RegioJet stáhl ze Slovenska další dva Talenty, nahradí je staršími soupravami

RegioJet na trati z Bratislavy do Komárna jezdí například s vlaky Bombardier Talent. Foto: RegioJetRegioJet na trati z Bratislavy do Komárna jezdí například s vlaky Bombardier Talent. Foto: RegioJet

Na Slovensku stále neví, kdo bude od prosince provozovat vlaky z Bratislavy do Komárna.

Cestující na trati Bratislava – Komárno přišli o dvě nízkopodlažní jednotky Bombardier Talent, které na trati od začátku svého působení provozuje RegioJet. Zamířily na hlavní opravu do Německa, na Slovensko se už nevrátí. Slovenské ministerstvo dopravy stále neví, kdo bude od nového jízdního řádu na jedné z nejvytíženějších jednokolejných tratí v Evropě jezdit.

Podle mluvčího RegioJetu Aleše Ondrůje odjely obě pronajaté jednotky do Německa kvůli opravám. Ty byly naplánovány postupně u všech jednotek na celý letošní rok, některé ale mají zpoždění. „Souvisí to s ukončením jejich nájmu v prosinci 2020, kdy se soupravy vrátí zpět pronajímateli,“ vysvětlil Ondrůj. Plán oprav podle něj narušila omezení spojená s Covid-19.

Kapacitu těchto jednotek nahrazuje RegioJet zálohami a soupravami řady 628, i kvůli tomu si půjčuje některé jednotky od Arrivy.

Podle něj se ale na Slovensko vrátí ještě dvě soupravy, které jsou aktuálně v Německu v opravě. I pak ale do konce roku zmizí. „Ministerstvo dopravy na Slovensku vyhlásilo pozdě soutěž na nového dopravce na trase Bratislava – Komárno a ani tři měsíce před zahájením provozu není jasné, kdo bude zajišťovat na této trase dopravu poté, co skončí v prosinci 2020 smlouva s RegioJetem,“ dodal Ondrůj.

Ministerstvo dopravy vypsalo soutěž, do které se nikdo nakonec nepřihlásil. Podle Denníku N jednal nedávno o této situaci majitel RegioJetu Radim Jančura se slovenským premiérem Igorem Matovičem.

Tagy Bratislava - Komárno Ministerstvo dopravy SR RegioJet Top
72 komentářů