cargo

Ředitelka pardubického letiště blokuje své odvolání. Nepodepsala žádost leteckému úřadu

Letiště Pardubice. Autor: Letiště PardubiceLetiště Pardubice. Autor: Letiště Pardubice

Změna oprávněné osoby je prvním krokem k odvolání současné ředitelky. Ta ji ale zatím nepodepsala.

Zpět na článek
68 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Jj, ať žijí kraje. To jsou borci…
Kdy už konečně ty kraje zruší. To co předvádí jsou akorát samé nehospodárnosti.

Nekdo

Vůbec tomu nerozumíte! Každý kraj má jednom jedno letiště, Pardubice, Hradec, Budějovice, Karlovy Vary a tak každý velmi hospodárně se stará o to svoje a navzájem si nedělají naschvály. V Budějovicích už už čekají linku z Prahy z vazbou na Čínu. V Pardubicích budou přestupní uzel pro Kalugu. A v Ostravě jim jezdí na letiště i vlak!

Nekdo

Vazeny pane Juchelko, EBA, kde jste? Potrebujeme vysvetleni!

avijan

Teď se tady, vy všichni chytrolíni, předháníte v odsuzování, podávání trestních oznámení a dalších radikálních řešení. Ovšem přátelé, co až dosud dělali akcionáři, že situaci nechali vyhrotit až do téhle podoby?!?!? Ti by se především měli zodpovídat, ale asi to lze těžko očekávat, když jsou víceméně všichni na jedné lodi…

chris

Reputace letiště je díky řízení téhle tetky z Prahy, její absolutní nenažraností a jak je evidentní i totální sabolibostí hluboko v řiti. Hlavní zájem je sebe sama a ne letiště, to je nástroj k super odměnám, novému Laurin Klement v plné palbě, vychutnání si možností na maximum. Dokázala, že letiště a nový terminál opravdu zeje dlouho prázdnotou a nebýt dotací z peněz nás všech, tak je dávno letiště v likvidaci. Katastrofa, velebnosti.

avijan

Ta „tetka“ nic nerozhodovala sama, si uvědomte, s ní se vezli všichni, kteří z toho měli prospěch, vše se rozhodovalo kolektivně, o tom to přece všechno je, aby se nedalo říct, že to má jeden nenažranec v rukách. Ale bylo třeba v kritické chvíli obětovat beránka a ten je tady…

123

Nejsem volič ani jedné z vládních koaličních stran (a ani soudruhů). Ale tady se ukazuje, že ODS furt jen kecá a kecá a přitom je to s nima furt stejné.

Nováček

A pokud byste jejich voličem byl, myslíte, že by váš názor měl menší váhu?

Jiří Kocurek

Potřebuju něco vysvětlit. Zřizovatelem firmy je Kraj a město Pardubice.
Zastupitelstvo Kraje 2016-2020: ANO – 12, ČSSD – 11, KDU-ČSL – 9, ODS – 5 zastupitelů.
Zastupitelstvo Pardubic 2016-2020: ANO – 13, ODS – 7, Piráti – 5, TOP, ČSSD, KSČM po 2

A přitom píšete, jako by ODS měla většinu. Člověk by si říkal že 4. strana v pořadí o věcech nerozhoduje.

ANO vyhrajle krajské i městské volby, ale nerozhoduje o firmě Krajem a městem zřízené? Tohle nechápu.

Jiří Kocurek

Jsou totiž vpodstatě dvě možnosti: ANO o tom ví a nechává to plavat, nebo rovnou aktivně spolupracuje. Případné ODS je v roli bílého koně.

petr 5

Penězovod z kraje přes letiště do kasy modrých strak musí být zachován. Máme další čtyři roky k dobru.

