Rakouský Westbahn chystá mezinárodní provoz, spojí Mnichov a Vídeň

Jednotky Stadler Kiss dopravce Westbahn. Foto: Attila Alföldi - WestbahnJednotky Stadler Kiss dopravce Westbahn. Foto: Attila Alföldi - Westbahn

Jeden z prvních open-access dopravců na evropské železnici míří poprvé mimo zemi, kde začal se svým byznysem. Rakouská společnost Westbahn

Jeden z prvních open-access dopravců na evropské železnici míří poprvé mimo zemi, kde začal se svým byznysem. Rakouská společnost Westbahn chce od prosince letošního roku protáhnout linku z Vídně do Salcburku až do bavorského Mnichova.

Vyplývá to z materiálu, který Westbahn podal u rakouského regulátora, jako první o něm informoval International Rail Journal. „Mnoho našich zakázníků chce pokračovat dále ze Salcburku do Mnichova, chceme jim z Vídně nabídnout přímý spoj,“ vysvětluje v ručně vyplněném formuláři šéf Westbahn Erich Forster.

Westbahn počítá na trase mezi Salcburkem a Mnichovem se čtyřmi páry spojů denně, zastavit má ještě ve Freillasingu, Traunsteinu, Rosenheimu a stanici München-Ost. Oproti railjetům ÖBB bude o 7 minut pomalejší, cestu zvládne za hodinu a 37 minut.

Westbahn jezdí na rakouských kolejích od roku 2011 s jednotkami Stadler Kiss, od prosincové změny jízdního řádu výrazně navýšil počty spojů, mezi Vídní a Salcburkem jezdí i v půlhodinovém intervalu.

Tagy Vídeň - Mnichov Westbahn
9 komentářů