD.

Odjezdu se vlakvedoucí ČD vůbec neúčastní (aby nemusel mít zkoušky Arrivy).

Michal

Kdo za to zodpovídá ? vlakvedouci Arrivy ?

Dominik

Tak to je průser Arrivy, ale to se přeci stát nemohlo, však byl jen jeden problém se soupravou v Turnově, jinak vše bylo ok.

Koro

Ja nerikam ze se to neda zvladnout a stihnout. Spis me to zajima ohledne spojeni dvou dopravcu. Je to takova rarita v nasich koncinach

Pavel

S kterými osobáky se to spojuje ?… v jizdním řádu ve stejný čas odjezd osobáku z Pardubic do Chrudimi nenacházím Děkjni

Koro

Ja nvm. Jen to vsude ctu.

Frederick

Z Pardubic v 7.03, 9.03, 11.03.,15.03., 17.03 a 19.03. Do Pardubic bez spojování. A zkuste se na jízdní řád trati 238 podívat trochu lépe a nezapomeňte na poznámky 80 pod tabulkami.

Michal

Pokud Arriva nahodou přijede do Pardubic s Desirem jako zalohou …. tak jak to spojí s Regínou? … to svěšuje v Pcich zaměstnanec CD nebo Arrivy ?

Twix

Tak v tom případě by to asi jelo postupně a jeden vlak by byl opožděn, ale nevím co by se muselo stát, aby teď Arriva měla nějaké volné Desiro jako zálohu na rychlík. Navíc by to už poněkud neladilo v Jaroměři, kde se má připojit posilová jednotka.

Dominik

Je to v poznámce 80 u konkrétních vlaků, že veze přímé vozy na jiný vlak.

Michal

Kdo to svěšuje … pracovník Arrivy nebo ČD ?

Koro

Zalezi kdo na koho najizdi.

Michal

Není rozhodné kdo je vlakvedouci na tom úseku z Pce do Rosic ? Kdo zodpovidá i z brzdovou zkoušku celé soupravy ? Kdo kompetentní zná odpověď ?

Koro

Co ma spolecneho vlakvedouci se zkouskou brzdy kdyz jsou tam dva strojvedouci?

Dominik

Tak on má osobák začátek v Rosicích, R veze přímé vozy pro Os z Rosic.

Vít Jůza

Logické by bylo, aby to hned při příjezdu najelo na regionovu …

Michal

Co kdyz tam CD na spesnak v 15.03 z Pardubic nadadi Sharka ? Jak budou kuplovat s Arrivou ?

Dominik

Nouzové spřáhlo, ale to zabere déle času, navíc už vidím tu kritiku, která bude trvdit, že to ČD udělalo aby poškodilo Arrivu.

Leinad

Jestli to bude bez oznámení, tak to bude naschvál. Jakmile dopravce ví, že pošle něco jiného, má to druhému říct.

Dominik

Jistě on totiž dopravce ví, že se mu druhý den pokazí 20 minut před odjezdem stroj. I když asi taková situace, že by za 814 jela 844 není moc pravděpodobná, spíš naopak.

Leinad

Tak hlásit X minut před odjezdem, pokud to objektivně ví až těch X minut, docela chápu.

kix

Od letní sezóny by se měla tahat regionova v sobotu i z Liberce do Turnova

ajemgut

Mě mrzí absence 1. třídy. Ten tichý oddíl má daleko více místa na nohy i větší stolečky.. 1 třída by mu slušela víc.

Juraj

Dnes R 1349 z Ústí až do Liberce absolútna pohoda.
Vlak čistý, infosystém krásne ukazuje kde platí aký tarif, stevard bez váhania odbavoval lístky Arrivy, OneTicket aj IDS, zásuvka a wifi funkčné…

Vena

Souhlas. Taky pozitivní zkušenost. Na 1349 do Unl taky vše v pohodě.
A odliv cestujících do individuální dopravy, jak jsem se mnohde dočítal, se očividně taky nekonal.
Na koridoru kolem Labe ta jednotka letí, aniž by z toho člověk ohluchl, stevardka příjemná.
Pro cestujícího za menší peníz daleko víc muziky, řekl bych.
V UNL teda pred cestou zpět nešel automat na jizdenky, ale pokud můžu zaplatit ve vlaku, kartou a bez přirážky, tak je mi to celkem jedno.

Ferda Vomáčka

I ti zaměstnanci berou daleko méně peněz, což podle mě není dobrý přístup… Šetřit na platech umí každý…

Leinad

Tak proč to „každý“ nedělá?

