LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

RegioJet hlásí téměř 20 tisíc prodaných jízdenek do Chorvatska, prohloubil spolupráci s dopravcem HŽ

První vlak RegioJetu dorazil do stanice Rijeka. Autor: Zdopravy.cz/Jan SůraPrvní vlak RegioJetu dorazil do stanice Rijeka. Autor: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Podle dopravce poptávka výrazně stoupla po oznámení Chorvatska, že ke vstupu do země stačí antigenní testy.

Zpět na článek
108 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš

Fakt nechápu ty zoufalce co si dobrovolně sednou do tohodle povozu.. Žeby jim to připomínalo návrat v čase? Dobrovolně si sednout na tolik hodin do vlaku fakt nechápu, ještě v doprovodu ožralých čecháčků s plechovkou piva v ruce.. BOMBA

Milan_86

A víte co, mne by to třeba lákalo. Ve vlaku, s partou Čecháčku a pivem. Mám VŠ, vysoce nadprůměrný plat, mluvím šesti jazyky, ale asi jsem zoufalec.

Vašek

Nač tedy ten podmiňovací způsob? Jedete, nebo nejedete?

Milan_86

Nejedu, letos mne čeká Dunajská delta 🙂

Tomáš

Radši si pronajměte Cirruse místo tady toho dobytčáka

BND 30

Jel jsem s tím, nikdo ožralý v tom nejel, zpoždění nebylo nijak hrozné.
Asi cestuji s jinými lidmi než pan Tomáš.
Co takhle začít u toho nediktovat ostatním, co mají a nemají dělat, navíc o své dovolené 👍

GreenBitch

Když to nechápete, tak to hloupě neglosujte. Pro někoho je dovolená strávit týden na svojí chalupě, pro někoho je dovolená chodit týden po horách, někdo si třeba zajede po vzoru „i cesta může být cíl“ na otočku do Chorvatska, v čem je konkrétně problém? To, že nedokáže pochopit, že různí lidé mají různé potřeby, dělá zoufalce spíše z Vás. Možná si zkuste přečíst něco o „myšlení mimo krabici“, možná dostanete pár odpovědí.
Btw. Jak trávíte dovolenou Vy? Inspirujte prosím všechny zoufalce svým tipem!

Lukáš

Mě by nevadila ta cesta, to lze udělat jako hezkou součást dovolené. Co mě ale vadí, že češi musí chlastat prostě všude-ve vlaku, v autobusu, na výletě, na zámku, na hradu, u vody, na horách…..prostě všude. Procestoval jsem půl evropy, a někde neseženete ani alkohol, prostě lidi jedou na výlet a dají si domácí limonádu…..

aldik

Proč tohleto neumí České dráhy? 🤔 Zavést úspěšný vlak do zahraničí, strhnout davy..

Karel2

Možná proto, že jejich hlavní rolí je poskytovat základní dopravní pokrytí jako součást veřejné služby.

Nevidím důvod, proč by přepravu cestujících na dovolené měla provádět státní společnost.

-TR-

Tak ČD také jezdí k moři. Viz rychlíky z Bohumína k polskému Baltu. Docela to funguje a před koronakrizí všechna místa v těchto vlacích obvykle vykoupili Ostraváci.

Jaaa

To jezdí Poláci a pronajímají si na to celé soupravy, protože vlastní nemají.

BND 30

Leba je pěkné místo a kemp je jen pár set metrů od nádraží.

Vena z Plzně

Škoda, že nejde vzít sebou vlakem i osobní auto.Driv jezdil autovlak z Prahy Žižkova do Splitu.

Vašek

Tak jakoupak mutaci si letos dáme?

Pája

Chorvatsko Srbskou přece 😀

Ruda

Žádnou, byl jsem tam, viděl a už nikdy. Samý čecháček s řízkem v alobalu, socka a nýmand. Voda studená, pláže samý šutr no prostě hnus už neee.

Anonymní alkoholik

Za to vy jste tam určitě každý den konzumoval kaviárový toust, co? 😀 Já nevim. Ono by stačilo nejezdit nutně na Makarskou, ale někam, kde moc Čechů nenajdete, když vás to tak irituje. My jsme zůstali v Opatiji. Tam byli samí Němci, super restaurace (Pizzeria Moho, doporučuju), pláže nebyly tak nařachané, voda příjemná, výskyt Čechů s řízky v alobalu – 0.

