Rekordní rok pro levné pumpy. Tank ONO loni tržbami předstihlo v Česku i Shell

Čerpací stanice Tank ONO. Foto: Tank ONOČerpací stanice Tank ONO. Foto: Tank ONO

Na každé pumpě firma protočila v průměru téměř tři čtvrtě miliardy korun.

41 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Standa Kovář

Je tu ještě jedna „podobná“ firma, která má příznivé ceny [zdá se mi – nemonitoruji je pravidelně] a pomalu se rozrůstá – ČS Prim.

Valiboss

Mají 98 natural za cenu 95 naturalu u běžných pump.pote jezdím za 6litru a né za 8

Pan Václav z Prahy

Ceny mají dobré, jen škoda že mají jen 2 (!) pumpy na celou metropoli.

Standa Kovář

A poměrně blízko sebe 😉

Jouda z Budějovic

Prosím minimálně jednu čerpací stanici Českých Budějovicích. Mám ONO buď v Jindřichově Hradci, nebo v Dolním Dvořišti, nebo u Písku 😪

Dusanh

Zkuste Planou 😉

Slušní lidé jezdí veřejnou dopravou

Bohužel nemají pumpy ani ve všech krajských městech, to je hrozná škoda.

Standa

Krásná práce blahopřeji, konečně se zaměstnanci dočkaji nového pracovního oděvu.

Petr

Chtělo by to i jednu benzínku ve Vyškově. Okresní město s klasickým kartelem – Orlen, OMW, Shell a Robin oil. U dálnice Moll, ale ten je drahý pořád. Škoda, když se tu jedna benzinka prodávala ji Tank Ono nekoupilo. Výtoč by tu měla z celého Vyškova zaručenou.

Jan Sova

Máte vedle v Rousínově Čepro/EuroOil.

vagonář

Chtělo by to Tank Ono v Ostravě. Mošnov i Studénka jsou trochu z ruky. Polsko ještě víc.

Martin

Nic proti ONO, stále je nejlevnější, ale z uvedených čísel si zřejmě také dost zvedlo marže. On už ten rozdíl mezi cenou na ONO a jiných pumpách není tak markantní, jako před válkou.

….utržila 31,239 miliardy korun. Meziročně jde o nárůst o téměř 60 procent. Zisk firmy rovněž výrazně stoupl: z 1,3 milionu korun na 122 milionů korun.

Tržby nárůst o necelých 60%, zisk téměř 100x vyšší, pokud tedy autor článku někde neudělal chybu v des. čárce.

Martin Lér

Taky mě to zaujalo, byť nevím, jaký měli zisk třeba o rok dřív.

Zdenda

Třeba investice, odpisy. Zisk nespadne z nebe:).
Poměr tržba/zisk nic moc: buď masivně investují ve snaze ještě víslc snížit náklady a ovládnout trh, nebo se zoufale drží nad vodou.

Jenda První

Co také fixní náklady. Pokud měli v roce 2021 menší výtoč, tak se to projeví hodně.

Dzan

Ano,ostatní nežli by dali lepší ceny,raději budou pomlouvat.kkasicka čecháčkovina

Zdenda

Proč by dali nižší ceny? Vy se taky zřeknete mzdy a budete pracovat za lepší cenu? Kdo nezanedbává marketink a nabízí kvalitní služby, většinou se nemusí podbízet cenově.

Jan Sova

Tím ale nemyslíte maďary, že ne ?

Gregyros

Doufám, že časem vyroste nějaká pobočka na severu Brna/u Kuřimi.. globus nemá zlé ceny ale pořád může být lépe

Pavel B.

Nevyroste. jejich obchodní model neumožňuje stavět nové pumpy. A od velkých hráčů nic nekoupí, ti by to raději zbourali, než prodali jim. Takže za Globusem je jediná možnost, že by se jim podařilo koupit tu nezávislou pumpu na čtyřproudovce na Kuřim.

Jirka

Od kdy nestaví nové pumpy? Třeba tu u Náchoda postavili na zelené louce, nebo se pletu?

