RegioJet, Člověk v tísni, ČD Cargo a Rail Cargo Group zahájí humanitární vlaky mezi Ukrajinou a Prahou

Lokomotiva Siemens Vectron v barvách RegioJetu. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czLokomotiva Siemens Vectron v barvách RegioJetu. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Spojení má fungovat každý den, kontrola proběhne už ve vlaku mezi Ukrajinou a Polskem.

48 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honza

Je mi špatně ze všech negativních komentářů. Jděte teď někam se svou nenávistí vůči žluté, se svou nevyřízenou reklamací, šťourání se v podnikání SA respektive RJ.
Evropská země je ve válce, lidi utíkají, v podzemí se rodí děti, nikdo neví, kdy mu na dům přistane raketa.
Takže milý Tomáši Š. a jiní, jdětě teď prostě do pr_ele!!!

Pája

Myslím, že se mýlíte. Válka je vždycky zlo, přináší utrpení a já války a násilí odsuzuji. Přesto si člověk uvědomí, že ta žlutá už dlouho znamená i negativa a běžnými zaměstnanci to opravdu není. A tam si běžte sám.

Pepa

Pajo, ty jsi deb_l

kix

tenhle je navíc žluto-modro-červenej..tak by to nemělo tolik vadit..

Arnošt

Prostě co udělá Jančura, je pro některé sráče vždycky špatně.
Mimochodem, anexe Krymu a útoky na Donbase začaly později, než si Jančura půjčil u Sberbank. Ale je to Žlutozlo, to je jasný, to ví každý zakomplexovaný sráč.
(Můžete mě klidně zabanovat.)

Tomáš Studený

A kdyby se RegioJet uráčil zaplatit dopravcům za práci, kterou pro ně odjezdili (konkrétně v našem případě 4,5 milionu za práci od září do prosince), mohli by tam jet pomáhat i oni. Ale to by si potom RJ nemohlo honit image dobráka a spasitele světa…

***** Petr

A proč to řešíš zde a ne s Jančurou? Nežijeme v právním státu? Nutil Tě jezdit proti Tvé vůli?

Tomáš Studený

To nejsem jen já, to jsou i větší hráči a i ty už to bolí. Žijeme v právním státu, který nefunguje. A telefony nikdo nezvedá. Nikomu. Ale ty internety čtou…

***** Petr

Zvláštní myšlenkové pochody.

Y.K.

Tedy nevím, jestli dá vymoci nezaplacená faktura v diskusi. Mě by to nefungovalo, to jsem si jist. Snad máme soudy ne? Proč svá práva nehájíte cestou k tomu určenou?

Pfff

Neotravuj pořad s tím trapným Retrobusem, nikoho to nezajímá

Leinad

Doufám, že ses postaral, aby to věděli ostatní (pár dnů po splatnosti výhrůžka registrem dlužníků, pak opravdu zapsat)

Jiří Kocurek

Takže vadí i to, že Jančura zareagoval změněnou situaci a provozuje humanitární vlaky. Někteří si prostě najdou důvod, proč je to špatně.

Tomáš679.2

Pane Kocurek, ono vadí už i to, že za tohle všechno můžeme i my všichni, co jezdíme autem a nákupem pohonných hmot jsme se zařadili mezi podporovatele. No napadlo by Vás to?

Jiří Kocurek

No v tom příapdě bychom neměli jezdit ani lokálkou. Dokonce bychom něměli ani vozit chleba a orat na poli. Ani používat železnou rudu z Ruska. když to přeženem. Takže máme zhasnout a přestat žít? (Brno jede na Dukovany)

Vojtech

Tak když nám vrátí ten 20 km dlouhý kopec uranu co tady po válce vytěžili. Jo oni z něho udělali 15 tis také a ještě nám to prodávají zpět jako palivo

Jiří Kocurek

PS: Budete totéž vyčítat i Ukrajincům?

Tomáš679.2

Moment, Co já bych měl komu vyčítat? Proč tento tón?

Jiří Kocurek

“ že za tohle všechno můžeme i my všichni, co jezdíme autem “

Tohle na mě jednoznačně působí jako výčitka.

