RegioJet začal s přípravami odchodu z trati Bratislava – Komárno, ministerstvo stále nerozhodlo

RegioJet na trati z Bratislavy do Komárna jezdí například s vlaky Bombardier Talent. Foto: RegioJetRegioJet na trati z Bratislavy do Komárna jezdí například s vlaky Bombardier Talent. Foto: RegioJet

O novém dopravci, který převezme provoz na vytížené trati od prosince, není stále rozhodnuto.

Slovenské ministerstvo dopravy stále nerozhodlo o tom, kdo bude od 13. prosince jezdit na jedné z nejvytíženějších jednokolejných tratí v Evropě. RegioJet proto už začal s přípravami ukončení provozu na trati Bratislava – Komárno.

Podle původních slibů mělo jméno nového dopravce ministerstvo dopravy oznámit minulý týden ve čtvrtek, dosud se ale tak nestalo. RegioJet proto oznámil, že začal s kroky souvisejícími s ukončením provozu.

Abychom dodrželi zákonné lhůty, museli jsme začít podnikat kroky spojené s ukončením provozu ke dni skončení smlouvy, tedy 12. prosince. Týká se to zejména hromadného propouštění,“ řekl mluvčí firmy Aleš Ondrůj.

Ministerstvo dopravy ví o konci smlouvy od jejího uzavření, nebylo ale schopno vybrat dopravce, který bude pokračovat na této trase po uplynutí kontraktu. Do soutěže, kterou ministerstvo vyhlásilo, se nikdo nepřihlásil. „Kritická situace vznikla proto, že se ministerstvo opozdilo ve všech termínech, které se soutěže týkaly. Termín ukončení smlouvy je přitom známý deset let,“ uvedl Ondrůj. Ve čtvrtek ministerstvo dopravy podle Denníku N uvedlo, že další postup oznámí v nejbližší době.

RegioJet ve svém prohlášení uvedl, že je připraven udělat vše pro řešení dalšího postupu včetně koordinace kroků s novým dopravcem o převzetí trasy, využití vozidel či zaměstnanců.

Situace výrazně připomíná i postup ministerstva dopravy v Česku. O dopravci pro linky R14A, R14B a R27 se rozhodne teprve na počátku října, smlouva přitom končí 12. prosince.

Tagy Bratislava - Komárno Ministerstvo dopravy SR RegioJet
68 komentářů