Cyklista

Jenže podmínkou je, abyste měli nějaké pevné ubytování. A nikde nebylo sděleno, zda stačí pod stanem kempu a kolikrát můžete to ubytovani změnit. A když jste cyklista a chcete třeba jet přes noc, tak jak se ubytujte? Myšleno na tom kole přes noc. Protože v Chorvatsku je v noci příjemně. Jako zatím letos ta dovolená vypadá bledě. Snad jediná šance jak mít volnost je jet do Švédska, kam se smí bez testu a smí se spát volně v lesích a když doma necháte mobil a koupíte si místní Simku a platit budete hotově, tak se můžete bez testu i vrátit,… Číst vice »

Tomāš

Tak si zarezervujete náhodné ubytování na airbnb, vytisknete potvrzení, rezervaci zrušíte. Nemyslím si, že valné procento cestujících tímto vlakem pojede do Chorvatska spát v lesích 😀

sterndestodes

správný FIPkař spí zásadně na nádraží

Jiří Kocurek

Nejen SIMku, ale taky jiný mobil. A po celé té předběžné opatrnosti pak nasdílet selfie na síti.

Miroslav Zikmund

Nač potřebujete v zahraničí mobil. Mně nikdy nechyběl …

Cyklista

Je rok 2021?

Jiří Kocurek

Reaguju na cyklistu, který se potřebuje zbavit stop při vycestování z ČR. Vyměnit SIMku opravdu nestačí.

Cyklista

Nejde o dokonalé ututlani, ale o to na sebe zbytečně neupozornit. Domovní prohlídku a kontrolu SD karet vám nikdo dělat nebude, ale volat z českého mobilního čísla a platit českou kartou je celkem riziko, pokud po návratu domů nechcete hlásit kde jste byl a jít do karantény a na 2 testy. Za to jsou docela vysoké pokuty, takže lepší je to ututlat. Jak ale se píše níže, už i Švédsko vyžaduje při vstupu test, takže dostat se tam už nejde. Jinak by teoreticky bylo.mozne osobáky nebo busem na falešné jméno anonymně přejet Německo a Dánsko, pokud by tam polevily kontroly… Číst vice »

Tomāš

A nechcete při té vaší konspirační cestě odpálit i nějaký muniční sklad?

Cyklista

Stačí mi usetri 50k pokuty a moct se po návratu z ciziny volně pohybovat bez karanteny a bolestiveho výteru ze zadní části nosu.

Jiří Kocurek

Za padělání identity jsou až 3 roky vězení.

ABC

za padělání identity mobilu? 🙂

Jaaa

Prostě ignorovat důvody, proč jsou tato nařízení, a tvářit se jako vítěz. Typický čecháček, všechno vobčůrat, všem všechno pokazit, a ještě se u toho tvářit jako hrdina.

ABC

platit českou kartou je celkem riziko

Curve, Revolut….

Baraba

Myslím, že stačí jet do Švédska jen na kole, v noci a vyhýbat se zpevněným silnicím =)

Zrzek

S tím Švédskem bych si už taky nebyl tak jistý. Minulý týden jsem cosi jako test, vstup do Švédska četl na lodi.

Miroslav Zikmund

Pokud je nutné cestovat v zahraničí s náhubkem na ksichtu, tak raději budu jezdit po tuzemsku. Taky nikomu nevadí náhubek na půl huby, tím spíše, že při konzumaci ho mít nemusíte … stačí s sebou vzít petku s limčou a jednu oplatku …

Cyklista

Tak v zahraničí jsou trochu drsnější pokuty i policajti. Ve Švédsku ale náhubek povinný není.

ketchup1970

Já myslel, že všem jedincům rodu homo sapiens sapiens je jasné jak vypadá virus, že opravdu existuje, dokonce že téměř každému někdo kvůli infekci tím svinstvem onemocěl vážněji než rýmička. A pokud vám kamarád leží týden na kyslíku, tak si rád pro své přátele tu krytku hadroplenovou na obličej dám. A nebudu to očurávat.

A. Mikulka

Á, pán je z Ústí?

Samo

Do Švédska je test skutočne potrebný (stačí antigén), ale po Švédsku sa potom už môžete pohybovať bez náhubku. V MHD je síce doporučený, ale nosí to pomerne málo ľudí a za tie 4 mesiace odkedy to odporúčanie zaviedli som nemal jediný problém s tým že ho nenosím. SL síce generuje jednu pronáhubkovú kampaň za druhou, už to pôsobí trochu zúfalo, ale verejnosť to svorne ignoruje. Skôr by som povedal že počet ľudí čo ich nosia klesá. Celkovo si myslím že toto leto už žiadna otvorenejšia destinácia než Švédsko nebude. Možno Británia, ale tam mám pochybnosti. Takže ak chcete bicyklovať v… Číst vice »

Cyklista

Koukám, máte pravdu. No, uvidíme v létě.

