LOT 3a leaderboard

Rekola vstupují do segmentu elektrokol, chce oslovit starší obyvatele

Zakladatel Rekol Vítek Ježek (vlevo) a investor Rekol Ondřej Fryc u nového elektrokola. Foto: RekolaZakladatel Rekol Vítek Ježek (vlevo) a investor Rekol Ondřej Fryc u nového elektrokola. Foto: Rekola

Společnost Rekola, která je v Česku průkopníkem sdílených jízdních kol, od příštího týdne rozšíří své služby i o nabídku elektrických

Zpět na článek
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
JanSuchy

Jak vypadají výkazy REKOLA Bikesharing s.r.o. za rok 2018? Za rok 2017 vykázali ztrátu 2,3 mil. Kč při tržbách 6,0 mil. Kč a vlastní kapitál byl záporný.

Ondra

Aby to lidi využívali jako běžný dopravní prostředek, musel by existovat paušální tarif v rozumné výši. Při srovnání s ročním předplatným pražské MHD, dejme tomu 1200Kč. Dosavadní nástupní sazba a předražená minutová tarifikace je až absurdní a deklarovaný záměr pro zlepšení dopravy ve městě se míjí účinkem. Je to především atrakce pro turisty a jejich blbnutí. Mimochodem, co nabídne rekola navíc, ve srovnání s Freebike, který neúčtuje nástupní sazbu a cena za minutu je stejná?

E.M.

Paušál existuje za 195 Kč/měsíc. Osobně ale Rekola využívám jen proto, že to platí Multisport karta.

Ondra

Paušál neplatí pro zmíněná elektrokola.

Martin S.

Elektro Rekolo nabídne navíc to, že ho lze zaparkovat kdekoliv v zóně zdarma, ne jako Freebike, který kdekoliv v zóně zaparkujete za 25 Kč. A ohledně toho srovnání s MHD – ano, je to dražší, ale nemá to úplně konkurovat. Samo sebou, Rekola dotovaná městem ani státem, nejde o tak masivní způsob dopravy. Oproti MHD i autům kolo nabízí spoustu výhod – po rovince jede rychle jako tramvaj, nemusíte na něj čekat a zaparkujete ho mnohem jednodušeji než auto.

Maršál

„Kdekoliv v zóně zdarma“ – myslíte tu malou zónu na Praze 7 a těch pár elektrokol? Freebike jich má oproti tomu 500, všechny jsou elektro, za 300 korun na měsíc je ten paušál rovnou i na elektrokola, a nechat je v nějaké zóně fakt není problém, když je na každém rohu… Za mě Rekola zaspala, a to jsem je loni rád používal.