egoe-plus
Autobusy

Rada Zlínského kraje schválila vítěze autobusových tendrů, s podpisem čeká na ÚOHS

Iveco Crossway společnosti ČSAD Bus Uherské Hradiště. Foto: ČSAD Bus Uherské Hradiště
Iveco Crossway společnosti ČSAD Bus Uherské Hradiště. Foto: ČSAD Bus Uherské Hradiště

Radní Zlínského kraje dnes schválili vítěze tendrů na autobusovou obslužnost regionu na příštích deset let. Zakázka byla rozdělena podle oblastí na šest částí, celková hodnota činí téměř 11 miliard korun. Radní ale zatím neschvalovali uzavření smluv s vítězi, neboť tendry řeší Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Vítězové mají vyjet letos 15. prosince. „Vybrali jsme dopravce, kteří pro tyto oblasti předložili nejvhodnější nabídku, tedy nejnižší cenu, a zároveň splnili všechny požadované kvalifikační a technické podmínky,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, který je zodpovědný za oblast dopravy.

Oproti současnému stavu dojde od prosince k posílení autobusových linek v kraji, celkový počet kilometrů bude navýšen o více než 20 procent (5 mil. km). Podobné navýšení kraj požaduje i u vlaků. Slibuje i rychlejší a pravidelnější spojení a modernější vozový park. Na rozdíl od jiných krajů ale nepožadoval zcela nové vozy, podmínkou bylo průměrné stáří autobusů maximálně šest let.

Zřejmě největším překvapením vzešlým z tendrů byl neúspěch dosud největší dopravní skupiny ve Zlínském kraji, firem společnosti ČSAD Invest Zdeňka Zemka. Skupina přišla s nejnižší cenou jen na Kroměřížsku (Krodos Bus).

S příchodem nového období chce hejtmanství rovněž zřídit integrovaný dopravní systém, který by měl přinést nižší ceny a garantované přestupy s využitím jediné jízdenky.

Smlouvy s novými dopravci bude rada schvalovat až po verdiktu ÚOHS. Na úřad se obrátila společnost BusLine LK, které se nelíbily zadávací podmínky. Firma v kraji nepodala žádnou nabídku.

Vítězové soutěží ve Zlínském kraji

Oblast Zlín – ARRIVA MORAVA a.s.
Oblast UH – ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s.
Oblast KM – KRODOS BUS a.s.
Oblast Vsetín – Transdev Morava s.r.o. a TQM holding s.r.o.
Oblast Valašské Meziříčí – Transdev Morava s.r.o. a TQM holding s.r.o.
Oblast Valašské Klobouky – ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Libor

Stále nechápu proč výběrová řízení po celé zemi napadá u UOHS skupina firem Busline, aniž by se do těch tendrů někdo od nich hlásil. K čemu jim to může být dobré?

Jan Sůra

Vydírání?

petr.r

to je stejný jak třeba děti země napadají stavby, že je tam krtek nebo křeček a přitom na zahradu si ho nevezmou.

Petr

Děti země jsou ekoteroristé,bus line jen vyděrači 😀

Tomáš

Velice by mě zajimalo jaké typy autobusů budou u nás jezdit. A jestli budou v autobusech informacní audiovizuální systémy jako je to v jiných krajich. Když už konecně budeme mít integrovany systém tak by to bylo velice fajn i kvuli turistům nebo nevidomým.

Guest :)

Stačí si pročíst zadávací dokumentaci, sjeď na dodatečné informace 25 – přílohy, tam je to v nejnovější formě 🙂
https://stavebnionline.cz/Profily/profil.asp?Typ=2&ID=113&IDZak=6573

Tomáš

Velice děkiji😉

petr.r

zemek obhájil jen kroměříž, zemkovo se na mapě zlína pěkně zmenšilo. Kdyby tady nejezdilo čd, tak by byl autobus podél tratě 303 absolutně nepoužitelný. Chtělo by to prošetřit jestli Zemek nejedná o nějakých výhodách s čd.

simbič

Chtělo by to prošetřit, jestli jste duševně zdráv.