Zdeněk

Napadá mě jedno staré přirovnání o lejnu a košili.

johny

Vyhodit a zákazat uzavírání pracovněprávních vztahů u subjektů veřejného sektoru. Nazdar

Matěj

Arogance moci …

chris

Tak to shrneme: Desítky milionů ve ztrátě? Nezájem, chci odměny i za to, co jsem neudělala, ale vylhala. Jde mi hlavně o sebe samou a daňoví poplatníci, hezky plat´te. https://zdopravy.cz/poslete-nam-16-milionu-a-dejte-mi-odmeny-225-tisic-zada-reditelka-pardubickeho-letiste-akcionare-60487/

Špaček Jaroslav

Letiště které nevydělá ani na vlastní mzdy , může provozovat jedině stát.

Petr

Omyl, pane. Nikoliv stát, ale kraj.

Lojza

A kraj jako nespadá pod stát nebo jak?

Romis

Čekám na otevření superlinky do Kalugy:) To proto, abych si zavčas koupil letenku, než bude úplně vyprodáno 🙂 A další úchvatné nápady se superlinkami ta paní nemá? 🙂

Alfon Prajzak

Co chtějí na letišti v Pardubicích provozovat?? Do Bena kouse a do Prahy ještě méně.
To letiště nemá šanci na úspěch.

Honza

No řekl bych že přes letošní zimu toho do Pardubic bude létat víc než do Brna….

MartimK

Mínusáři. Myslí roužky😀👍

MartimK

Doufejme, že další pomoc nebude potřeba🧐

Jiří Kocurek

Můžu dotaz? Oprávněná osoba může být jen a pouze jedna?

Já jen, že kdyby náhle zemřela oprávněná osoba na Ruzyni (nechci nic přivolávat, ale kdo zná den a hodinu…) tak by se tam provoz zastavit?

Petr

Paní ředitelka žije ve špatný době,dříve se dávaly zlaté padáky a nějaká ta trafika a odchod byl bezbolestný.

Pavel Janeček

Ztrátové letiště

Jackub

Jojo, odvolání… Když se nechce, je to mnohem horší, než když se nemůže…

Pepík

Jaký provoz by se měl zastavit ? Ty dvě letadla týdně ?

Martin V.

Ale to by stejně zastavil jen civilní provoz, ne? Předpokládám, že vojenské letiště by fungovalo normálně dál.

chris

Nehorázná drzost Šmejkalové, alias tetky z Prahy jak je v letectví nazývána. Po letech jejího zcestného a chaotického „řízení“ se letiště potopilo do hluboké černé díry. Jí nejde o letiště, ale především o sebe samu, což vehementně dokazuje. Vykopnout jí ze židle natvrdo, nic jiného už nezbývá, nežli letiště úplně položí. To je strašný, co to předvádí – a tím i reputace letiště je díky této tetce kdesi v …

Novotny

At to pani podepise a odejde bez odstupneho. Muze byt rada, ze na ni vlastnik mepoda trestni oznameni, ze radne nehospodari se sverenymi prostredky a majetkem v dobe krizove.

Pavel Syrový

Dobrý den, podle mého názoru by to naopak měli by to udělat a podat na ni co nejdřív trestní oznámení viz Váš příspěvek. Sama neodstoupí, jak je vidět. Mám stejný názor, že se jedná o řádné nehospodaření se svěřenými prostředky. Každopádně se divím, že to už dávno neudělali a nedomluvili se dohromady město a kraj a nepodali společně trestní oznámení a nenechali to prošetřit. Pomohli by si navzájem všichni, stejně jim asi nic jiného nezbude…jak to tak vypadá….

zdeva

…modrý straky…

Jiří Kocurek

Samozřjemě, že za to může ODS. V minulém azstupitelstvu měli dokonce 5 mnadátů z 28, ikdyby neměli ani jeden, tak ji tam dosadili!

Martin

Ted uz jich maji dost, tak mohou konat en?

