Doprava ve městě Železnice Zprávy

První vykradený pantograf se vrátil na trať, druhý čeká na soustružení kol

Odstavené žabotlamy v Michli. Foto: Jan Sůra
Odstavené žabotlamy v Michli. Foto: Jan Sůra

Kauza vykradených pražských pantografů se dnes z provozního hlediska uzavřela. České dráhy vrátily po opravě na trať jednu jednotku, u druhé se rozhodly ještě pro soustružení kol.

„Bylo poškozeno zejména topení, bez kterého se v tomto počasí nedá vyjet,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Na městskou linku S41 Roztoky u Prahy – Praha Libeň tak dnes vyjela opravená třívozová jednotka řady 451 a její čtyřvozová varianta, která jinak slouží jako záloha. Víc provozních pantografů zvaných někdy emilka či žabotlam dráhy v Praze už nemají.

VIDEO: Pantograf projíždí Libní (léto 2017)

Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Zloději poškodili dva turnusově nasazované stroje o víkendu, v pondělí proto vyjela zmíněná záloha, kterou doplnil motorák 810. Poslední klasické pražské pantografy z 60. let přitom brzy skončí i bez přičinění zlodějů. Řada diskutujících na sociálních sítích se proto podivovala nad tím, že dráhy ještě nemají odpovídající náhradu.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jiří
Host
Jiří

Mě by právě zajímalo, jak je to s tou náhradou. Víte o tom něco víc? Podělte se , prosím, páni redaktoři.
Děkuji.

Jan
Host
Jan

No mě by spíš zajímalo, jestli se počítá s nějakým nákupem v OPD2

Petr
Host
Petr

Včera odpoledne jezdila souprava složena ze sysla+asi 5 pater + loko, takže cestující měli k dispozici zdarma 1.třídu a internet.

David
Host
David

Ale pravděpodobně také přišli o sluch když to brzdilo u nástupiště 😉