Tomáš679.2

Tak jistě. Ona to původně výčitka byla. Z mé strany je to pouhé sdělení toho, co jsou někteří jedinci schopni vymyslet. Dle mého názoru je to pouhopouhé míchání jablek s hruškami bez zamyšlení se nad tím, že podstatná část z nákupu pohonných hmot jde na spotřební daní do státní pokladny a zůstává doma.

Y.K.

Co je to humanitar?
To máte odkud s tou Sberbank (nevím, ptám se).

Jiří Kocurek

To bylo v roce 2014, když kupoval ojetiny. Stačí hledat.

Ale je jasné, že Mašinka to přesně věděl už tehdy.

Y.K.

Aha, nějaká půjčka nebo co? Se mi nedařilo nic vygooglit a takové detaily už si nepamatuji.

kakov

Ano, půjčoval si na nákup tuším vagónů od OBB, ale tehdy byla Sberbank normální banka a nikdo nemohl tušit co přijde, takže nebyl důvod jejich služeb nevyužít

Jiří Kocurek
Tomáš Záruba

Jestli to s tím odbavením ve vlaku vyjde, tak se paradoxně za války podaří daleko civilizovanější forma kontroly, než je tam normálně (a třeba by to pak mohlo i zůstat) => palec hodně nahoru, ale zároveň se mi tomu nějak nechce věřit… 😉 Pokud teda tím „mezi Lvovem a Přemyšlem“ není míněno dlouhé stání v (obou) PPS.

J.K.

Možná na Polské straně budou ještě čekat, ale jestli to bude v teple ve vlaku a ne venku na mrazu tak to bude taky plus…

Lukáš Chytil

I když Jančuru nemusím a jeho podnikání se dá ledacos vytknout, tak za tohle tleskám, poklona a klobouček.

A to samozřejmě i všem, kteří se na pomoci ať už finančně, nebo dobrovolnictvím podílejí. 👍👏

kakov

Ano! I Jancurovi patří velký dík, za přispění k přepravě uprchlíků, je super kolik dopravců se zapojilo, na železnici vlastně všichni!

Tomáš679.2

„„Logistické a bezpečnostní problémy nám doposud bránily do země dopravovat více humanitární pomoci, potřeby jsou obrovské. Společný projekt využití vlaků s přeložením na Ukrajinské železnice a rozvoz do různých míst v napadené zemi je skvělý, a pokud se rozjede naplno, bude znamenat stovky a stovky tun, a to už je skutečně významná pomoc,“ říká Šimon Pánek, ředitel Člověka v tísni.“

Vynikající.

Jen by mě zajímalo pokud jde o humanitární pomoc budou třeba vlaky ukrajinských železnic pohybujících se po území zasaženém boji označené mezinárodně uznávanými ochrannými symboly ? Nebo je to v tomto případě vůbec možné ? Děkuji.

rtep

Vzhledem k tomu, že Rusáci útočí i na sanitky a nemocnice, je celkem jedno, zda budou mít vlaky nějaké označení.

R2R2

Ani podle zprav ukrajinskeho vedeni, ktere nema uplne duvod pocinani Rusu malovat na ruzovo se nezda, ze by se Rusove nejak vyrazne zamerovali na nemocnice, sanitky, pripadne jine civilni cile.
Rusko, potazmo Putin jako jeho vladce, si zaslouzi odsouzeni za invazi na Ukrajinu a za vsechno utrpeni, ktere tam pusobi, ale kvuli tomu nemusime jejich pocinani licit v horsich barvach, nez zrejme je.
Je samozrejme mozne, ze dojde ke zmene tohoto pristupu a Rusove zacnou bombardovat treba i humanitarni pomoc, ale zatim se nezda, ze by se tak cilene delo.

Kubrt

Cílené bombardování nemocnic – aha, to jako že tento level teprve může přijít? Zatím můžeme být v klidu, protože zatím jsou to omyly? MH17 byl taky omyl, sorry jako?

