První trest za D47. ŘSD zakázalo poptávat projekční firmy, které stavbu hlídaly

Dálnice D47. Foto: HBH ProjektDálnice D47. Foto: HBH Projekt

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se rozhodlo k v Česku zatím nevídanému kroku. Kvůli nespokojenosti s prací některých projekčních firem

Zpět na článek
16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
liberal shark

Podle zákona 134/2016 §36 – 37 není obsah zadávacích podmínek nijak zvlášť vymezen, takže se do něj reference z minulých staveb klidně vejdou. Navíc může být zaveden systém certifikovaných dodavatelů dle části 12, kde se vymezuje oblast profesní způsobilosti, ekonomické a technické kvalifikace dodavatelů.

liberal shark

A nejlepší je § 48 (5) který hovoří o vyloučení účastníka, který se v posledních 3 letech dopustil závažného pochybení při plnění smluvních vztahů se zadavatelem nebo profesního pochybení.

Insider

Článek uvádí řadu manipulativních a zavádějících informací, z nichž některé si lze ověřit z veřejně dostupných zdrojů a s žurnalistikou tento článek nemá nic společného. 1. příkaz GŘ ŘSD je v rozporu se Zákonem o zadávání veřejných zakázek, protože se neopírá se o řádnou relevantní skutečnost. Odsuzuje údajné viníky přesto, že pro to nemá žádný zákonný důvod. Jedná se o politickou a mocenskou hru mimo realizaci staveb a velmi pravděpodobně dojde ke zrušení tohoto příkazu. Doufám, že se lidé a Sůrové budou zajímat o to, kolik na ŘSD tyto firmy vysoudí jako náhradu škody za poškození dobrého jména. 2. program… Číst vice »

Insider

Podstata ale není v tom, co vám „přijde v pořádku“, ale co bylo legální. Pakliže ty firmy měly možnost vykonávat dozor pro ŘSD a současně dokumentaci pro zhotovitele a nic jim v tom nebránilo, využili zřejmě svoje zkušenosti a dělali to tak. Dnes to již možné není a proto to nedělají. Můj osobní názor anonyma není relevantní, nicméně nikdo nepoukázal na jedinou skutečnost, která by ukazovala na to, že tento „konflikt zájmu“ měl nějaký reálný dopad.

Děkuji za ponechání komentáře a přeji pěknou neděli.

Insider

Nenapsal jsem, že něco „není pravda“. Napsal jsem, že článek obsahuje manipulace a zavádějící informace a není možné ho nazvat dílem novináře. Doporučuji ke studiu tento text: https://syndikat-novinaru-cr-z-s.webnode.cz/etika/kodex/

Novinář je povinen:
– nepřipustit, aby domněnka byla vydávána za ověřený fakt a zprávy byly deformovány zamlčením důležitých dat,
– nést osobní odpovědnost za všechny své uveřejněné materiály
– považovat pomluvu, neprokázané obvinění, překroucení dokumentů, faktů a lži za nejzávažnější profesionální chyby

Insider

Měl byste si přečíst pravidla zdejších komentářů. Pravidla obecně Vám asi dělají problémy. Psát někomu, že je kázající hrdina asi lichotka nebude, že? Moje identita není podstatná, zato ta vaše se ozřejmila dost :). Přeji hodně štěstí v dalším spravedlivém boji a nezapomeňte si vysunout hledí.

Insider

Fakta jsem Vám napsal v prvním příspěvku. Místo neustálého reagování si to přečtěte a přečtete si také tu zprávu komise PSP. Jestli máte nutkání mít poslední slovo, vaše věc, nicméně na mnou napsaná fakta jste nereagoval nijak. Čus.

via

Problematika D47 je daleko slozitejsi, nez strohy a naprosto neopodstatneny odsudek od RSD. Clanek uvadi zavadejici informace…zakaz se tyka pouze cinnosti TDI.

sladlu

Dnes malo kdo vydrzi v jednom zamestani dele nez 3-5let.

Neni mi znamo aktualni zastoupeni firmy na vysokych pozicich. A neni mi znamo kdo tam sedel v dobe vystavby d47.

Mam pocit ze ty co to zpusobily nejsou timto zakazem postizeni

Jan

D47 je hrozný paskvil.

Tomáš Kocourkov

Něco mi tu nehraje …

„První trest za D47. ŘSD zakázalo poptávat projekční firmy, které stavbu hlídaly“
…….
„ŘSD se k tomuto kroku rozhodlo i přesto, že soudy dosud viníka nenenašly. „Rozhodčí soud ani obecný soud bohužel za tak dlouhou dobu zatím neoznačil viníka nekvalitního díla, stejně jako orgány činné v trestním řízení,“ řekl mluvčí ŘSD Jan Studecký.“

… že by lobby provádějící stavební firmy v poslanecké sněmovně 🙂 Nebo se mýlím ?? … a tato kauza je ještě mnohem složitější ?