Rekordní dividenda. VUZ pošle Českým drahám 277 milionů korun

Jednotka Stadler Flirt3 BEMU2 SH pro Deutsche Bahn. Pramen: VUZJednotka Stadler Flirt3 BEMU2 SH pro Deutsche Bahn. Pramen: VUZ

Ziskovost provozovatele železničního zkušebního okruhu v posledních třech letech výrazně vzrostla.

Zpět na článek
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
milan

Nejvyšší čas privatizovat?!

rozinka

Jistě, pokud ten příjem půjde rovnou do státního rozpočtu, zatím totiž ty dividendy vždycky zahučeli v ČD a do rozpočtu se nedostali. Daňový poplatník z toho tedy nic neměl.

Kubrt

Netuším, proč by příjem z prodeje VUŽ měl jít jinam, než k prodávajícímu, tedy ČD a.s. Pouze konstatuju, neobhajuju způsob založení ČD a.s., resp. spektrum majetku do této firmy vložené.

rozinka

V případě ČD to naopak jde, novelizuje se zákon o transformaci ČD z roku 2003 (kterým se šotoušci často a rádi zaklínají) a to je jediná cesta jak zabránit tomu, že ty prachy někde zmizí.

Petr

Pokud Víte, že někde mizí peníze a někdo je krade, tak podejte trestní oznámení..
A pokud by to policie vyhodnotila jako závažný majetkový, či hospodářský čin, tak dokonce sám pácháte trestný čin, pokud to neoznámíte…
A nebo jste taky jen kecal že?

Přeji hezký den

Zlámalík

Natož aby něco dostali „naši lidi“, co? Vy jste taky marnej. ČD jsou akciová společnost, jimi vlastněný zkušební okruh si vede nadmíru dobře a svému vlastníku vytváří zisk, co byste ještě chtěl? Práce je dost, postavte si taky okruh a můžete vydělávat. Nebo čekáte že se to podělí 10 miliony a každý z nás dostane dvacku?

tarten

Hele, něco funguje, honem vytunelovat.

Jiřik

Mám dojem, že VÚŽ státu nepatří, tudíž nemůže být privatizován, když už privátní je.