egoe-plus
Železnice

RegioJet předělal palubní menu. Po šesti letech zdražil, přidal nové jídlo

Palubní servis ve žlutých vlacích. Foto: RegioJet
Palubní servis ve žlutých vlacích. Foto: RegioJet

Soukromý dopravce RegioJet změnil nabídku svého palubního občerstvení. Do nabídky přidal nová jídla, v byznys třídě začne nově nabízet cestujícím sekt. U některých položek došlo ke zdražení.

Nově si tak cestující připlatí za croissanty (místo 20 nově 25 Kč), sushi set z podražil z 80 na 90 Kč, koláč Quiche z 55 na 60 korun. Jde o první velkou úpravu cen směrem nahoru za šest let. „Všechny případné posuny cen vždy vycházejí pouze z toho, že se za dobu provozu vlaků RegioJet zvýšily náklady na dodávky příslušného druhu občerstvení,“ řekl mluvčí firmy Aleš Ondrůj.

Firma také poprvé v palubním průvodci, který je kvůli startu linky do Vídně poprvé i v němčině, upozorňuje cestující, že stevard či stevardka může mít na starosti více vozů, než jeden. Řada cestujících si totiž stěžuje, že obsluha trvá někdy příliš dlouho.

Cestující v nabídce nově objeví ale i nová jídla: salát Waldorf s krůtím masem a vlašskými ořechy, kuskus s pečenou zeleninou nebo chia smoothie mango & granátové jablko. V Business Class bude dopravce nově nabízet zdarma sušenky a u nápojů na výběr mezi džusem a sektem.

RegioJet postavil svůj byznys částečně i na nabídce občerstvení zdarma nebo velmi nízkých cen. „I nadále RegioJet nabízí veškeré občerstvení za nejlepší ceny na trhu s velmi nízkou nebo nulovou marží. Naším cílem je, aby cestující dávali přednost nákupu občerstvení na palubě během cesty – a to díky pestrosti a zajímavosti nabídky, stejně jako díky nejlepším cenám,“ dodal Ondrůj.

Podle poslední výroční zprávy za rok 2015 RegioJet na jídle prodělává. Ročně na palubě prodá jídlo za 68 milionů korun, náklady na jeho pořízení jsou zhruba o tři miliony korun vyšší.

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aslanex

Velice si vážím dopravců, kde doplňkové služby nejsou zdrojem zisku. Narozdíl od třeba RyanAir.

Alex

Mne je to ukradeno. Pro mne hlavním kritériem je cena, takže vždy jedu Lowcostem a tam nic takového naštěstí není. V těch drahých třídách typu Business ať si dělá Jančura co chce, ale ať nechá na pokoji Lowcosty a tam ať nehýbe s těmi levnými cenami. To je jediné, co je na celé železnici ještě dobré. Vše ostatní nestojí za nic, stejně jako celé ČD.

nevděčník

souhlas. Když už pojedu tk daleko, abych se bez konzumce během cesty neobešel, nadlábnu se z vlastních zásob a za zlomek ceny.

Onyx

V Regiojetu jsem se vždy na jídlo těšil a chutnalo mi. V poslední době mě však odradilo. Buď obsluha trvala tak dlouho, že jsem pak jídlo musel zhltnout za pět minut abych stihl vystoupit. A nebo bylo jídlo s čerstvostí na štíru. Tvarohový koláč úplně oschlý, ovocný salát zcela shnilý. Na cestě Poprad – Praha měli v nabídce jen tři jídla a zrovna to co nejím. Po této zkušenosti si do vlaku kupuji už jídlo předem.

coudy

A že by tam měl třeba nabídku jídel jako třeba u ČD
Zelnou polévku s klobásou
Mladé kuřátko pečené na víně podávané se šťouchanými brambory, šunkou a žampiony
Vepřová žebra na černém pivu s čerstvým křenem, hořčicí, papričkou a pečivem
Caesar salát s vejcem, krutony, parmazánem a ančovičkovým dresinkem
Domácí lívance s hruškovo-jablečnými povidly, cukrem a šlehačkou
To co nabízí k obědu Jančura bych si nevybral… nebo nějakou normál snídani také aby jeden pohledal…

Michal

To je hezká nabídka, ale na rychlíku do Českých Budějovic teče tak možná voda na WC a v expresu si můžete koupit tohle: http://bit.ly/2BecFqe . Nemůžu si pomoct, ale nějak mi z toho Jančura vychází líp.

Jan

Nelze Jančurovi upírat, že tu vlakovou dopravu dělá dobře.

Jan Losos

Pisu z telefonu, proto se predem omlouvam za diakritiku. K veci jen dve poznamky. U RJ neni drobne obcerstveni zdarma, ale v cene.. A s tim sampanskym, nejedna se nahodou o sekt? Pokud by Jancura k jizdence daroval cestujicim sampanske, ktere lze poridit minimalne za 1500 Kc, mozna bych se i hecnul a ten zluty zazrak na kolejich konecne vyzkousel.. 🙂

Jan Losos

Nic se nedeje, urcite mi neslo o to, nekoho poucovat. Preji Vam mnoho zdaru a protoze je nyni muj predchozi prispevek jiz bezpredmetny, klidne jej smazte.

petr

vy jste ještě nejel RJ?

Mira

Hecni se, vyzkoušej a nepiš takové blbosti, prosím… Mira

Michal

No budete se divit, ale .75l láhev s nápisem Champagne pořídíte i za 25 EUR. 🙂