R2R2

Nepisu, ze mame byt v klidu. Jen nesouhlasim s tim, ze je jedno, zda humanitarni zasilky oznacime, protoze Rusove strili nediskriminacne na vsechno nebo dokonce primarne na civilni cile, to se zatim nedeje.
Nechci bagatelizovat utrpeni Ukrajincu, ztraty na zivotech ani materialni ztraty. Pouze vyjadruji nazor, ze kdyby Rusove opravdu nebrali na civilni cile zadne ohledy, tak pravdepodobne budeme sledovat jina cisla ohledne poctu utoku na nemocnice, ohledne poctu utoku na sanitky a zejmena mnohem vyssi pocty mrtvych a zranenych civilistu nez jake jsou z ukrajinske strany hlaseny.

Tomáš679.2

No ono úplně stačí, se se zaměřují na rezidenční čtvrti . Těch civilních cílů už bylo skutečně mnoho aby se to dalo označit za přešlap. Tohle se už v žádných horších barvách lícit nedá.

Tomáš679.2

Jo a kdyby Vám nestačilo to co bylo zničeno doposud, tak si připočtěte jednu školu v Charkově. To je taky vojenský cíl jako vyšitý.

kakov

Bohužel to co předvádí rusové v Charkově dnes, je svinstvo nejvyššího kalibru, které jde proti civilistům!

R2R2

To, ze temer musime hledat jednotlive utoky na cile, jako jsou skolky, skoly nebo nemocnice, do urcite miry ukazuje, ze nejsou primarnim cilem. Ve valkach, zejmena, pokud se valci v obydlenych oblastech, k utokum na podobne cile dochazi casto v takove mire, ze ani nestihame cist zpravy. To se zatim nedeje a muzeme jen doufat, ze ani nebude. Jinak i skolka muze byt legitimni vojensky cil, pokud ji nepritel vyuziva jako vojensky objekt, treba z ni strili nebo v ni skladuje munici. To je nakonec jednim z duvodu oznacovani nemocnic, humanitarnich konvoju a podobnych objektu, abyste nepriteli avizoval, ze se… Číst vice »

Tomáš679.2

Nemyslím si, že takové útoky musíme složitě hledat. Ale od toho jsou zde instituce, které si na to posvítí. Třeba jako mezinárodní trestní tribunál v Haagu. A dobře tomu tak.

R2R2

Mozna si jen trosku nerozumime, chci tict, ze tech hlasenych utoku zatim nebylo mnoho.
V poslednich hodinach se bohuzel zda, ze se situace zhorsuje. Rad bych se mylil.

Zaloby byly podany, budou reseny a je to dobre. V tom nejsme ve pri.

kakov

Možná si přečtěte co se tam opravdu děje, včera rus namířil proti Charkovu raketomety, tu už nelze nijak omluvit, samozřejmě to vše co popisujete znám, jenže rus změnil přístup…..

rtep

Vzhledem k tomu, že leckteří ruští vojáci asi ani nevědí, že jsou na Ukrajině, tak můžete mít pravdu.
Cíleně na špitály a sanitky asi nestřílí, ale střílí prostě všude kolem sebe.

Tomáš679.2

Samozřejmě máte pravdu. Je jedno, zda se jedná o civilní objekt či nemocnici. V obou případech nesmí být tento předmětem útoku a to ani tehdy, jsou li pochybnosti o tom, zda se o takový objekt jedná či nikoliv. V případě označení by pochybnosti zcela odpadly a nikdo by se nemohl na nic vymlouvat.

Petr

Ruské fašistické okupační vojsko jakékoliv označení ignoruje. Střílí na sanitky, označený vlak ta kremelské hrdlořezy opravdu nezastaví

rozinka

Kdepak je Miloš? Čekáme na jeho komentář!

ZYRTHEC ft. KEPPRAFLØW

Copak Miloš, ale kam se poděly ty modré gumy, které ještě před týdnem uctívaly Putina a blekotali o tom, že jsou na svém území.

Měli by se zvednout a jít nám pomoci. ČD taky pomáhají.

Jiří Kocurek

Kde jsou? Mě nechybí. Ostatně dobytek na pastvu, krysy do kanálů a hnůj? Hnůj patří na pole.