Rakouské dráhy potvrdily vystavení Cityjetu v Budějovicích

Příměstská jednotka ÖBB Cityjet. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářPříměstská jednotka ÖBB Cityjet. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Přehlídku desítek vozidel na Národním dnu železnice 22. září v Českých Budějovicích ozdobí i jednotka Rakouských spolkových drah (ÖBB) Cityjet.

21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
VRT

Bude výstavka putovní?

liposh

Je to úsměvné. V 89. roce se otevřely hranice a všichni jezdili na výlety do Rakouska čumět, jaký to tam maj. Uplynulo 29 let, děti narozené v tom roce už jsou rodiči, rómské děti narozené v tom roce už jsou prarodiči a pořád jsme se nezmohli na víc, než čumět, jaký to maj v Rakousku.

Daniel Mach

Možná to je proto, že neustále řešíme Romy než abychom řešili podstatné věci. Co myslíte?

železničář v důchodu

liposh:
No, já jsem zase dost brzy po 89. roce doslova čuměl na to, jak se Rakušani od nás rychle naučili mnohé své předtím námi obdivované přednosti odbývat a „očůrávat“ …

železničář v důchodu

Nechápu, jak může nějaký blázen kvůli shlédnutí vozidla, které někde jezdí naprosto běžně v pravidelném provozu, chtít svojí návštěvou podpořit komedii a „Potěmkinovu ves“ nazvanou „Národní den železnice“ – a totéž ostatně platí i pro ostravské „Czech Raildays“ (či jak se to vlastně jmenuje, když to nemá ani slušný český název) a další podobné akce. Ale co naplat: nátura českých „ovčanů“ už je zkrátka taková …

To

Vy musíte žít hrozně negativní život, když proti všemu máte výhrady. Bohužel dnes už to tak je všude – české názvy nefrčí, všechno přinejmenším v angličtině. Ikdyž u té ostravské akce to ještě chápu, tam je nějaká mezinárodní účast a už vidím, jak se cizinec snaží vyslovit, že jede např. na „české železniční dny“…

liposh

To: Říkal jsem si, že letos bych se do Ostravy jel nakouknout, ale zjistil jsem (na těch jejich naprosto otřesných webových stránkách dělaných asi nějakým desetiletým do IT nadšeným synem někoho z organizátorů), že ty dny jsou úterý až čtvrtek. A já, abych uživil (všechny) železničáře v důchodu 😉 prostě musím v pracovních dnech chodit do práce a generovat zisk, abych ho mohl odevzdal státu.

železničář v důchodu

To: „Vy musíte žít hrozně negativní život, když proti všemu máte výhrady.“ Hrubě se mýlíte: nemám výhrady proti všemu, vadí mi ovšem evidentní hlouposti, nesmysly a neužitečná plýtvání – a není mojí vinou, že toho všeho zejména v posledních létech spíše přibývá, místo aby toho ubývalo, nebo aby to aspoň nebylo tak nápadné. liposh: „ty dny jsou úterý až čtvrtek“ Pochopitelně – vždyť pro obyčejnou veřejnost se pořádají (v duchu hesla „chléb a hry“) víkendové „Dny železnice“, ale „Czech Raildays“ jsou určeny především pro tam zvané (a „honoraci“), kteří by v tu dobu sice měli (stejně jako to o sobě… Číst vice »

Petr.R

pracoval jsem ve státní firmě kde skoro každý(kromě mě) byl komunista z výhod, ale vy jste komunista z přesvědčení. Musíte si uvědomit, že jestli vy, tak ti druzí to nemají.tzn- jestli vy jezdíte elefantem, tak my jezdíme červenou 810.

Marek

Jojo, ve Velenicích se vždycky krásně vyjímá. Je to nádherná jednotka, ale pro ČD by měla moc úzké dveře 😀

Petr.R

na fotkách se nezdá, možná i ta šestidveřová jestli je nemá širší.

Chachar Budvar

10 – 15 let zpátky tam odeesácko/zimolovská junta likvidovala veřejnou dopravu, se zvláštím zřetelem k potlačení/zničení os. vlaků, soustavně ochuzovala obyvatele o komfort, kterého si dopřávají kupř. obyvatelé Středních Čech, cílevědomě pracovala na pozvolném ucpání měst os. automobily . A nyní dráhy přivezou na ukázku něco, o co objednavatel nejeví zájem – moderní vlak. Jako výsměch dobré, že??!!

Petr.R

to je každý rok jinde a možná ty soupravy objedná zlínský kraj.

Chachar Budvar

Moderní vlaky mají v JČ také, ale se žalostnými proběhy, srovnáme li to třeba s ešůsy okolo Phy, či Ovy. Zájem není, házení perel sviním jsou investice ČD do vlaků v tom zaostalém jižním regionu.

PetrB

Me zacinaji tedy silne lezt na nervy ty nazvy… Se slovem JET jako by se roztrhl pytel…. RegioJet, CityJet, RailJet…

David Knap

Oni totiž mají také význam, jen Regiojet to blbě pochopil: Cityjet – městký paprsek, Railjet – železniční tryska, Regiojet – Regionální paprsek (nedává smysl, když jezdí na dálkových linkách)

To

přesně tak, RegioJet je asi největší nesmysl… asi stejně jako student agency… a ještě když to majitel Jančura čte, jak se to píše)))

Petr.R

jsme na moravě a moravák nemá mluvit jinak než čte.

Petr.R

jestli mně to vyjde, tak se zajedu tam podívat. Pojedu čd.

Filip Chocholatý

To koukáme Petře

Petr.R

Střídám to a porovnávám, jezdím jen pro radost.