Filias

Tak ODS to odvolání teď blokuje. „Potřebujeme analýzy“ a podobný kecy.

petr 5

potřebují prachy, pak prachy a zase prachy

Od lesa

Tak nepodepsala, stejně to letiště je jen černá díra na peníze nás všech, takže zrušit a soudružku na hodinu vyrazit.

chris

Letiště udržet, ale tuhle tetku okamžitě vyhodit, Její chování je absolutně nechutné a nehodné jakékoliv pozice v managementu jakékoliv firmy…

Od lesa

Kvůli kolika letadlům týdně?

chris

PO nástupu této paní tam opravdu nezůstaly žádná letadla, ale zejména kvůli desítkám milionů propadů za hospodaření letiště, které musejí být hrazeny z daní veřejnosti a odsunu významu letiště kamsi na pokraj něčeho…a to tam je zcela nový terminál.

Kalina

Pokud jí byl uložen úkol, který nesplnila, je to porušení pracovních povinností a důvod k vyhazovu nebo minimálně sebrání odměn. Rovněž její podpis nemůže být podmínkou pro změnu oprávněné osoby, to by takhle mohla blokovat až do penze. Spíš k odstranění od koryta už není vůle, v případě ODS mě to ani nepřekvapuje.

Pavel

Určitě má dáma vícero min, které jim může nechat okolo letiště vybuchnout.
A určitě tam nemohla statovat, aniž by ji někdo dosadil, úkoloval a zároveň kryl záda.

MaraSourak

Nic nedokazala…, zenska snad nema zadnou sebereflexi…

Olda

Omyl, pánové… Na mne to působí dojmem, že kočka je naopak velice schopná, nejsem hlouběji obeznámen detaily, ale dle výroků v článků, se muže jevit, že prvořadé schopnosti nejsou ve vedení letiště, které je opravdu pohledem ekonoma tak na zavření, ale ve schopnosti mít informace… Velice důležité informace. Určitě to však nejsou ty, kterými směry se bude např. ubírat obchodní politika WizzAiru, Lufthansy apod., apod.

chris

Oldo, zaplat´ ztráty v desítkách milionů za hospodaření letiště – a potom teprve napiš. Rád si potom přečtu tvůj komentář.

Lubosch

Co se divíte, to je ten zkorumpovaný režim, který si říká demokracie. Za bývalého režimu, by letěla ani by nevěděla kam.

Y.K.

Prosím vás, to jsou příšerné bludy. Straničtí hajzl…é nebyli zalezlí do nejvyšších funkcí každé firmy bez možnosti vyštípat? Byli. Jen to měli jednodušší, protože kdokoliv by na to poukázal, by byl označen za reakcionáře, štváče proti straně a zřízení. Sami si dali do zákona nedotknutelnost strany.

Velký rozdíl je v tom, že se o tom dnes může psát. Ale horší to fakt není (i když by to nepochybně mohlo být mnohem lepší).

pavelN

Blabolite. Spousta zlodeju z KSC sla sedet. Jedine co juseli bylo vystoupit ze strany. Clen nesmel jit pred soud. Interni narizeni. Ale vy to prezentujete jako ucela nezakonne fungovani statu. To se hodne pletete, nebo lzete… o cem se vubec nemluvi je to, je i STB byla v 50 letech vysetrovana pro nezakonne postupy. A meli hodne nasrano v kalhotach. Kdyz byl soudce a prokurator cestni lide, sli do toho. Ale to se moc nehodi do pohadek o zle dobe a skvele demokracii…

Pe.tr

No ty jsi hóóódně mladý nebo těžký mimoň .

BND 30

Neděle dopoledne a Studio kamaráda PavlaOuta vysílá pohádky. Bude následovat Grebeníčkojc slušná rodina a pak Pendrek není jen cukrátko.

Gloglo

P. Josef Toufar byl vysetrovatelem STB brutalne utyran k smrti. A jaky za to dostal trest? Pouhou stranickou dutku… A to ovsem nikoli za vrazdu ale za nesplneni stranickeho ukolu, kterym bylo z Toufara vymlatit priznani…

Hojakar

Tyhle ty nesmysly vám říkali na stranické schuzi KSČM?

Y.K.

