RegioJet čeká první velká výluka na R8, vlaky na více než měsíc mimořádně odkloní do Hulína

Siemens Vectron v reklamním polepu na film 3Bobule. Foto: RegioJetSiemens Vectron v reklamním polepu na film 3Bobule. Foto: RegioJet

Velké změny čekají od zítřka cestující na lince R8 mezi Brnem a Bohumínem. Až do 29. 4. bude v úseku

Zpět na článek
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michal

Takže model, který fungoval i za ČD a měl jsem s ním dobré zkušenosti. Díky tomu, že bus jel cleou dobu po dálnici a od sjezdu do Hulína je to na nádraží kousek, tak se dařilo dodržovat jízdní doby a se zpožděními jsem se moc nesetkal.

Jiří Kocurek

Potvrzuji.

Olda

Mě se stalo, že jsem do Brna za výluky budem dojel vždy s náskokem a přímý bus dokázal i hodinový náskok.

Elb

Tak v téhle době musí být na pohodu řešit výlukové autobusy. 😀

Pavel

Omlouvám se, ale čtu to už po třetí a nejsem z toho moudrý. Tzn., že vlaky linky R8 z Bohumína budou místo přes Přerov jezdit přes Hulín a dál pokračovat do Břeclavi, místo do Brna?

Kubrt

Vlaky budou jezdit z Bohumína do Hulina, autobusy z Brna do Hulina.

Nikolaj M.

Takže všechno skončí v Hulíně? Autobusy z Brna i vlaky z Bohumína? To tam bude brzo dost plno 😀

MMM

Vždycky, když byla na R8 výluka, tak byla organizována přestupem v Hulíně.

*h8*

Hulín je pro ten přestup ideální – před nádražím je takový malý autobusák s několika stáními, kdysi (za socíku) využívaný pro Pilanu (Narex) Hulín. Dnes tam jezdí možná 1 autobus denně (jestli vůbec) a akorát se to používá jako neoficiální P+R. A exit z dálnice je od nádraží asi 1 km, přičemž se vůbec ani nemusí zajíždět do města.

Jiří Kocurek

A v době výluky se tam točívá 10 až 15 autobusů.

Tomáš Hradecký

Já to pochopil tak, že v Hulíně skončí a z Hulína bude náhradní autobusová doprava do Vyškova a do Brna. Důvodem je podle článku to, že Hulín je blízko D1, tzn. že autobusy dojedou do Hulína rychleji než do Přerova a bude jich tedy potřeba méně.

Vlado

Je to v odkazu na Regiojet((to modře napsané rozkliknout) Jinak vlak tedy pojede Bohumín-Hulín a NAD v úseku Hulín-Brno.Vlak tedy pojede z Bohumína přes Přerov, v Hulíně objede loko a pojede to zpět do Bohumína ,přes Břeclav to objíždět nebudou a z Hulína do Brna bude autobus

Vít Jůza

„RegioJet kvůli tomu na trati Přerov – Břeclav začne dočasně zajíždět do Hulína.“ Také koukám, co to je za zajímavou „zajížďku“.

Lech Malý

>RegioJet kvůli tomu na trati Přerov – Břeclav začne dočasně zajíždět do Hulína.
Ano, lepší formulace by byla ‚RegioJet kvůli tomu začne dočasně zajíždět do Hulína na trati Přerov – Břeclav.‘ Takhle to vypadá, že už na té trati jezdí, a nikoliv, že právě na této trati se nachází Hulín. I tak to většina z nás asi pochopila správně.

Jiří Kocurek

Hmm, ČD tuhle zajímavou zajížďku provozovaly zcela běžně nejméně posledních 10 roků.