Zesp

My máme normálně pobyt od cestovky s vlastní dopravou kousek od Trogiru. Takže jsme se místo auta letos rozhodli pro vlak, lůžkové kupé (čtyřčlenná rodina). Zastávka návazného autobusu je cca 200 m od hotelu. Akorát mě trochu překvapilo, že se musí přesedat už v Gračaci, když Trogir je od Splitu v podstatě kousek… No uvidíme, jsme na to velmi zvědavi, i když auto by pro nás problém nebyl…

ketchup1970

Lúžkové kupé asi mít nebudete, a rád si prohlídnu fotografii boku vašeho vozu. Buďte tak laskaví a přečtěte si ty písmenka. Bude-li tam Bc tak to opravdu NENÍ lúžkový vůz. Lůžkový vůz v civilizované železniční Evropě se značí WL ( Wagon Lits)

Zesp

Pardon, samozřejmě jsou to lehátka, vyjadřujme se přesně, naprosto souhlasím…

Ketchup1970

Omlouvám se za hnidopichani . Přeji hezkou dovolenou. A klidně si někdy zkuste lůžkový vůz. Zvláště ty od Siemense co provozuje WagonSlovakia jsou jak hotel, vypružené a s dobrými brzdami . Když se povede posunu něžně svěšovat v průběhu jízdy soupravu, spí se fakt dobře.

ABC

nevím, ale neříká se že ve Švédsku se hotovost už prakticky nepoužívá?

Nyvlt

Jen jeďte paštiky 😂

kakov

nývlt, jen se podívej na ruce, otcovrah bratrovrah… kdybys mu nebyl podobný sedíš na borech a nikam nejedeš 😀

rychlodráha

Nad propastí!!!

ABC

do švestek

J.K.

Neztratit stopu.:-)

Jan

Vždycky doufám že se tyhle slova u článku o Regiojetu objeví a zatím jsem nikdy nebyl zklamán… 😀 Asi napíšu Jančurovi námět ať si dá tenhle “geniální slogan” jako polep na některé vagóny… 😀

ABC

pokud si to nebude chtít nárokovat AŽD 🙂

Apten

Změňte už tu hlášku. Je to trapné, když takto hejtujete vše, kromě ČD. Nic kloudnejšího nevypotíte?

ABC

takto hejtujete vše, kromě ČD

to jste si mě asi s někým spletl 🙂

Apten

Melete furt to samé. Kolovratku.

ketchup1970

Aspoň bude mít cash flow a zaplatí ty faktury po splatnosti, aby stihl předělat své peršinky.

Jaaaa

Takže tam bude platit i FIP? 😀

Miroslav Zikmund

NE

Jaaaa

Jaktooo? 🙁 🙂

Ketchup1970

Víte že FIPku může mít i fíra SBB s platem 3500 CHF měsíčně ? Taky francouzsky elektrikář z Centre Technicien SNCF v Toulouse ? Ten můj vlastní půl hektaru vinice v Champagne v ceně 400000€

A. Mikulka

Fírové SBB vydělávají tak málo?

Kom

stejně nikam nepojedou 😀

Jan

A nějaký důvod by byl…? 😀

Jiří Mazal

Jen doufám, že spoje nebudou mít příliš velké zpoždění. Loni nebyla + – hodina žádný výjimka.

Jirka

Ve Splitu jsou jen 2 hodiny pouzu včetně úklidu. Takže do těch hodin zpoždění je to v pohodě.

kakov

největší průser je, že ten vlak ve směru do ČR obsluhuje vnitrostátní relaci a spolehněte se na vlak, kterej má prakticky denně 1-2 hodiny zpoždění…

Jara16

Ono…. Tak tomu bylo i dříve. Myšleno dobu Mamaia, Amicus, Transdanubium aťd… Chceš na ráno do Prahy a nakonec i ten Brněnský drak byla záruka +/- dojezdu

kakov

dříve není podstatné, pokud vím, že jedou dva vlaky a jeden z nich s vysokou pravděpodobností bude mít velké zpoždění, vyberu si ten „spolehlivější“….