Bartol

Je to malá soukromá firma. Velké investice nejsou tak jednoduché a už vůbec ne více nových pump během krátké doby. Ono to je časové náročné to připravit. Úvěr je aktuálně také dráhy.

John

Nn ta tam byla již dříve, také ji koupili.

MPE

pletete…puvodne Shell, pak nezavisla pumpa, dnes Ono

Zdenda

Tak to je dost vratký obchodní model. Obrovský obrat, nízký zisk, minimální investice… Možná kalkulují s fúzí, nebo odprodejem celého řetězce v blízké době.

test

škoda že čerpaček takno ONO je tam málo, my máme nejbližší asi skoro 60 km

Huh

Přeji jim to. Je rozdíl pokud sloužíte lidem, což je pěkná dřina a vyděláváte na rozsahu. Nebo jste zlatokop a čekáte na kavky k oškubání…

Zdenda

Nebo se můžete strhat, podbízíte se cenami, náklady stlačíte na minimum, i a přesto

Zdenda

… přesto máte pořád velmi nízký zisk. U nás pumpu nemají a nikdy snad mít nebudou; na investice je potřeba kapitál. I úvěr se musí z něčeho splácet. Bez zisku to nepůjde, ale kdyby zvýšili cenu na úroveň konkurence, ztratí zákazníky- důsledek zanedbané marketingové podpory.

Jarek

Předpokládám, že Shell profituje vzhledem k cenové politice z korporátních a firemních flotilových karet. Na drobného občana se spotřebou okolo 100 litru měsíčně necílí. Dále umístěn Tank Ono , pro mě nejbližší 20 km nebližší pumpa v PL 18 km. Ale třeba se vyplatí po D1 od Brna na Bohumín sjet na ONO do Studénky kde bývají +- o 5 Kč na litr ceny menší než na Shell ve Vrážném. jistě že ne pro 10 l, ale průměrně dlouhodobě tankuji 50-55 l .A některé pumpy v okolí ONO Mošnov přešly na stejnou politiku a kopírují ceny ONO. Beru 90 %… Číst vice »

Fandík

Třeba v Ostrově nad Ohří, kde je ONO došlo k paradoxu. Benzina pod ním najela na stejné ceny a najednou se tam tvoří fronty. To udělala i kdysi nejradžší benzinka v Jáchymově a ve finále němci zastavují tam… 😀 a to by se mohli komentovat další případy…

Faktura

Jeden čas toto zkoušel Shell v Mělníku, ale moc dlouho jim to nevydrželo

Šejdr

A kromě toho má Shell dost velkrysý zákaznický program, takže spolehlivě přiláká řidiče, kteří tankují za firemní peníze a nemají od firmy přikázanou konkrétní síť čerpacích stanic. Znám pár lidí, kteří si u Shellu z prímiových bodů během pár let pořídili vybavení kuchyně, garáže a dílny. Samozřejmě podmínkou je, aby pohonně hmoty platil zaměstnavatel, takže ideální pro obchodní zástupce, manažery apod.

Pavel B.

Shell se zhoršil, už to s těmi body není co bývalo.

PuniCZ

Tak třeba i naše firma bere na Shell, ale ono je potřeba počítat s tím, že firmy mají (i ta naše malá) úplně jiné ceny než jsou na totemu. Samozřejmě pro běžné lidi je to opravdu dražší, ale firmy to mají za podobné ceny, jak na tom Ono.

Ivo

No většinou v poslední době je Shell tak o korunu dražší, než Tank ONO, takže když náhodu jedu kolem, tak si vezmu Diesel Aditiv a jsem na tom stejně a nebo o něco málo lépe, než za obyčejný diesel u Shell.

Patrik

Přesně, už nemusím až do Mošnova, stačí Stará Ves.😄

Ivo

Ve Staré Vsi na Orlen za cenu Tank Ono? Vtip?

Ivo

Ano, Shell na korporátních kartách vydělává, protože ta cena je pořád o něco málo vyšší, než ceny u Tank ONO.

Jan

To dává smysl. Snahy konkurence pomlouvat je v online prostoru ohledně kvality paliva či (ne)odvádění daní bohužel neustávají…

Svojsin

Tank ONO šlapou „některým“ na kuří oko.