Vít Jůza

Úplně nešel, nebo divná domluva s dotykovým displejem a celým automatem jako u těch dosavadních např. Praha – Vysočany nebo Turnov??

Vena

po příjezdu byl komplet zhaslý, úplně nešel… ale večer před cestou zpět už se v tom někdo vrtal… 🙂

Gajda

Teď to stoupání problém není, ale až bude v létě pořádně teplo, tak se ukáže. Nicméně ta Regionova kdy jsou spojeny vlaky soukromého a státního dopravce je docela průlom.

Martin

Takhle spojeny už před drahnými lety jezdili ČD společně s Railtransem na trati 089. Ale bylo je ten pár dnů v roce.

kom

poruch a seker měly spoustu, jen ten retrovlak letos nevypravili…. horšího dopravce aby člověk pohledal

Pepa

No jo, rezijka je rezijka…

kom

to nemáte jiný argument? 😀 s ČD nemám nic společného

Tomáš

Chybí Vám retrovlak? Stačí se občas podívat ke kolegum CD. Určitě si tam každý den nějaký retro najdete

Adam

Nechápu ty ,,dislajky’’. Jeno zítra na R661 Plzeň – Brno jede 2x B, 2x Bd/Bbdgmee a k tomu AB. A to opravdu na rychlíku, který spojuje několik velkých měst po republice není moc velká kvalita. Zdroj: VagonWeb

Alex

A za to mohou Český dráhy a nebo objednavatel, který si neurčil co tam chce? Hm? Blbe.

Leinad

V Netto smlouvě to můžou ovlivnit oba, netto smlouva nezakazuje lepší vozy.

Jackub

Objednavatel chtěl (a platil) dlouhé měsíce na R19 klasické soupravy místo Interpanterů? Předem děkuji za odpověď! Jistě jste mnohem chytřejší, než ten, koho nazýváte „blbem“, tak to jistě budete vědět a budete umět fundovaně odpovědět.

Dominik

Klasické soupravy na R19 byly po dohodě, kvůli údržbě, kdy objednavatel požadoval, aby linka Brno – Olomouc byla 100% obsloužena Pantery, takže to schytala R19.

Jackub

Děkuji, Dominiku. Ale budeme-li se bavit o principu „objednavatel dostává to, co si zaplatil/chce“, pak je toto vysvětlení i omluva irelevantní. Objednavatel nedostal, co chtěl a zaplatil…

Leinad

Pokud smlouva MD-ČD počítala s menší cenou za km klasiky, a pokud ROPID udělil pokutu za vlak Radotín-Hlavní, tak ok.
Jenom si tím prvním nejsem jistý.

Leinad

Kolik? Nebyl tam přenos zpoždění od ČD.

Pampeliška

V Železném Brodě také porucha. Dvě poruchy během jednoho dne není dobrý start.

Honza

Zřejmě má na mysli tu poruchu před obědem, kde se jednotka vyměnila v Turnově

kix

Jednotka lehla v Brode,kde nabrala 20minut, podařilo se pak oživit a dojet do Turnova, kde byla vyměněna, proto z toho bylo 32minut,protože už do Turnova se přijelo s 20ti

Jiří 24

A ČD se snad nikdy nic neporouchalo?

Martin

Ale porouchalo se jim toho taky dost, ovšem v procentuálním vyjádření je to na tom Arriva o něco hůře. I když oproti situaci před cca 9-12měsíci je tam vidět pokrok.

Miloš

Porouchalo, proto je ovšem stát a kraje nahrazují soukromníky, aby se poruchy minimalizovaly.

Od lesa

To asi nebude ten hlavní důvod.

Turnovak

Pocitově vnímám u ČD vyšší spolehlivost.

Od lesa

To ses měl zeptat cestujících dnešní 6039. Z hodiny a půl sekery kvůli zdechlé regiopasti asi cestující nadšení nebyli

Pepa

Naštěstí je Arriva odvezla…

Michal Krpata

Přesně tak. Že se technika nebo hnací vozidlo porouchá, to se stane i tomu nejlepšímu dopravci a děje se tak všude v Evropě. Takže argumenty typu oni jsou poruchoví a my ne prostě neberu. I s motorovými vozy řady 843 byly četné problémy, dlouhou dobu jsem si myslel, že přezdívku Apollo dostaly kvůli tomu, kolikrát také „nedolétly“ do cíle.