Elektromobil jako muzejní exponát. První Škoda Enyaq obohatila sbírky NTM

Elektromobil Škoda Enyaq iV jako muzejní exponát. Pramen: NTMElektromobil Škoda Enyaq iV jako muzejní exponát. Pramen: NTM

Předprodukční Škodu Enyaq iV označilo NTM za milník značky, srovnatelný s vozem Voiturette B z roku 1906.

Národní technické muzeum (NTM) v úterý převzalo do svých sbírek vůz Škoda Enyaq iV, což je první vyrobený elektromobil značky Škoda v České republice. Předprodukční Škodu Enyaq iV označilo NTM za milník značky, srovnatelný s vozem Laurin & Klement Voiturette B z roku 1906, který muzeu před 86 lety daroval jeden ze zakladatelů automobilky Václav Klement.

„Enyaq iV stojí na počátku proměny celého automobilového odvětví v České republice a je jedním z nejvýznamnějších modelů ve 126leté historii společnosti Škoda Auto. Vůbec první model vyrobený v mladoboleslavské centrále skvěle doplňuje sbírku vozů Škoda v Národním technickém muzeu v Praze,“ uvedl člen představenstva Škody Michael Oeljeklaus. Podle něj firma vytvoří v příštích letech z České republiky centrum elektromobility.

„NTM si uvědomuje historický význam nové akvizice, prvního vyrobeného vozu Škoda Enyaq iV. V naší expozici, kde je k vidění již od léta, vhodně doplňuje klasické produkty z Mladé Boleslavi. Je to úžasný doklad letité tradice spolupráce mezi Národním technickým muzeem a firmou Škoda Auto,“ doplnil šéf muzea Karel Ksandr.

ŠKODA ENYAQ iV
První čistě elektrické SUV značky Škoda představuje doposud největší krok české automobilky směrem k elektromobilitě. Nový Enyaq iV je první sériový vůz Škoda na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Enyaq iV je vyráběn v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi, jde tak o jediný vůz v Evropě na bázi platformy MEB, který není vyráběn v Německu.

Tagy Národní technické muzeum Škoda Auto Škoda Enyaq iV
19 komentářů