Realitní schizofrenie: Správa železnic a ČD opraví budovy ve Veselí nad Lužnicí, hospoda zůstane

Nádražní budova Veselí nad Lužnicí. Autor: ŠJů, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17458213Nádražní budova Veselí nad Lužnicí. Autor: ŠJů, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17458213

Vlastnictví budov na veselském nádraží je rozděleno, oba státní majitelé plánují vlastní záchody

Soubor nádražních budov ve Veselí nad Lužnicí se dočká velké rekonstrukce. Oprava přitom bude rozdělena zhruba na dvě poloviny, neboť ve vlastnictví budov panuje ve Veselí mírná schizofrenie. Je rozděleno mezi Správu železnic a České dráhy.

Správa železnic už pro svou polovinu, jejíž součástí je budova s čekárnou, vypsala tendr na stavební práce. Ty budou zahrnovat změny uspořádání interiéru budovy, vybudování toalet přístupných z haly, nových komerčních prostor a přesunutí kotelny do suterénu.

Zahájení stavebních prací je naplánováno ještě na leden, stavba potrvá 12 měsíců a vyjde zhruba na 57 milionů korun. Mimo jiné se počítá se vznikem prodejny typu Stop&Shop, školící místností pro zaměstnance Správy železnic v patře nebo kancelářemi. O využití podkroví ještě není rozhodnuto.

Součástí nádraží se službami pro cestující je nicméně i druhá polovina srostlého objektu, kde se nachází například známá restaurace nebo záchody. Tato část zůstala i po velkém převodu nádražních budov v roce 2016 v majetku Českých drah.

„Jednání týkající se opravy druhé budovy mezi Správou železnic a Českými drahami probíhá, snahou je práce zahájit v roce 2021,“ uvedla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

„České dráhy vlastní zhruba polovinu objektu výpravní budovy ve Veselí nad Lužnicí. V této části funguje restaurační zařízení, které ČD hodlají provozovat i nadále. V restauraci jsou nová okna a dveře. Součástí budovy jsou i veřejné toalety, které plánujeme v příštím roce opravit. Stavební práce proběhnou v koordinaci se Správou železnic,“ doplnila mluvčí ČD Gabriela Novotná.

Vedle výpravní budovy vlastní ČD i další objekt, který bude rekonstruován pro potřeby personálu ČD.

Tagy České dráhy opravy nádražních budov seznam Správa železnic Top Veselí nad Lužnicí
55 komentářů