RegioJet vstupuje na Ukrajinu, s partnery zavede autobusovou linku do Mukačeva

Autobus Volvo Irizar PB, foto: Student AgencyAutobus Volvo Irizar PB, foto: Student Agency

Dopravce RegioJet zavede od neděle novou autobusovou linku z Košic přes Michalovce a Užhorod do Mukačeva. Pro firmu to znamená

Dopravce RegioJet zavede od neděle novou autobusovou linku z Košic přes Michalovce a Užhorod do Mukačeva. Pro firmu to znamená první vstup na ukrajinskou půdu.

Autobusový spoj bude v Košicích navazovat na vlak RegioJetu, provozovat jej ale budou partnerští dopravci SANYTOUR a TOV Zakarpateuroliniji. Jejich autobusy budou označeny RegioJet, na palubě bude wifi a stevard/ka.

Při cestě na východ bude zajištěn přestup z vlaku, který odjíždí z Prahy ve 14:48 a příjezd do Košic má ve 22:43. Autobus směr Ukrajina vyjede z Košic ve 23:00, do Užhorodu dorazí ve 3:10 místního času a do Mukačeva o hodinu později.

V opačném směru pak autobusový spoj bude vyjíždět z Mukačeva v 15:15 hodin místního času, z Užhorodu v 16:25 a příjezd do Košic je v 18:45 středoevropského času. Vlak RegioJetu má pak odjezd z Košic na Prahu ve 21:22. „Na přestup je tak dostatek času i v případě delšího zdržení při odbavení na ukrajinsko-slovenské státní hranici,“ píše firma v tiskové zprávě.

Podle majitele firmy Radima Jančury využije denně žlutých vlaků mezi Prahou a Košicemi až 3000 lidí a jejich počet stále roste. Návaznými spoji na Ukrajinu tak prý společnost reaguje na vysokou poptávku. „Předpokládáme vysoký nárůst cest nejen Čechů a Slováků na Ukrajinu, ale také Ukrajinců do Česka, Slovenska a dalších zemí Evropské unie poté, co došlo k odbourání vízové povinnosti pro cesty občanů Ukrajiny do zemí EU,“ doplnil Jančura.

Tagy jančura Mukačevo RegioJet Ukrajina
13 komentářů