Člen KSČ šel sedět jen jedině v případě, že se straně jakkoliv znelíbil (vnitřní boj o moc). Ale že byste z firmy odvolali šmejdy, které tam místní buňka dosadila. Ani omylem. A jaké byly tedy ty výsledky vyšetřování STB v 50. letech? Tajná policie se zrušila? Přestala sledovat a týrat lidi? Stala se z ní apolitická organizace nepracující podle zadání komunistů s hlavním cílem zabránit oslabení režimu? Jestli zrovna v 50. letech soudili někoho z STB, tak to byl jedině někdo, kdo odporoval režimu, protože to byla pěkně hnusná doba hlavního zlomu odporu proti úplnému převzetí moci komunisty. A pochopitelně… Číst vice »

Nekdo

Ne v ZOO. Ale v obrovskem koncentraku. Ve vezeni velikosti statu. Takhle to bylo…

Libor

…je po volbách…takže jedeme dál….teda lítáme dál…

Korytňačka

Je tohle vůbec možný? Takže kdyby bábu nedejbože přejelo letadlo, tak můžou pardubický letiště leda rozorat, jo? Fakt hnus takhle se přivázat ke korytu.

Spálená tlumivka

Ono by bylo nejlepší tu černou díru na peníze zavřít, jenže to by se voliči mohli začít ptát, kdo z politiků do ní naházel nejvíc peněz, které mohl kraj a město použít někde jinde. Třeba na linkové autobusy, aby v kraji nebyly vesnice, kam o víkendu bez auta nedojedete.

Y.K.

„Na mne je to poněkud překotné, nejprve musíme…“ Bravurní ukázka rozhodnosti a řidicích schopností politika.

Matěj Klimeš

Co čekat od Kortyše 🙂 Jo, co si lidi zvolili 🤷🏻‍♂️

Mračoun

Naprostý souhlas, z vyučeného elektrikáře, přes starostu města, až po krajského radního pro dopravu… Kdysi můj spolužák, který mnoho let působil ve vedení jedné velké státní dopravní firmy řekl, že od určité funkce se toho nemusí moc umět, důležité je se do ní dostat a udržet se tam… Je potřeba znát správné lidi, být ve vhodný čas na vhodném místě (a v té dobré straně), pozorovat odkud právě vane ten nejlepší vítr a odbornost (spolu s funkcí) se dostaví, než bys řekl švec… Ale to jistě neplatí o výše zmíněném pánovi…

EBA

baba si drží koryto s Juchem.. a ODS je tedka s ni jedna partaj… to co se děje v na kraji a na městě je neskutečný.. to je na defenestraci uz!

Matěj Klimeš

Co si lidi zvolili 🤷🏻‍♂️ Přesně tohle jsem čekal, že tam tahle parta bude dalších 20 let bez ohledu na výsledky voleb. Aneb ty předcházející volby dopadly naprosto stejně. Vyhrála úplně jiná strana, kde minimálně jejich člověk dopravě celkem rozumí. Měl jsem možnost s ním na toto téma několikrát hovořit. S Kortyšem bohužel také 🙄

Nekdo

Nema cas, vy hnusne hyeny. Zrovna ukoncuje vyjednavani o novych linkach do Syktyvkaru, Ushuaie, Novehe Urengoje a Antananariva! Feedery do Ceskych Budejovic, Uherskeho Hradiste a Brna budou nasledovat hned pote…

beija

Přerostla jim paní pěkně přes hlavu, jen co je pravda..Teď to budou muset řešit přes právníky. Ale je to svým způsobem chyba majitelů/ akcionářů/ , měli si třeba upravit stanovy společnosti a umožnit udělat změnu oprávněné osoby například zástupci ředitelky nebo akcionářům na valné hromadě a td..

beija

Ale můžou pořád ještě svolat mimořádnou valnou hromadu a tam nějaké změny udělat. 😉

Matěj Klimeš

ODS, Kortyš náměstkem pro dopravu, fakt myslíte, že je vůle ji jakkoliv sesadit? 🙂

Roman

Odstoupení od koryta není nikdy snadné…