Doprava ve městě Železnice Zprávy

První vykradený pantograf se vrátil na trať, druhý čeká na soustružení kol

Odstavené žabotlamy v Michli. Foto: Jan Sůra
Odstavené žabotlamy v Michli. Foto: Jan Sůra

Kauza vykradených pražských pantografů se dnes z provozního hlediska uzavřela. České dráhy vrátily po opravě na trať jednu jednotku, u druhé se rozhodly ještě pro soustružení kol.

„Bylo poškozeno zejména topení, bez kterého se v tomto počasí nedá vyjet,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Na městskou linku S41 Roztoky u Prahy – Praha Libeň tak dnes vyjela opravená třívozová jednotka řady 451 a její čtyřvozová varianta, která jinak slouží jako záloha. Víc provozních pantografů zvaných někdy emilka či žabotlam dráhy v Praze už nemají.

VIDEO: Pantograf projíždí Libní (léto 2017)

Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Zloději poškodili dva turnusově nasazované stroje o víkendu, v pondělí proto vyjela zmíněná záloha, kterou doplnil motorák 810. Poslední klasické pražské pantografy z 60. let přitom brzy skončí i bez přičinění zlodějů. Řada diskutujících na sociálních sítích se proto podivovala nad tím, že dráhy ještě nemají odpovídající náhradu.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří

Mě by právě zajímalo, jak je to s tou náhradou. Víte o tom něco víc? Podělte se , prosím, páni redaktoři.
Děkuji.

Jan

No mě by spíš zajímalo, jestli se počítá s nějakým nákupem v OPD2

Petr

Včera odpoledne jezdila souprava složena ze sysla+asi 5 pater + loko, takže cestující měli k dispozici zdarma 1.třídu a internet.

David

Ale pravděpodobně také přišli o sluch když to brzdilo u nástupiště 😉