Qatar Airways žádají okolní země o náhradu škody 5 miliard dolarů za delší lety

Qatar Airways a Boeing doladily na aerosalonu smlouvu na nákup 5 nákladních Boeingů 777F. Kontrakt má hodnotu 1,7 miliardy dolarů v ceníkových cenách. Foto: BoeingQatar Airways a Boeing doladily na aerosalonu smlouvu na nákup 5 nákladních Boeingů 777F. Kontrakt má hodnotu 1,7 miliardy dolarů v ceníkových cenách. Foto: Boeing

Qatar Airways nesmí už tři roky létat přes některé země, dopravce za to od nich žádá odškodnění.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Adam H

Není náhodou UAE, Egypt i Bahrajn stejně jako Katar účastníkem IASTA? Tím pádem by měli Kataru poskytnout první svobodu – právo tranzitu.

Richard P.

Politika, Saudi nemaji radi Qatar, protoze qatar ma dobre vztahy s Iranem, sdileji tezebni pole na plyn v zalivu. A Saudi si muzou delat, co chteji a nikdo na nich nema paky. Proste jista kulturni specifika v tom regionu…to by bylo na dlouhou debatu.

LépeUžBylo

Navíc tam nepanuje něco jako politická zodpovědnost. Rozhádaný vládnoucí rodiny spolu nebudou mluvit klidně dlouhá léta a nikdo je nedonutí jinak Neexistuje nic jako tlak voličů na lidi ve vládě. Pak do toho zasahují věci jako arabská pýcha a hrdost. I když jim teče finančně do bot a neprospívá to businessu, tak radši budou prodělávat než se donutit aby z nich někdo přiznal chybu a porážku. Takže celé to bude o tom že časem se budou muset chlapci dohodnout tak aby to byla výhra pro všechny strany a pak se budou objímat a líbat zase jako milovaní bratři. Co se… Číst vice »

LépeUžBylo

kurnik Z a ne S 😀

Adam H

Jista kulturna specifika …

Toto všechno ukazuje jen to, jak fungují mezinárodní organizace. V momentě kdy jsou všichni kámoši tak je to OK, jak začne někdo dělat „bordel“ tak nejsou páky.

Jiří Kocurek

A kdyby tu páku někdo přecijen použil, tak bude mít okamžitě nasazenou prasečí hlavu.

Martin Hájek

A přitom je to arabská země jako arabská, že jo? Ono to bude tím, že Saúdská Arábie kamarádí s USA.

Daniel

USA se kamarádí s oběma. Základny jsou v obou zemích a amíkům tenhle rozpor dost komplikuje situaci. Spíš jde o tradiční rozpor Shia vs. Sunni

Daniel

SA je nedoktnutelná, protože když je zaženete do kouta, můžou způsobit takovou ekonomickou škodu, že to nikomu za to nestojí (obzvláště ne demokraticky voleným politikům na Západě).

Aleš

Molotov se také kdysi dohodl s Ribentropem. A jak to dopadlo. Spousta dohod je jen cár papíru, který má stejnou hodnotu, jako ten namotaný na ruličce vedle záchodové mísy 🙂