Maršál

Na druhou stranu ta zpoždění člověku umožnila mít ještě levnější jízdenku, stačilo jim napsat na mail o nařízení EU a kompenzace byla doma 🙂

***** Petr

Hloupost .

Milan_86

Uspěli minulý rok, uspějí i letos. A tím nemyslím jen RJ ale i Chorvaty. Země, které jasně, transparentně a včas vymyslí a dodrží pravidla cestování budou určitě zajímavější než „balíčkování“ některých jiných. Lidé chtějí cestovat a užít si volno. Chtěli minulý rok a letos tuplem a rizika je (povětšinou) neodradí. Za mně palec nahoru

Jiří Kocurek

Tak u nás je poslední dobou zvykem přečíst si v neděli večer, co platí od pondělního rána. Protože cokoliv jiného je zbytečná práce. Bývávalo, když se to vyhlašovalo aspoň v pátek.

Panakis

Tak a ted si predstavte, ze by tam na te trase byl vysokorychlostni koridor… To uz by byly uplne jine bomby… odpoledne skoncim v kanclu a odskocim si na vykend k mori… Anebo naopak. Chorvat skonci v kanclu a odskoci si do Prahy na pivo a gulas a do muzea treba… 😀 ano ano ja vim… tezke scifi.. ale az budou mit moje deti fousaty deti tak to tak bude…

Pražák

Vize hezká, ale to, že vám Vaše výlety budou ostatní financovat prostřednictvím daní už tak hezké není. Pokud by totiž nebyla jízdenka dotovaná, tak to nikdy nebude vůči letadlu konkurenceschopné.

Micky

Jakože letadlo není dotováno?? Ať už přímo či nepřímo, letectví je zvýhodněné! Např. nedaní kerosin apod. Takže ta konkurenceschopnost nebude tak horká že.
Jo kdyby tam byla slušná trať (klidně jen s V max 160km/h) bylo by to mnohem zajímavější.

Pražák

Fajn, odpusťte vlakům daň za elektřinu/naftu, ale pořád to bude dražší.

mazera

Zeptejte se na radnici v Brne a Ostravě kolik peněz poskytují leteckým dopravcům aby se létalo k nim? Kolik peněz poskytují přímo letištím? Kolik penez investují do dopravní obsluhy z/na letiště?

Pražák

Což je stejně špatně jako dotovat mezinárodní linky.

jirka

myslím až je to až moc optimistická vize

Ales

Co ta se naučit pořádně gramatiku?

Apten

A co TAK si po sobě přečíst, co jsem napsal.

mazera

Z Rijeky do Bratislavy se jednodenní výlet udělat stihne (z Rijeky 19.55 a Bratislava pobyt cca 8.43 – 21.17). Možná i do Brna by to šlo, když tam chci něco vidět, pojíst a tak.

Miroslav Zikmund

Pochybuji, že obyvatelé Rijeky mají povědomost o nějaké Bratislavě nebo Brně … těm dříve narozeným řekne něco Československo, Česko / Slovensko je už pro ně neznámý pojem …

Lada

Pochybuji, že obyvatelé Brna mají povědomost o nějakém Bělehradu nebo Rijece … těm dříve narozeným řekne něco Jugoslávie, Chorvatsko / Srbsko je už pro ně neznámý pojem …

(Nedělejte prosím vás z těch Chorvatů negramoty a netvařte se tak čechocentricky)

Stony

A nebo sednu na letadlo a nemusim cekat az moje deti budou mit fousaty deti 🙂

Kalanis

Plus buzerace na letišti, která ale s vlakem zase odpadá… Ono to má každé svoje.

Cyklista

I kdyby ten vysokorychlostní koridor spadl z nebe, tak jet na pivo 600 kilometrů nebude nikdy stát 50 korun. Takže se to nikomu nevyplatí. Pokud tedy není boháč nebo rentier s kapesním 100 klacku měsíčně. A vrt z nebe napadají, postavit novou přímou trať z Prahy do Záhřebu by trvalo desítky let a stálo stovky miliard. Kdo to zaplatí?

Jiří Kocurek

Zapomínáte na režijkáře. Těm je to jedno, mají to přece zadarmo.

Jaaa

Pch, 1100 ročně mne to stojí. Letos jsem je neprojel a loni jen tak tak.

ketchup1970

Vykend jako podle vzoru my-kend oni-kend nebo vykend odkend předkend.?

