LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Qantas pošle do pouště většinu dreamlinerů, dálkové lety obnoví až příští rok

Boeing 787-9 Dreamliner ve speciálním nátěru ke 100. výročí od založení letecké společnosti Qantas. Foto: QantasBoeing 787-9 Dreamliner ve speciálním nátěru ke 100. výročí od založení letecké společnosti Qantas. Foto: Qantas

Qantas obnoví dálkové mezinárodní lety nejdříve na jaře příštího roku, letadla posílá do suchého prostředí pouště na jihu Kalifornie.

Zpět na článek
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
GPGP

Koukám trochu díra na trhu, stačilo by tam přivést schody, startovací agregát a nějakou boudu pro lidi s WC a sprchou a bylo by…. snad jsem na nic nezapomněl 🙂

MPE

Karty jsou v tomhle byznysu uz davno rozdane a kapacita zejmena tech americkych ulozist v zasade nevycerpatelna.
Na druhou stranu, bohuzel, srotace letadel bude v pristich letech zrejme dost zadanym a lukrativnim oborem podnikani, takze to muzete zkusit – sup sup, uz jdete shanet boudu…:-)

kakov

spíš se divím, že se v austrálii nenajde vhodné pouštní letiště

Viki

Jde o vlhkost. Tak nenajde…

MPE

Centralni oblast Australie je jeste sussi nez stredozapad a zapad USA, kde se vetsina odkladist nachazi. Ale jde o prislusnou infrastsrukturu. Pokud by to byla letadla na definitivni vyrazeni, pak si dovedu predstavit, ze treba takove Alice Springs by bylo idealni. Ale tady jde o to udrzet v podstate nova letadla za desitky milionu dolaru v provozuschopnem stavu – cili pravidelna udrzba, obcasne „vyhnani brouku“ z motoru atd. A (nejen) na to jsou ve Victorville zarizeni.

Antonin

Alice Springs má poměrně slušné letiště s potřebným zázemím ale v zimě tam občas prší a taky mrzne. Zžil jsem tam v červenci i -5C.

Vnější pozorovatel

Kvůli chřipce