RegioJet plánuje přímé železniční spojení na Ukrajinu do Mukačeva

Lokomotiva řady 162 společnost RegioJet. Foto: Jan SůraLokomotiva řady 162 společnost RegioJet. Foto: Jan Sůra

Společnost RegioJet jedná s Ukrajinskými železnicemi (UŽ) o přímých vlacích z Prahy až do Mukačeva. Po Leo Expressu, který chce

Společnost RegioJet jedná s Ukrajinskými železnicemi (UŽ) o přímých vlacích z Prahy až do Mukačeva. Po Leo Expressu, který chce jezdit na polsko-ukrajinské hranice by tak mohl být dalším tuzemským železničním dopravcem, který bude jezdit na Ukrajinu.

O jednáních s ukrajinskými železnicemi informoval ukrajinský dopravní server CTFS. RegioJet zájem o vstup na Ukrajinu potvrdil, ale nechce zatím jednání příliš komentovat.

CTFS se odvolává na rozhovor s vedoucím oddělení dálkové osobní dopravy Ukrajinských železnic Alexandrem Krasnoštanem, podle kterého jsou Ukrajinci připraveni umožnit soukromým dopravcům působení na ukrajinské železnici. Podle něj už obdržely žádosti od prvních zahraničních dopravcům a mezi nimi je i RegioJet. „Proběhla první schůzka, mají velký zájem o spojení do Mukačeva,“ dodal Krasnoštan.

Zpráva přichází v době, kdy už slovenské železnice ZSSK podnikly první cestu mezi Košicemi a Mukačevem s vlakem, který má jezdit dvakrát denně od června.

„Vedeme s Ukrajinskými železnicemi jednání o možnostech další spolupráce. Západní Ukrajina je určitě region s dalšími rozvojovým potenciálem z hlediska růstu přepravy,“ uvedl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. Více jednání nechtěl komentovat. Připomněl současně, že už delší dobu firma provozuje autobusové spojení do Mukačeva a Užhorodu s garantovaným přestupem na vlaky v Košicích.

Tagy RegioJet železniční spojení na Ukrajinu
68 komentářů