A. Mikulka

Ani děti Vašich dětí nebudou jezdit na vÝkend k moři.

Michal

Přidám bohužel smutnou osobní zkušenost s dopravcem RJ a cestou do Chorvatska vloni, která mě poněkud odrazuje od jakýchkoliv dalších cest s nimi: Jeli jsme s partou, nefungovala celou cestu klimatizace, zásuvky atd. Mile jsme byli překvapeni kompenzací 100 % jízdného na kredit. Chtěli jsme za ty peníze pořídit jízdenky letos, leč po půl roce bez jakéhokoliv upozornění (jak předtím při procesu reklamace, tak nyní před propadnutím částky) všechny peníze z kreditu propadly… Prý jsme si to měli vybrat na hotovost. Reklamace opakovaně zamítnuta, že jsme si měli přečíst před nákupem jízdenky smluvní přepravní podmínky, kde je to jasně napsáno… Číst vice »

Martin Chovanec

Ale hezké, že reklamaci uznali. Mně řekli, že vlak jel 500 km bez elektriky (asi samospádem) a proto se neklimovalo 🙂

Miroslav Zikmund

nefungovalo zařízení CZE z něhož je napájena vnitřní síť, baterky utáhnou leda jistý stupeň osvětlení …

ketchup1970

zřejmě dobrý oddíl, to já myslel, že se CZE kazí jenom přestříkáním na modro. Ve žlutých šatech se CZE nekazí…

Martin Chovanec

To já samozřejmě vím, ale v Regiojetu to asi vědět nechtěli 🙂

Avlaky

Ale to že neumíte číst je vaše vec

Cyklista

Tohle není o čtení, když jsou takové důležité informace úmyslně někde bokem nebo malým písmem na 4 stránce dole v PDF. To je zákeřné jednání. A někteří dopravci to dělají radi. Mám zkusenost z letecké dopravy. Stalo se mi, že jsem měl letět s firmou Transavia z Mnichova do Barcelony a zrušili mi let. Byl nárok na odškodnění a tak. Odškodnění spolu s letenkou to dělalo skoro 10 tisic. Neměl jsem čas to řešit, tak jsem si našel na internetu, ze lhůta pro žádost o odškodnění v Německu je 3 roky. Když se blížila ke konci, ozval jsem se a… Číst vice »

Apten

Nejde o to si to přečíst při nákupu, ale při reklamaci je dobré si to pořádně PROSTUDOVAT. Pak Vás nic nepřekvapí.Nikdo to nečte a potom se diví. Reklamace se řeší co nejrychleji a tak, jak mi vyhovuje. (Raději peníze hned, než voucher do budoucna)

T478.5

A vy znáte nazpaměť 20-100 stran, které takové SPPO všech dopravců zpravidla mají?

Avlaky

Ne, ale jakou chybu udělal RJ, žádnou má to tam napsané…

Samuel

Ono každý bktobpride do HR vlakom šetrí ich cesty a nemusí nikde parkovať. Pre HŽ je to len prínos majú robotu pre mašiny a strojvodcov. V HR je všeobecne slabá ponúka vlakov a keďže majú aj slabý priemysel tak aj nákladnej dopravy. Toho tranzitu po sieti HR je naozaj minimum.

Ales

Tak na tom není nic smutného krom vaší blbosti, že si neumíte přečíst podmínky. Smutné je jen to, že chyba je na vaši straně.

*****. Petr

HZ zřejmě pochopily kooperaci k užitku cestujících správně . Kéž by jednou i u ČD prozrely

Ales

U ČD bych s tím nepočítal. Tam než se rozhoupou, je konec sezóny

-TR-

ČD solidně pokrývají spojení do Polska k Baltu. To je taky dobře.

Anonymní alkoholik

No, Balt pokrývají jen proto, že PKPIC nemá vozy. 😀 Nebýt toho, tak spojení k Baltu není. A počítám, že až dojedou rekonstrukce (335+265 vozů dojíždí, teď PKPIC vyhlásilo výběrko na dalších 192+14, krom toho je ve výrobě 81 nových od FPS) a revize polských vozů, tak tyhle rychlíky udělají taky pápá, což bude docela škoda.

Vlm Čhk

Klasika, neexistuje článek u kterého byste nepropagoval vaše slavné vlaky k Baltu. To vás někdo platí že jim děláte takovou reklamu ? Poptávka po cestování k Jadranu je neporovnatelně větší, Polsko to nikdy nenahradí.