Renesance turbovrtulových letadel. ATR za loňský rok ztrojnásobilo objednávky

Největší objednávku získal ATR loni od indických IndiGo. Foto: ATRNejvětší objednávku získal ATR loni od indických IndiGo. Foto: ATR

Největší výrobce osobních letadel v kategorii do 90 sedaček, francouzsko-italská společnost ATR, loni zažila mimořádně úspěšný rok. Počet objednávek na

Největší výrobce osobních letadel v kategorii do 90 sedaček, francouzsko-italská společnost ATR, loni zažila mimořádně úspěšný rok. Počet objednávek na nová letadla se proti roku 2016 ztrojnásobil.

ATR za loňský rok získala objednávky na 113 letadel, v roce 2016 jich bylo 36. Podle zveřejněných výsledků firma loni vyrobila a dodala zákazníkům 80 letadel, z toho 70 byla ATR 72-600. Obrat firmy loni dosáhl 1,8 miliardy dolarů, což je jeden z nejlepších výsledků v historii firmy.

Nové objednávky znamenají pro firmu zásobu zakázek na tři roky dopředu. Výrobce sídlící ve francouzském Toulouse prodal loni letadlo na každý kontinent. Největší zakázkou loňského roku je objednávka 50 letadel ATR 72-600 pro indického dopravce IndiGo, 30 strojů v nákladní verzi si objednal americký FedEx. Dvacítku letadel si objednal Iran Air.

ATR je společným podnikem Airbus a italské firmy Leonardo.

 

Tagy ATR
1 komentář